Ústečtí Lvi se v předposledním utkání baráže střetli s Orly ze Znojma. Hosté sice vedli, ale žlutomodrým se podařilo dvěma góly ve druhé třetině otočit zápas. I přesto, že ústecké hokejisty čeká ještě jeden mač, mají už teď jistotu, že si příští rok zahrají NOEN extraligu juniorů!
po 2. 4. 2012
Orli Znojmo
2:1 0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 26. Bulva (Pořický, Baránek), 37. Hošek (Grin, Rovný) - 14. Mikulášek (Telesz, Horváth). Rozhodčí: Schmejkal - Lhotský, Hynčica. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 90. Střely na branku: 16:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek (36. - 40. Brýl) - Holeček L., Grin, Burkovec, Kuchynka, Hanzl, Šetka, Ságer, Rovný, Tuček, Herna, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek, Bulva

Orli Znojmo: Helešic (23. - 26. Pivrnec) - Kovář, Latner, Mikulášek, Schejbal, Špaček, Telesz, Horváth, Pelikán, Zika, Hobza, Pražák, Kún, Kastner, Šťáva, Nováček

Jako první byla v ohrožení branka domácích, když Telesz poslal puk na Formánka. Ten si však kotouč bezpečně ukryl pod lapačku. Ústí ve 4. minutě okusilo hru ve čtyřech. Jenže hosté si nedokázali vytvořit dlouhodobější tlak v útočném pásmu. Ani žlutomodří neměli v početní výhodě příliš štěstí. Svatyni atakovali například Bulva, Pořický nebo Hošek, jenž se snažil vší silou protlačit puk přes Helešicovy betony. Pravidlo "nedáš – dostaneš" se opět potvrdilo, když Slovan nezužitkoval tuto přesilovku. Po kombinaci Orlů se před Formánkem strhla mela, při níž využil nevhodné polohy domácího gólmana FILIP MIKULÁŠEK. Ten po přihrávce Telesze viděl téměř polovinu odkryté brány, neváhal a puk poslal přímo do ní. Ústí svými několika střelami příliš znojemskou branku neohrožovalo.

Od začátku druhé třetiny se Lvi hrnuli dravě dopředu. Hned třikrát vystřelil na brankáře hostí Kuchynka. Ve 24. minutě došlo na střídání Helešice, který měl problémy s výstrojí. Ve svatyni ho nahradil Pivrnec. Ten ani ne po dvou minutách inkasoval a do brány se vrátil opět Helešinec. Vyrovnání na 1:1 se domácí dočkali při přesilové hře, když po několika přihrávkách v útočné třetině prostřelil Pivrnce z pravého kruhu MARTIN BULVA. Hra se pak odehrávala ve velmi svižném tempu a přesýpala se z jedné strany na druhou. Ve 35. minutě mělo Znojmo na ledě opět pouze čtyři muže. Ve vlastním oslabení ale dokázal ujet Pelikán, který zkoušel obelstít Formánka kličkou. Michal však vytáhl z rukávu neuvěřitelný zákrok a zabránil tak gólu. Při tomto zákroku se ale zranil a v bráně za něj musel zaskočit Brýl. Žlutomodří se chvíli poté usadili v útočném pásmu. Po několikavteřinovém snažení se Lvi radovali z obratu skóre. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu a doputoval až za Helečicova záda. Puk pak za brankovou čáru dorazil VOJTĚCH HOŠEK.

Ve třetí třetině opět naskočil mezi tři tyče Formánek. Domácí obléhali znojemskou svatyni a prahli po navýšení skóre. Ústeckým ranám ale odolával vždy připravený Helešic. Jednu z větších šancí měl Kuchynka, který ujel po pravém křídle. Jeho snaze však zabránil strážce hostující klece. Po této akci se v rohu strhla potyčka mezi několika hráči a za katr putoval právě Kuchynka a Zika. Nebyla to však první ani poslední šarvátka v tomto utkání. O pár vteřin později se za Heršicovo bránou semlela strkanice, po které zamířil k časoměřičům Baránek. Slovan se ke konci zápasu dostal ještě do mnoha příležitostí, kterým ale čelil obezřetný gólman Orlů. I Znojmo se několika pokusy snažilo vyrovnat. Defenziva a brankář žlutomodrých ale kontrolovali situaci poměrně s přehledem.