M o s t - K důležitému zápasu celků z popředí tabulky cestovali starší dorostenci Ústeckých Lvů na mostecký led. Díky výborným zákrokům brankáře Burkovce a střelecké chuti Strnadova útoku, který zatížil konto soupeře celkem osmi brankami, odjížděla Lvíčata z derby ve výborné náladě.
pá 13. 1. 2012
MOSTEČTÍ LVI
2:9 0:3, 0:2, 2:4

Branky a nahrávky: 47. Student (Fryč), 49. Kalina (Mašek, Hrnčíř) - 11. Jindřich (Bačák, Strnad), 13. Vrba (Chovanec), 13. Strnad (Jindřich, Bačák), 25. Jindřich (Janák), 28. Bačák (Strnad), 48. Strnad (Šimanovský, Křepelka), 51. Jindřich (Bačák), 53. Jindřich (Bačák, Strnad), 56. Strnad (Bačák, Šimanovský). Rozhodčí: Vojtěchovský - Ruchař, Marek. Vyloučení: 10:6, navíc Plichta (MOS) a Janák (UNL) oba 10 min. ZHK, Málek (UNL) 5 min. + OK NAP. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:9.

MOSTEČTÍ LVI: Chabr - Jaroš, Plichta, Kwolek, Fryč, Hrnčíř, Mašek, Kopřiva, Dolanský, Student, Weinhold, Kalina, Pejša, Vyvážil, Gabriel, Kováč

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský, Babušík - Bačák, Strnad, Jindřich - Janák, Musil, Řídel - Chovanec, Vrba, Vondráček - Procházka, Hajn

Do začátku utkání vstoupila obě mužstva s vysokým nasazením, ale obrany obou celků pracovaly bezchybně. První gól padl při signalizovaném vyloučení domácího hráče, kdy trojice hostujících hráčů uháněla na jediného obránce domácích a po přihrávce Strnada a následné střely k tyči zahájil Jidřich svůj střelecký den. Za minutu a půl napřáhl za modrou Vrba a dokonale domácího brankáře překvapil - 0:2. Hned po následující bully, za pouhých 13 vteřin, po souhře celého útoku Bačák – Strnad – Jindřich zůstal centr této lajny osamocen mezi kruhy a střelou pod víko nad lapačku zvýšil za necelé 2 minuty už na 3:0 z pohledu hostů. Domácí se snažili, ale obrana hostí pracovala pozorně včetně gólmana Burkovce.

Ve druhé části hry nejprve Janák přihrál zadovkou na najíždějícího Jindřicha a ten golfem na lapačku domácího brankáře zvýšil již na 4:0. Přesně za 3 minuty při hře čtyř proti čtyřem přihrál Strnad volnému Bačákovi před branku a ten nadvakrát střelou mezi betony brankáře Chabra přidal pátou branku Ústeckých Lvů.

První gól domácího Mostu padl až ve třetí třetině, kdy Student ve vlastním oslabení prostřelil lapačku do té doby bezchybného Burkovce. Ještě v téže přesilovce však hráči Slovanu opověděli tečí Strnada po střele Šimanovského. Na 2:6 snížil domácí Kalina střelou z dálky pod vyrážečku ústeckého gólmana. To byl poslední zásah domácích. Od této chvíle stříleli góly pouze hosté. Nejprve Jindřich docílil v 51. minutě hattricku a v další přesilovce po souhře celého útoku vsítil tento den již svůj čtvrtý gól. Skvělý den útoku Bačák – Strnad – Jindřich korunoval Strnad dalším hattrickem po střele Bačáka a následnou tečí před brankou. Domácí hráči poté začali vyvolávat šarvátky a když napadli dva domácí hráči Janáka, pomstil toto přečíslení Málek, za což obdržel pětiminutový trest a do konce utkání.