Ú s t í n/L. - V divokou přestřelku se změnilo utkání mezi Ústeckými Lvy a Mostem. Domácí hokejisté chtěli svému soupeři vrátit porážku z jejich ledu, což se jim sice povedlo, ale hosté byli stále na dostřel. Druhým hattrickem ve dvou po sobě jdoucích zápasech se blýskl Vávra.
ne 6. 11. 2011
MOSTEČTÍ LVI
8:5 2:1, 4:2, 2:2

Branky a nahrávky: 8. Hošek (Pořický), 19. Hanzl (Pořický), 21. Pořický (Vávra, Hošek), 31. Pořický (Vávra, Baránek) 37. Rovný (Baránek, Holeček L.), 39. Vávra (Pořický), 56. Vávra (Hanzl), 59. Vávra (Rovný) - 11. Brettschneider (Kajl), 26. Kabeláč (Vondráček), 37. Konvalinka (Řehulka), 42. Nidl, 57. Nidl (Theimer). Vyloučení: 3:8. Využití: 4:1. Diváci: 137. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 8:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brýl - Burkovec, Vegner, Herna, Ságer, Holeček L., Tuček, Holeček B. - Hošek, Vávra, Pořický - Kuchynka, Faigl, Fojt - Baránek, Hanzl, Rovný - Melovský, Angr

MOSTEČTÍ LVI: Zavázal (37. Horák) - Vondráček, Kabeláč, Smolík, Smolík, Černý, Bedecs, Theimer, Řádek, Malec, Čmolík, Kajl, Brettschneider, Kwolek, Konvalinka, Švarc, Řehulka, Mužík, Ouřada, Nídl

Zápas začal velmi vysokým tempem. Ve 4. minutě se řítil na mosteckého gólmana jeden z domácích útočníků, neuspěl. Následně se do brejku dostali hosté. Ústecký brankář si připsal velice těžký a důležitý zákrok. Lvíčata si zahrála první přesilovou hru. V době, kdy byl mostecký hráč již na ledě, se přeci jen skóre změnilo. V čase 7:57 skóroval Vojtěch Hošek , asistoval Jakub Pořický. Hošek dostal od obránců mnoho prostoru, který stačil ke dvěma dorážkám. Krátce po polovině třetiny se gólu dočkali i hosté. Hostující Brettschneider využil nedůslednosti ústecké obrany a poslal puk pod horní tyč. Martin Baránek se dostal do pěkného sóla. V 16. minutě se vyznamenal ústecký gólman, který si připsal krásný zákrok, díky kterému byl stav zápasu stále vyrovnaný. Necelé dvě minuty před koncem úvodního dějství se Ústí opět dostalo do vedení. Martin Hanzl se nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal puk pod horní tyč. Asistence pro Jakuba Pořického.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán a již po 20 sekundách zvýšil na 3:1 Jakub Pořický. Ústečtí byli v úvodu aktivnějším týmem, ale skórovali hosté. 26. minuta přinesla branku Mostu, jmenovitě se o ni postaral Kabeláč. V čase 30:54 Jakub Pořický rozjásal Lvíčata a zvýšil na 4:2. Zápas ovšem ještě úplně rozhodnutý nebyl, protože ještě dokonce třetiny skóroval Most. Poslední slovo si zvali domácí, ti přidali další dvě branky a po dvou třetinách platil stav 6:3.

Na úvod třetiny Ústí dohrávalo přesilovou hru. Na kostce nad ledem svítil čas 41:29 a gól Mostu vstřelil Nidl. Hra se přelévá ze strany na stranu, oba gólmani musí být v permanenci. Více ze hry měli Ústečtí, jsou aktivnějším týmem. Lvíčata se nikam neženou, vedou o dvě branky. Naopak Mostečtí mají plné hlavy nápadů, jak zdramatizovat zápas. Naráželi na skvěle hrající obranný val domácího týmu. Do konce zápasu zbývaly necelé čtyři minuty a za domácí se prosadil Tomáš Vávra. V čase 56:37 se dostali ke slovu i hosté, kteří vstřelili pátý gól. Osmou branku do mostecké branky přivezl . Souboj prvního týmu s druhým vyzněl lépe pro domácí tým, Ústí vyhrálo 8:5.