K l a t o v y - K prvnímu letošnímu utkání nastoupili starší dorostenci Ústeckých Lvů jako vedoucí celek tabulky. Jejich soupeř se s pěti body krčil na opačné straně tabulky, a tak papírový favorit byl dán jasně. V minulém zápase však na tomto ledě Lvíčata horko těžko zachraňovala výhru 3:2 až 2 minuty před koncem. Podobné drama se odehrálo i tentokrát.
pá 6. 1. 2012
HC Klatovy
3:6 0:2, 2:0, 1:4

Branky a nahrávky: 22. Beneš (Klika), 30. Mach (Bouček), 52. Klika - 17. Bačák (Musil), 17. Trončinský (Jindřich, Hajn), 54. Šimanovský (Strnad), 54. Bačák (Zdvořáček), 57. Bačák (Musil), 60. Janák (Musil). Rozhodčí: Pressl - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:2. Diváci: 52. Střely na branku: 21:43. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:6.

HC Klatovy: Hořký - Rajal, Nejdl, Šlehofer, Mach, Kodýtek, Kutil, Bouček, Hořký, Beneš, Musílek, Vacek, Tůma, Kováč, Pericat, Görges, Hrdlička, Klika, Bauer

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Procházka, Trončinský - Janák, Strnad, Chovanec - Bačák, Musil, Řídel - Vrba, Jindřich, Hajn

Domácím zřejmě prospěla třítýdenní přestávka. Nastoupili do utkání aktivně a od počátku bylo rušno před oběma brankami. Úvodní gól vstřelili hokejisté Slovanu až v 17. minutě, kdy Musil zpoza branky přihrál volnému Bačákovi a ten uklidil kotouč do branky domácích. Hned 13 vteřin nato otřel Trončinský svoji dělovku od modré o tyčku a bylo to 0:2. V ten moment to vypadalo, že utkání zvládnou hosté bez problémů.

Do druhé třetiny však lépe vstoupili domácí a po minutě hry vymetl pavučinku v Burkovcově brance Beneš. Domácí bojovali a ve 30. minutě zaslouženě vyrovnali brankou Macha.

Třetí třetinu zahájili Ústečtí s odhodláním zápas otočit ve svůj prospěch. Zádrhel však nastal v 52. minutě, kdy po chybě obránce utekl hostující obraně Klika a bekhendovým blafákem mezi nohy brankáře otočil stav na 3:2. Ústečtí hráči bojovali, ale zahazovali jednu šanci za druhou. Až v 54. minutě se ujala plachtící střela Šimanovského, jenž vyrovnal na 3:3. Hned po 34 vteřinách hosté otočili vývoj utkání. Zdvořáček zachytil vyhazovaný kotouč na útočné modré, přihrál Bačákovi a ten pohotovou střelou k tyči poslal hosty do vedení - 3:4. Svůj hattrick Bačák dokompletoval v čase 56:43 po vyhraném vhazování Musila. Na ledě se dokonce objevila čepice. Domácí se ještě pokusili o hru bez brankáře. Tu však ukončil Janák, když Musil zachytil kotouč a svou třetí přihrávkou v zápase vybídl hráče s třiadvacítkou na zádech ke vstřelení šesté branky Ústeckých Lvů.