čt 16. 2. 2012
Piráti Chomutov
7:5 2:0, 2:4, 3:1

Branky a nahrávky: 1. Macháček P. (Macháček A.), 9. Pokorný, 28. Macháček P. (Strunz), 39. Macháček A. (Macháček P.), 43. Toman (Pala), 45. Macháček P. (Krstev), 50. Rohla (Zedník) - 21. Tůma, 24. Macek, 25. Guman (Tůma), 38. Kopta (Guman), 51. Kopta (Tůma). Rozhodčí: Barna - Šimánek, Temr. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 121. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4, 7:5.

Piráti Chomutov: Strejc - Taraška, Toman, Krstev, Macháček A., Klepl, Knobloch, Pokorný, Dimitrov, Kozák, Macháček P., Rohla, Adámek, Pala, Rindoš, Zedník, Strunz, Šmejc

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík (50. Haisl) - Kašek, Komár, Loukota, Hübsh, Drha, Balcar, Guman, Amirov, Hucek, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Klement, Šváb, Koval

Domácí začali výtečně. Hned po jedenatřiceti sekundách šli do vedení, když se po individuální akci nadvakrát prosadil Petr Macháček a poslal tak Piráty do vedení 1:0. Dvoubrankový rozdíl skóre zařídil v čase 8:38 Adam Pokorný, když střelou zápěstím mezi kruhy prostřelil bezmocného gólmana Lvů Robina Zvědělíka. Piráti si dále drželi převahu, Lvi se do útočného pásma dostávali jen zřídka. A pokud si už vypracovali střeleckou příležitost, proti nim stál výborně chytající Alex Strejc, který všechny šance první části zlikvidoval. I díky němu odjížděli Piráti po první třetině s vedením 2:0.

Vedení jim ovšem dlouho nevydrželo. V čase 20:54 se prosadil Martin Tůma, hned po něm srovnal na 2:2 Marek Macek. A Lvi se během prvních pěti minut druhé třetiny dokonce dostali i do vedení 3:2, když třetí branku vstřelil v čase 24:35 Tomáš Guman. Piráti odpověděli gólem Petra Macháčka o tři minuty později, ale Lvi ukazovali stále větší chuť do hry a zásluhou branky Ondřeje Kopty se opět dostali do vedení. Gólový výčet druhé dvacetiminutovky uzavřela vyrovnávacím gólem souhra Petra Macháčka s Alešem Macháčkem, takže oba týmy šly podruhé do kabin za stavu 4:4.

Ve třetí minutě třetí třetiny se dostali Piráti zpět do vedení, když Josef Toman zvýšil na 5:4. Chvíli na to se Chomutov radoval z další branky, ale ta nebyla rozhodčími uznána, protože byla dosažena rukou. Regulérní cestou skórovali domácí pošesté v čase 44:51, kdy se prosadil potřetí Petr Macháček. Na 7:4 Zvyšoval v 50. minutě Roman Rohla a hosté byli donuceni vystřídat gólmana. Zvědělíka nahradil Jaroslav Haisl. Změna v brankovišti dala Lvům impuls ke skórování. Ze samostatného úniku skóroval podruhé Ondřej Kopta a hra se opět otevřela. Domácí si ovšem koncovku utkání pohlídali a mohli ještě skórovat v přesilové hře, ale proti byl náhradní gólman Haisl.