Ústečtí junioři narazili na soupeře z nedalekého Děčína. V tomto derby byli jasně lepší domácí, kterým se podařilo zvítězit 8:3. Dvěma góly se blýskli Jakub Pořický s Lukášem Rovným. Tři kanadské body si stejně jako v předchozím utkání připsal Tomáš Vávra, ale tentokrát také i Tomáš Faigl.
ne 15. 1. 2012
HC Děčín
8:3 3:1, 1:1, 4:1

Branky a nahrávky: 4. Vávra (Rovný), 19. Kuchynka (Hanzl,Vávra), 19. Rovný (L. Holeček, Vávra), 30. Pořický (Faigl), 41. Rovný (Burkovec, Baránek), 48. Hanzl (Faigl, Kuchynka), 49. Pořický (Ságer), 59. Melovský (Faigl) - 6. Bezpalec (Lehký, Šalát), 30. Šetka, 49. Lehký (Bezpalec). Rozhodčí: Plachý - Macháček, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 54:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brýl - Burkovec, Ságer, L. Holeček, Herna, Tuček, Vegner, Fojt - Fojt, Rovný, Vávra - Kuchynka, Faigl, Pořický - Baránek, Hanzl, Melovský - Angr

HC Děčín: Habart - Bulva, Řežábek, Vejr, Falta, Rohal, Štoček, Andres, Kment, Bezpalec, Šalát, Brož, Martin, Došlý, Novotný, Nordhagen, Lehký, Vacek, Šetka

Oba celky začaly utkání velmi aktivně. První, kdo vstřelil branku, byli ale domácí. Po několika vteřinách v útočném pásmu dostal přihrávku přímo před bránu zcela osamocený Vávra, který neváhal a poslal puk za Habarta. Červenomodří však měli rychlou odpověď. Hosté využili zaváhání ústecké defenzivy a po přihrávce Lehkého z rohu překonal Brýla z mezikruží střílející Bezpalec. Žlutomodří se ještě pokoušeli ovlivnit skóre v početní výhodě před odchodem do kabin. I přes několik pokusů se jim to ale nepodařilo. Prostřelit strážce hostující svatyně se Ústeckým podařilo i bez přesilové hry necelé 2 minuty před koncem první třetiny. Šťastným střelcem byl tentokrát Kuchynka. Ústecké Lvy tento gól povzbudil a vzápětí odskočily hned o dvě branky, když z pravého kruhu pro vhazování prostřelil Habarta svižnou střelou Rovný.

Děčínští se na začátku druhé části pokoušeli snížit stav během přesilové hry, při které se snažili propálit domácího gólmana Brýla; ten byl však neprůstřelný. I Slovan si zahrál v polovině této periody v početní výhodě, při které ale po špatné domluvě jednoho z obránců a domácího brankáře inkasovali Lvi; naději na vyrovnání vykřesal Děčínu Šetka. Ústí ale nechtělo připustit srovnání skóre a přesilovou hru ještě využil Pořický, jenž vyslal prudkou střelu od modré čáry, která skončila za zády červenomodrého gólmana. Hra pak probíhala ve svižném tempu a přelévala se z jedné strany na druhou. Zvýšit stav mohl ještě Pořický několik vteřin před závěrem druhé třetiny, když po jeho prudké střele zazvonila tyč Habartovy svatyně.

Domácím se hned na úvod třetí části podařilo zvýšit stav na 5:2 a to ve vlastním oslabení. Po zaspání děčínské obrany se do úniku dostal Rovný, který po přihrávce Burkovce vyzrál na Habarta. Ve 45. minutě si Ústí opět zahrálo v početní výhodě, během níž se po povedené kombinační akci prosadil Hanzl. Děčín se ale nenechal touto brankou zastrašit a stále bojoval. Do odkryté části Brýlovy branky se totiž trefil Lehký. Jen několik vteřin na to padl gól i na druhé straně, kde se nemýlil střelec tohoto utkání – Pořický. Skóre 7:3 ale přeci jen nebylo konečné, protože necelé 2 minut před koncem utkání po skrumáži před hostující bránou dotlačil puk za červenou čáru Melovský, jenž zvýšil na konečných 8:3.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi):“My jsme z tohohle zápasu měli trošku obavy, protože v pátek remizoval Děčín s Mostem 2:2. Děčín je bojovný mančaft. Náš tým se momentálně potýká s marodkou; onemocněl Vojtěch Hošek a Marek Herna, takže máme dost úzký kádr. Přesto si myslím, že jsme na ně v první třetině vletěli a od osmé minuty jsme jasně dominovali, i když jsme mohli vyhrávat klidně o pět gólů. Trápíme se ale s produktivitou, což nás docela sráží. Chtělo by to, aby ta koncovka byla efektivnější. Druhá třetina se více srovnala, jak herně tak výsledkově. My jsme nakonec ve třetí třetině odskočili a byli jsme lepší v bruslení i v pohybu. Jako celek jsme hráli technicky kompaktněji. “