Chomutov - Tohle finále bude dlouhé! Ústečtí Lvi po smolné nedělní porážce zmobilizovali síly a na druhý pokus porazili Chomutov na jeho ledě. Žlutomodří zápas vcelku kontrolovali, ve třetí třetině se dostali do solidního vedení 2:0 po trefách Roubíka a Treilleho. Domácí Pacovský sice v závěru snížil na rozdíl jediné branky, definitivní jistotu vítězství však přiřkli Lvům v 59. minutě Daniel Boháč a Miloslav Čermák. Poprvé do finálových bojů zasáhl brankář Slovanu Zdeněk Orct.
po 2. 4. 2012, Aréna Chomutov
Piráti Chomutov
Ústecký Slovan s.r.o.
1:4 0:1, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 58. Pacovský (Mrázek) - 14. Roubík (Alinč), 48. Treille (Alinč), 59. Daniel Boháč (Treille), 59. Čermák (Pajič, Klobouček). Rozhodčí: Šír, R. Wagner - Ondráček, Rittich. Vyloučení: 8:12, navíc Pulpán (CHOM) 10 minut, NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 250 (vyprodáno). Střely na branku: 23:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Palin, Havíř, Jillson, J. Mrázek, Grof, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Orsava - Hromas, Sikora, Ondřej - Lapšanský, Diviš, Pacovský - Hafenrichter.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, Zeman, Sklenička, Pavlík, J. Krejčík, P. Hořava - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, do 50. Alinč, do 20. J. Káňa - Handlovský, T. Hertl, Daniel Boháč - R. Kovář, Pajič, M. Čermák - Třetina.

Komentář

Do zápasu vstoupily oba týmy poněkud chladněji. Zřejmě se poučily z chyb z minulého utkání, ve kterém padlo až moc branek, a nechtěly podobný scénář opakovat. Hosté z Ústí nad Labem nabídli domácím v polovině první třetiny skoro minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale tu Piráti nevyužili.

Lekci z proměňování početních výhod naopak uštědřilo domácím Ústí nad Labem. Hned při své první přesilové hře našel Alinč křižnou přihrávkou na zadní tyč úplně osamoceného Jaroslava Roubíka, který kotouč bez problémů poslal za brankovou čáru. Hosté jednobrankové vedení udrželi až do konce první třetiny.

Druhá třetina přinesla z obou stran poněkud nezáživný hokej, ostatně jako celé utkání. Několik šancí si vypracovali jak domácí, tak hostující Lvi, ale žádná neskončila v soupeřově síti. Ačkoliv měli Piráti k dispozici i čtyřminutovou přesilovou hru, nedokázali se prakticky dostat do zakončení.

Jediný emotivnější moment ze druhé třetiny bylo zranění Lukáše Pulpána, který obětavým pádem do střely sice zabránil kotouči, aby se dostal k bráně, sám ale posléze putoval do kabin s bolestivým zraněním.

Třetí třetina patřila jednoznačně Lvům. Hned ve 43. minutě se k puku dostal opět Roubík a jeho střela se otřela o tyč domácí branky. Ale to horší domácí teprve čekalo. Ve 48. minutě ujeli v oslabení Jan Alinč a Sacha Treille a ačkoliv proti nim stáli tři hráči v modrém, druhý jmenovaný povedenou střelou skóroval.

I domácí fanoušci se ale nakonec dočkali jednoho puku v brance Lvů. Dominik Pacovský předvedl dokonalé proklouznutí mezi obránci a ač tísněn dokázal bekhendem překonat Orcta. Hned poté si dokonce domácí vzali oddechový čas, po kterém zůstal na střídačce brankář Hanuljak. Do konce třetiny zbývaly necelé tři minuty.

Power play se však domácím vůbec nepovedla a Daniel Boháč definitivně rozhodl o osudu utkání. Někteří fanoušci se již sebrali a odcházeli domů, když jako blesk z čistého nebe prolétnul Miloslav Čermák útočným pásmem a stanovil tak výsledek utkání na 4:1 pro Slovan.

Ohlasy trenérů

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): "Čtvrté utkání se mi hodnotí hůř. První třetinu jsme začali o hodně lépe než v neděli, vytvořili jsme si pár šancí, ze kterých jsme mohli dát gól, k dispozici jsme měli navíc přesilovku pět na tři. Smolné bylo naše první oslabení, ve kterém jsme hned inkasovali. Druhou třetinou jsme se doslova protrápili. Zkusili jsme delší power play, ale nevyšlo nám to."


Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Oproti třetímu zápasu jsme se o hodně zlepšili v defenzivě. Měli jsme v neděli s hráči sezení, při kterém jsme si všechno řekli, sami hráči věděli, co udělali špatně. Čtvrté utkání se nám povedlo o mnoho lépe, než to nedělní. Doslova mě ale rozzlobil rozhodčí, který zapískal pár minut před koncem střetnutí simulování Ludvíkovi, ale toho, že domácí hráči několikrát velmi ochotně padali, toho si nevšímal."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Chomutov 42 105
2. Tábor 42 102
3. Příbram 42 94
4. Letňany 42 79
5. Děčín 42 70
6. Vrchlabí 42 69
7. Benátky n. J. 40 62
8. Kobra 40 58
9. Most 42 50
10. Cheb 40 48
11. Kralupy 40 44
12. Hronov 40 41
13. Ústí n. L. 42 40
14. Písek 40 38
15. Řisuty 40 24

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže