Ú s t í n/L. - Byl to pořádný boj. Poslední Příbram pořádně Lvíčatům zatopila. Žlutomodří díky trpělivé hře slavili výhru 5:2. Hosté museli odjíždět velmi rozladěni, vždyť zápas prohráli v posledních sedeti minutách. Ústí slaví další výhru.
ne 30. 10. 2011
HC Příbram
5:2 1:1, 0:0, 4:1

Branky a nahrávky: 6. Rovný (Fojt, Pořický), 50. Suchánek (Baránek), 52. Faigl (Baránek), 54. Faigl (Baránek) 57. Suchánek (Hanzl, Baránek) - 6. Křivonoska, 43. Filkorn (Císař). Vyloučení: 5:5, navíc Pokorný (PRI) TS + 5 min. + OK. Využití: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brýl - Burkovec, Holeček L., Herna, Ságer, Vegner - Rovný, Fojt, Pořický - Kuchynka, Faigl, Tuček - Baránek, Hanzl, Suchánek - Melovský

HC Příbram: Kořínek - Císař, Gruber, Křivonoska, Petr, Pokorný, Pour, Sequens, Šebek, Vogeltanz, Filkorn, Hlaváč, Polák, Sirotek

Již od samého začátku zápasu bylo zjevné, že oba týmy jsou rovnocennými soupeři, byť jde o souboj prvního s posledním. To je krátká exkurze do oblasti tabulek. Velmi aktivně si počínal ústecký Štěpán Kuchynka, který zaměstnával příbramského gólmana nejvíce ze žlutomodrých hráčů. V 6. minutě se Lvíčata ujala vedení, exkluzivní přihrávku Fojta přetavil Lukáš Rovný v úvodní gól zápasu. Příbram srovnala okamžitě krok. Viktor Křivonoska dostal od obránců příliš mnoho místa, které dokázal využít. Hra se vyrovnala, k vidění bylo mnoho zajímavých momentů na obou stranách.

Druhá dvacetiminutovka přinesla velmi vyrovnaný zápas, možná více, než se vzhledem k tabulkovému postavení očekávalo. Hrál se takový „hurá“ hokej. Týmy se příliš na obrannou hru nesoustředily, naopak kladly důraz na útočné snahy. Gólmani měli plné ruce práce, aby udrželi nerozhodný stav. Velkých šancí bylo málo, tak druhá třetina nepřinesla gól, stav byl stále 1:1.

Poslední třetinu začali domácí v oslabení. V početní nevýhodě se bez větších potíží ubránili, nicméně přesto inkasovali. V době, kdy oba týmy hrály v plném počtu, se puku ujal hostující Jan Filkorn a poslal své do vedení. Ústí dostalo možnost sehrát několik přesilových her, ale ke gólu to nevedlo. Hosté svědomitě brání snahy domácích o vyrovnání. Lvíčatům minuty ubíhají rychle, naopak pro hosty se zápas vleče. V čase 49:47 se domácí dočkali. Rána Tomáše Suchánka prolétla až do branky, díky ní je stav zápasu 2:2. V 52. minutě se domácí ujali vedení. Jmenovitě skóroval Tomáš Faigl . 54. minuta přinesla branku Tomáše Faigla , již druhou v zápase. Hosté byli zralí na ručník. Tomáš Faigl mohl zkompletovat hattrick, jenomže trestné střílení neproměnil. To ústecké vůbec nemuselo mrzet, protože další branku přidal Tomáš Suchánek a zvýšil na 5:2. Tímto výsledkem skončilo utkání mezi Ústím a Příbramí.