S o k o l o v - První shutout v sezóně si připsal brankář Burkovec na ledě karlovarského béčka. Výhra se ovšem i přes velkou převahu Ústeckých nerodila úplně lehce. Ještě na začátku třetí třetiny vedla Lvíčata pouze o jednu branku.
pá 9. 12. 2011
HC Energie Karlovy Vary B
0:5 0:1, 0:0, 0:4

Branky a nahrávky: 17. Šimanovský (Janák, Strnad), 41. Bačák (Málek, Zdvořáček), 44. Musil (Jindřich, Bačák), 55. Hajn (Janák, Strnad), 59. Musil (Jindřich). Rozhodčí: Chmel - Kopáč, Vaněk. Vyloučení: 10:6, navíc Balogh (KVA) TH [UDH]. Využití: 0:1. Diváci: 34. Střely na branku: 14:57. Průběh utkání: 0:5.

HC Energie Karlovy Vary B: Francisko - Bláha, Vilhelm, Krenkel, Balogh, Sus, Moucha, Petroš, Čapek, Rulík, Červenka, Dimitrov, Rubeš, Ševc

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Procházka, Trončinský, Babušík - Janák, Strnad, Hajn - Bačák, Musil, Jindřich - Chovanec, Vondráček, Krejča

Do utkání vstoupili ústečtí hokejisté velmi aktivně. Poměr střel za tuto třetinu (2:17) jasně hovoří o převaze, kterou však dokázali vyjádřit gólově pouze jednou. Ujala se až skrytá střela Šimanovského od modré čáry v 17. minutě, na níž domácí gólman nezareagoval. Těsně před koncem první třetiny zneškodnil brankář Burkovec nebezpečný nájezd, do kterého se dostal domácí kapitán.

Ve druhé třetině domácí hráči přidali, ale stále nebezpečnější byli hokejisté z Ústí. Ti ale ani z těch nejvyloženějších šancí branku nedali, jen ve 28. minutě nastřelil Procházka tyč.

Do závěrečné třetiny vstoupili hosté s odhodláním zvýšit skóre. Podařilo se to nakonec velmi kuriózním gólem, když od modré vystřelil Málek úplně mimo branku. Trefil však Bačáka do helmy a k údivu všech kotouč skončil v domácí brance. Necelé 3 minuty poté prostřelil Musil domácího gólmana mezi betony - 0:3. Tento stav domácí neunesli a výsledkem bylo několik zbytečných faulů včetně jednoho oceněného hlavním rozhodčím trestem ve hře. Zbytek zápasu se už dohrával jasně v režii Ústeckých Lvů. V samotném závěru zápasu přidali další góly Hajn a ještě jednou Musil.