P r a h a - K závěrečnému zápasu základní části zajížděli starší dorostenci na led pražské Hvězdy. Oběma mužstvům už prakticky o nic nešlo, a tak trenéři obou týmů vyzkoušeli hráče z mladšího dorostu. Zápas nakonec rozhodla jediná vstřelená branka.
pá 9. 3. 2012
HC Hvězda Praha
0:1 0:1, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Vrba, Chovanec). Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 43. Střely na branku: 23:19. Průběh utkání: 0:1.

HC Hvězda Praha: Frodl - Mach, Vladyka, Vrchota, Hradil, Ondruš, Pečenka, Sýkora, Šrůtek, Erbrt, Bartoš, Klíma, Černý, Novák, Doležal, Hyršl Adam, Hyršl Aleš, Josefus, Strmiska, Říha, Jindra

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Křepelka, Trončinský, Neumann, Klement, Straka, Babušík - Chovanec, Vrba, Vondráček - Procházka, Kopta, Hajn - Macek, Guman, Tůma

Před nadcházející baráží nechali ústečtí trenéři odpočívat první dvě pětky a dali příležitost hráčům z mladšího dorostu. Do branky se postavil opět Kovář.

Do zápasu vstoupili ústečtí hokejisté aktivně a výsledkem této aktivity byla vstřelená branka v 8. minutě, kdy se trefil Vondráček. Tato branka, jak se později ukázalo, byla nakonec i vítězná.

Soupeř také nastoupil s mladšími hráči, ale jejich čtyři pětky v poslední třetině začaly ústecké tři formace přehrávat. V brance hostí však byl pozorně chytající Kovář. A co nepochytal on, to zastavily tyče jeho branky. Nakonec mladé ústecké mužstvo svou bojovností, a také se štěstím, hubený náskok ubránilo.