Ú s t í n/L. - Starší dorostenci smutní, protože již mají jen velmi malou šanci na postup. V zápase proti Přerovu celých 60 minut tahali za kratší část pomyslného provazu a zcela po zásluze prohráli. Domácí nezvládli posledních pět minut hry, kdy prohrávali o dvě branky. V tomto úseku inkasovali hned třikrát a bylo rozhodnuto.
ne 25. 3. 2012
HC ZUBR Přerov
2:7 1:2, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 10. Strnad (Zdvořáček, Janák), 37. Hajn (Trončinský) - 8. Čelko (Rajnoch, Mašíček), 18. Spěvák (Dostálek, Kratochvíl), 31. Dostálek (Rajnoch), 38. Dostálek (Kundrátek), 55. Šnirc (Rajnoch, Čelko), 56. Rajnoch (Zbořil), 60. Spěvák (Dostálek). Rozhodčí: Jílek - Nepomucký, Krátký. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Hajn, Šimanovský, Křepelka, Procházka, Jindřich, Strnad, Vrba, Řídel, Trončinský, Bačák, Vondráček, Musil, Kopta, Zdvořáček, Chovanec, Janák, Málek

HC ZUBR Přerov: Loučka - Gremlica, Spěvák, Zbořil, Václavíček, Kundrátek, Šnirc, Karola, Mašíček, Kratochvíl,Novcák M., Andrýsek, Duda, Čelko, Rajnoch, Tomiga, Němec

Úvod zápasu byl vyrovnaný, oba týmy rozehrály rovnocennou partii. David Novák v brance Ústí i jeho protějšek Lučko museli být od samého začátku v permanenci, aby neinkasovali laciné branky. Strážce domácí svatyně byl v 8. minutě krátký na střelu Čelka, který vstřelil první branku zápasu. Žlutomodří odpověděli velmi rychle, jmenovitě domácí rozjásal Strnad. Díky jeho brance byl stav vyrovnaný. Ústí několikrát svého soka zavřelo v obranném pásmu, ale na mladíka v brance Přerova byli krátcí. Hokejisté z Přerova se nenechali zahanbit a vyrazili na zteč. Dvě minuty před koncem dvacetiminutovky se prosadil Spěvák a hosté opět vedli. Za stavu 1:2 skončilo první dějství.

Druhá třetina se změnila v taktickou bitvu, kterou zdobila defenzivní hra obou týmů. Ke slovu se dostali i gólmani, kteří potvrdili to, že maskovaní muži jsou obrovští kliďasové. Ústecká obrana nechala soupeři mnoho prostoru. Nikým neatakovaný Dostálek zvýšil na 3:1 ze svého pohledu. Domácí zbraně (hokejky) nesložili a srdnatě bojovali dál. Tři minuty před koncem periody skóroval Hajn a na domácí střídačce bylo veseleji. Jenomže poslední slovo si vzal hostující Dostál. I druhá třetina skončila 1:2, celkové skóre tedy 2:4.

S tímto stavem mohli domácí něco dělat, což si hráči moc dobře uvědomovali. Jenomže se jim nedařilo vůbec nic. O tom, že nervozita dokáže s tělem sportovce udělat divy, se přesvědčili jak samotní hráči, tak i trenéři. Pro domácí ubíhal čas velmi rychle, pro hosty se vlekl jako hodina matematiky tomu, kdo je jejím odvěkým odpůrcem. Žlutomodří v této třetině drželi se svým soupeřem krok, tedy alespoň do 55. minuty. V poslední pětiminutovce skórovali Snirc, Rajnoch a Spěvák. Domácí tedy prohráli s Přerovem 2:7 a tažení Lvíčat do extraligy utržilo praskliny.