B e n á t k y n/J - Po pátečním utrápeném výkonu s osmým béčkem Karlových Varů nastoupili starší dorostenci Ústeckých Lvů na ledě posledních Benátek se snahou nic nepodcenit. Jenže domácí hokejisté se na soupeře dobře připravili a první branka utkání tak padla až po polovině utkání, kdy se trefil ústecký Musil. Domácí však brzy vyrovnali a třetí třetina byla hrou nervů. Lepší se nakonec ukázali Ústečtí Lvi. Vítěznou branku dal z brejku Chovanec.
ne 5. 2. 2012
HC Benátky nad Jizerou
1:2 0:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 38. Černý (Šrámek) - 34. Musil (Jindřich), 51. Chovanec (Kopta). Rozhodčí: Jebavý - Zmeškal, Horáček. Vyloučení: 9:7, navíc Hloška (BNJ) 10 min. ZHK a Janák (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 36. Střely na branku: 15:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Benátky nad Jizerou: Růně - Bukolský, Stehlík, Hloška, Nikolov, Špičan, Petrák, Novotný, Váňa, Šrámek, Vasilev, Jiroušek, Fedymycz, Heran, Kalfiřt, Černý, Macura, Ondrušek, Šafra

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Křepelka, Šimanovský, Málek, Straka, Neumann, Procházka - Jindřich, Musil, Janák - Bačák, Strnad, Řídel - Hajn, Kopta, Vondráček - Chovanec

Hned po úvodní buly se domácí hokejisté vrhli do útoku a po chybě ústeckého Křepelky na poslední chvíli zachraňoval faulem Šimanovský. Následnou přesilovou hrou se domácí dostali do tlaku. Z toho se hosté paradoxně dostali po vyloučení dalšího svého hráče na 2 + 10 minut za hrubost a následnou diskuzi s rozhodčím v 11. minutě. Konec třetiny byl již pro hosty lepší, když měli několik šancí v přesilovkách. Vše se ale jinak odehrávalo v úctyhodné vzdálenosti od branky domácích.

Ve druhé třetině se hosté snažili o vstřelení uklidňující branky. Blízko ke gólu byl ve 25. minutě Musil, jehož střelu do prázdné braky vyrazil domácí brankář stojící již zcela mimo branku pouze koncem čepele. Nakonec se Ústečtí gólu přece jen dočkali. Ve 34. minutě, po drtivém tlaku prvního útoku, přihrál Jindřich zpoza brány mezi kruhy Musilovi a ten otevřel skóre. Před koncem druhé třetiny však domácí vyrovnali, když při vyloučení Křepelky domácí kapitán Černý naskočil ze střídačky za záda obránců a s pomocí tyče vsítil vyrovnávací branku.

Domácí se snažili ze všech sil a bylo zřejmé, že kdo dá v poslední části gól, bude blízko k vítězství. Ve 44. minutě jel sám na brankáře Kopta, ale jeho bekhendový blafák domácí gólman pokryl. Rozhodnutí tak přišlo v 51. minutě. Kopta tečoval u mantinelu vyhozený kotouč, ke kterému se dostal Chovanec a svůj brejk tentokrát blafákem proměnil - 1:2. V té samé minutě se do dalšího samostatného nájezdu dostal Bačák ale jeho zakončení skončilo pouze na hrudi domácího brankáře. Zbytek utkání se dohrával se spoustou osobních soubojů a menších šarvátek. Slovan nakonec hubené vedení ubránil. Snad starším dorostencům nyní pomůže čtrnáctidenní přestávka a střelci naleznou opět znovu svojí pohodu.