Jihlava - Třetí utkání semifinálového boje skončilo v základní části nerozhodně. V samostatných nájezdech se jako jediný exekutor jevil Rok Pajič, jenž se prosadil v první sérii proti Filipu Novotnému. Vladislav Koutský přispěl k výhře třemi vychytanými nájezdy. Stav série: 2:1 na zápasy z pohledu Ústí nad Labem.
so 17. 3. 2012, Zimní stadion Jihlava
HC Dukla Jihlava
2:3sn 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 9. Hodek (A. Zeman), 28. Malena (Čachotský) - 2. Daniel Boháč (Pajič, Handlovský), 52. Šagát (Roubík, Ludvík), rozhodující nájezd Pajič. Rozhodčí: Smitka, Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 138. Střely na branku: 38:53. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Ficenc, Grundmanis, Petráček, Jaroš - Jeslínek, Čachotský, Vysloužil - Hodek, A. Zeman, P. Hubáček - Maliník, P. Domin, Indra - L. Krupka, Bezděk, A. Padělek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Černý, Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Lev, Alinč, Varaďa - Daniel Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, M. Čermák.

Jihlava dokázala z Ústí dovézt nadějný vyrovnaný stav série 1:1. Jakoby tento skvělý počin hráčům svazoval ruce. Úvod utkání totiž patřil jednoznačně hostům. V první šanci se zjevil Varaďa, ale neměl dost času vystřelit, a tak domácí gólman zvládl puk zalehnout. Druhá šance už brankou skončila, rychlý výpad Pajiče zakončil dorážkou Daniel Boháč, 0:1. Následně začali vystrkovat růžky i domácí, v 7. minutě vstřelili branku, kterou rozhodčí z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Vyrovnání tak přinesla až 9. minuta, Zeman individuálně prošel až před Koutského, jeho střelu hostující brankář vyrazil jen k volnému Danielu Hodkovi, který uklidil puk z úhlu do sítě, 1:1.

13. minuta přinesla rychlý výpad Jeslínka v oslabení, který postupoval sám na Koutského, ten jeho pokus o blafák lapil. V závěru prvního dějství oba týmy polevily a vyčkávaly na přestávku.

Úvod prostřední části hry přinesl dvojnásobnou početní výhodu Ústeckých. Dukla pozornou obranou toto oslabení přestála a sama se začala čím dál víc tlačit dopředu. Ve 28. minutě vybojoval Čachotský puk v útočném pásmu, bleskově jej poslal zadovkou na Rostislava Malenu, který lehkým nahozením překvapil Koutského, 2:1. Vyrovnat chtěl Alinč, který našel volného Varaďu. Jeho střelu z první však Novotný ukryl ve výstroji.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla tlak hostí. Varaďa dostal skvělou přihrávku do samostatného úniku, jeho bekhendový blafák však Novotný přečetl a lapil. Výborně chytající domácí mág musel kapitulovat v 52. minutě, kdy se od modré čáry trefil přesně pod horní tyčku Martin Šagát, 2:2. V úplném závěru mohl rozhodnout Čachotský, puk z jeho hole však zamířil jen těsně nad branku. V prodloužení vynikal opět domácí gólman Novotný, který mařil jeden střelecký pokus hostí za druhým. Nakonec však musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byli šťastnější hráči z Ústí a vyválčili tak druhou výhru v poměru 3:2.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): "Souhlasím s Petrem Rosolem. Bylo to vyrovnané utkání v parádní atmosféře. My jsme nezačali dobře, ale postupem času jsme se zlepšili, měli dobrý pohyb. Ve třetí třetině jsme se dostali znovu pod tlak. Obdrželi jsme vyrovnávací branku. Nemůžeme ale hráčům nic vytknout. Bylo to parádní utkání. Takto nějak by mělo vypadat play-off."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dali jsme gól a měli jsme další šance. Miroslav Třetina nastřelil tyčku. Poté jsme ale přestali hrát, soupeř převzal iniciativu a celou druhou třetinu byl jednoznačně lepší. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky a začali se prosazovat. Myslím, že vyhrál šťastnější – ne lepší. Celkově domácí nemají co ztratit. Přešli přes Hradec Králové a nyní hrají s elánem a chutí. Mají dobré bruslaře. My jsme se loni v sérii s Vrchlabím přesvědčili, že v play-off není lehkého soupeře. My prokážeme svou kvalitu v dlouhodobé části, ale v play-off často rozhoduje deset dní a kdo má formu, může rozhodnout."

Foto Patrika Augusty: hcdukla.cz