K a d a ň - Zápas mezi prvním a druhým týmem tabulky přinesl krásnou podívanou, pěkné góly a napětí až do poslední třetiny. Bylo vidět, že proti sobě nastoupila dvě nejlepší mužstva soutěže. Pozorný výkon brankáře Nováka, ale i bojovnost celého týmu Ústeckých Lvů slavily úspěch v důležitém zápase.
ne 19. 2. 2012
SK Trhači Kadaň
1:4 0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 28. Sommer (Segeš, Šeba) - 3. Chovanec (Strnad, Janák), 36. Chovanec (Strnad), 48. Janák (Chovanec, Strnad), 55. Straka (Jindřich). Rozhodčí: Nečas - Rybáček, Marek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 20:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

SK Trhači Kadaň: Staněk - Segeš, Neuman, Sommer, Bečka, Ulrych, Neumann, Fencl, Šeba, Hosnedl, Karpíšek, Jäger, Šolta, Frajt, Kordina, Beran

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský - Janák, Strnad, Chovanec - Bačák, Musil, Řídel - Procházka, Jindřich, Vondráček - Hajn

Domácí ve snaze přiblížit se v tabulce ústeckým hokejistům vlétli do utkání aktivně a hned od prvního střídání musel Novák předvést několik těžkých zákroků. Úvodní tlak hosté otupili na konci třetí minuty. To při signalizovaném faulu na Janáka ujel všem Chovanec a svým bekhendovým blafákem pod vyrážečku domácího gólmana otevřel skóre utkání. Hra se přelévala nahoru – dolů, domácí byli stále aktivnější. Výsledkem této snahy byla dvě vyloučení hostů za sebou. V osmé minutě ubránili osmnáctivteřinové oslabení 5 na 3 a v pokračující přesilovce domácí ústeckou branku již neohrozili. Ve 13. minutě se stahovačkou pěkně uvolnil Strnad, ale jeho pokus skončil pouze na hrudi domácího brankáře. Hráči Slovanu dobře pokrývali střední pásmo a nedovolovali domácím svého soupeře přečíslovat.

Druhá třetina pokračovala oboustranným nasazením. Ve 24. minutě při ústecké přesilovce obkroužil Strnad branku, ale bekhendem již nedokázal zasunout kotouč do branky. I domácí byli nakonec za svoji snahu odměněni brankou. To si při střídání Sommer naskočil za obranou dvojici hostí a svůj nájezd zakončil blafákem k tyči - 1:1. Paradoxně v tuto dobu měli více šancí hosté. Ve 29. minutě nejprve Řídel, a hned po něm Bačák, ale Staněk chytal spolehlivě. Domácí ve 33. minutě zahrozili z přečíslení, ale i Novák držel svůj tým. Při další signalizované výhodě se opět do obrovské šance dostal Chovanec, ale poloprázdnou branku netrefil. Mrzet ho to však nemuselo, protože po skončené přesilovce, po závaru okolo branky domácích, objevil jako první kotouč mezi kruhy a vstřelil svůj druhý gól v zápase. Ústečtí hráči v tuto dobu již domácí přehrávali a byli lepším týmem.

Hráči Slovanu vstoupili do závěrečné třetiny se snahou neinkasovat. Pozorně bránili, a tak první zákrok Nováka přišel až ve 46. minutě. Zvýšení vedení Ústeckých na 3:1 přišlo ve 48. minutě, kdy při obléhání branky Strnad našel křížnou přihrávkou skrz útočnou třetinu zcela volného Janáka a ten švihem pod víko nedal brankáři šanci. V 54. minutě se ve vlastním oslabení řítil sám na brankáře Janák, ale neproměnil, a tak o minutu později bekhendovou střelou po ledě Straka uzavřel skóre na 4:1 pro hosty. Před koncem zápasu své šance ještě neproměnili Hajn ani Jindřich, to však na vítězství nic nezměnilo.