Ú s t í n/L. - Ústecká juniorka sehrála další ze zápasů ligy. V domácím prostření hostila tým Stadion Litoměřice. Žlutomodří skórovali až na konci úvodní třetiny. Lvíčata byla celý zápas lepším týmem a zcela po zásluze vyhrála. Ústí si upevnilo vedení ve skupině Západ.
pá 25. 11. 2011, Zlatopramen Arena
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Stadion Litoměřice
4:2 1:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Rovný (Hanzl), 30. Baránek (Hanzl), 39. Baránek (Kuchynka, Faigl), 46. Burkovec (Vávra, Pořický) - 36. Ketner (Opava), 49. Nenadál (Novotný). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Burkovec, Vegner, Herna, Ságer, Holeček L., Váchal, Holeček B. - Hošek, Vávra, Pořický - Kuchynka, Faigl, Tuček - Baránek, Hanzl, Rovný - Melovský, Angr

HC Stadion Litoměřice: Meravý - Hříbal, Opava, Keltner, Pojezný, Racek, Zeman, Michajlov, Nenadál, Purma, Topol, Novotný, Černý, Kalina, Pavlata, Rosa, Ketner, Smetana, Náprstek, Cerman, Brandejský

Komentář

Úvodní vhazování vyhrál centr domácího týmu, ale hostující hráči začali velmi aktivně. První velkou šanci si připsal ústecký Tuček, který ujížděl sám na gólmana Stadionu, maskovaný muž ovšem vynikl. V dalším střídání Tomáš Vávra neprověřil hostujícího brankáře, nýbrž pevnost ochranné sítě nad brankou. V 6. minutě se vyznamenal ústecký gólman skvělým zákrokem. Litoměřice dostaly k dispozici úvodní přesilovou hru. Tu nesehráli špatně, jenomže chyběla finální přihrávka. Krátce po polovině třetiny se početní výhody dočkali i domácí. V době, kdy litoměřický hráč vstoupil na ledovou plochu, si Ústí připsalo obrovskou šanci, kterou ovšem využít nedokázalo. V zápětí se řítil hostující forvard sám na Formánka, ústecký mladík si vedl dobře. Litoměřice jsou v tabulce hůře umístěným týmem, na jejich hře to ovšem vůbec není znát. Konec třetiny byl ve znamení hostů, kteří si připsali mnoho šancí, ovšem přívlastek gólová jaksi nevytvořili. Z čista jasna skórovalo Ústí. Lukáš Rovný procpal puk mezi betony, asistoval Hanzl. Domácí šli do druhé třetiny s jednogólovým zápasem.

Druhá třetina přinesla velmi vyrovnaný hokej. K vidění byly šance na obou stranách. Chvílemi to vypadalo, že obrany ani nejsou a hrají jen útočníci. Jakub Pořický se dostal do jasné šance, puk mu ovšem sklouzl z hole. Oba týmy hrály tvrdě, docházelo i k ostřejším zákrokům, ale ty byly zcela v rámci pravidel. V čase 29:20 Martin Baránek využil perfektního pohybu Hanzla a vyplynul z toho druhý ústecký gól. Před polovinou zápasu se srazil ústecký gólman s hostujícím útočníkem. Z tohoto střetu vyvázl hůře maskovaný muž. Sice mírně otřesen, ale utkání dochytal. V čase 35:45 Litoměřice snížily. Žlutomodří byli při chuti a vstřelili další branku, konkrétně Martin Baránek zvýšil na 3:1. Asistenci si připsal Kuchynka.

Třetí perioda byla ve znamení útočné hry Ústí nad Labem. Litoměřice se bránily bez větších potíží. Tak dlouho se domácí snažili, až skórovali. Na kostce nad ledem svítil čas 45:37 Vojtěch Burkovec zakončil tlak svého týmu střelou, která dolétla do branky. Stadion se nevzdával a rovněž skóroval, chvíli to vypadalo, že má puk v moci ústecký gólman, nakonec skončil za jeho zády. Stav byl 4:2 a hosté rozhodně neskládali zbraně, dál se snažili, ale snížit se nepodařilo. Ústí vyhrálo derby 4:2.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže