Ú s t í n/L. - Ústecká juniorka odcestovala k sehrání druhého barážového zápasu. Lvíčata podnikla dlouhou cestu do Znojma, kde se utkala s extraligovým týmem. Výborná obranná hra, skvělý gólman Formánek a branky z brejků. Tyto a další faktory dovedly zápas do vítězného konce pro Ústí.
út 27. 3. 2012
Orli Znojmo
Ústecký Slovan s.r.o.
1:5 1:1, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 4. Nováček (Špaček) - 9. Pořický (Kuchynka), 22. Bulva (Hanzl), 30. Hošek (Grin, Hanzl), 47. Baránek (Grin), 50. Pořický (Kuchynka). Rozhodčí: Hejduk - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7, navíc Pořický (UNL) 10. min NESP. Využití: 0:1. Diváci: 238. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Orli Znojmo: Helešic - Kovář, Horváth, Horák, Tichý, Latner, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Pelikán, Zika, Pražák, Kún, Kastner, Šťáva, Nováček

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Holeček, Grin, Burkovec, Kuchynka, Hanzl, Šetka, Ságer, Rovný, Vegner, Herna, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek, Bulva

Komentář

Do prvního dějství druhého barážového utkání nastoupili jasně aktivněji domácí. Svůj počáteční tlak završili Orli z hole Lukáše Nováčka, který prudkou střelou mezi betony poslali Znojmo do vedení. I nadále zůstávali Znojemští v tlaku, což jim bylo umožněno částečně i díky dvěma po sobě jdoucími vyloučeními Ústí. Vrcholem byla nastřelená Teleszova tyč.

Poté ale přešla taktovka na stranu Severočechů, když po dlouhém pasu využil únik Jakub Pořický. Brankáře Helešice překonal zkušenou kličkou mezi nohy. Od té doby bylo utkání velice vyhrocené, ve dvanácté minutě se před gólmanem hostí málem strhla i bitka. Zbytek první dvacetiminutovky proběhl relativně v klidu, šance byly vidět na obou stranách, ale brankáři si své svatyně ohlídali a oba celky tak odcházely do kabin pouze s jedním vstřeleným gólem.

Druhé dějství začalo příznivěji pro hosty, když se jen minutu a půl po jeho začátku prosadil Martin Bulva. Orli se ještě snažili vyrovnat, málem se jim to i podařilo, ale Špaček trefil jen tyč. První přesilovku si zahrál i Slovan, z té druhé se nakonec podařilo vsítit branku Vojtěchu Hoškovi, který předvedl krásnou spolupráci a zasunul puk do jediné možné volné skulinky. Hosté nadále tlačili, jejich snahu ale brzdila častá vyloučení. Herna byl blízko dalšího gólu, ale Helešice podržela jeho branková konstrukce.

Na začátku třetí periody se nedařilo ani jednomu týmu, hru brzdily nepřesné přihrávky a bruslařská neaktivita obou celků. Tento nezajímavý hokej zlomil až Martin Baránek a po něm znovu Jakub Pořický, který ukázal krásnou individuální akci a z nájezdu se prosadil opět mezi nohy domácího brankáře. Sám posledně jmenovaný střelec ale za nesportovní chování dostal ve stejném čase desetiminutový osobní trest. Orli ještě doufali ve zvrat, jejich častá vyloučení ale bránila taktizovat, natož skórovat a z vypjatého duelu tak nakonec odchází zaslouženě vítězně hráči Ústí nad Labem.

Ohlasy trenérů

Jiří Merta (Ústí nad Labem): Bylo to druhé barážové utkání a my jsme doma ztratili dva body s Halvíčkovým Brodem. Nezvládli jsme tam nájezdy, bylo to zbytečné. Do Znojma jsme jeli s pokorou, protože jsme ho neznali. Znojmo nás první třetinu jasně přehrávalo, mělo víc pohybu, ale od poloviny zápasu se to srovnalo a v poslední třetině, když jsme hráli pět na pět, tak jsme na ledě byli lepším týmem. S kádrem máme postupové ambice, jsme ale omezeni počtem hráčů, máme velice úzký kádr.

Milan Kastner (Znojmo): Zápas jsme si prohráli už v první třetině, kde jsme měli spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Nezvládli jsme ani přesilovku pět na tři. Po první třetině přišel náš normální přístup k hokeji, snaha jít dopředu znamená ztrátu bránit. Z pěti samostatných nájezdů jsme nedali ani jeden gól a soupeř proměnil všechny. Pak to zákonitě musí dopadnout tak, jak to dopadlo. Jako trenér chci, aby se tu extraliga udržela, ale je potřeba mít k tomu kádr, který pro to bude ochoten něco udělat. Příští zápas nás čeká s Havlíčkovým Brodem, špatný manšaft to není. Nezbývá než doufat, že vyhrajeme.
Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže