Ú s t í n/L. - K derby nastoupili ústečtí junioři. V 6. kole se utkali s týmem Děčína. Zápas se povedl domácím, ti svého soka přehráli 6:3. Na triumfu domácích se dvěma zásahy podíleli Jakub Pořický a Martin Hanzl.
ne 9. 10. 2011, Zlatopramen Aréna
HC Děčín
6:3 2:2, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 9. Baránek (Šetka, Hanzl), 15. Pořický (Vávra, Herna), 21. Pořický (Bulva, Vávra), 27. Hanzl (Šetka, Baránek), 51 Hanzl (Kuchynka, Šetka), 57. Baránek (L. Holeček) - 9. Ticháček (Řežábek, Suchánek), 13. Suchánek, 39. Bezpalec (Vacek). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brýl – Holeček L., Holeček B., Burkovec, Ságer, Herna, Bulva, Váchal, Fojt, Kuchynka, Vávra, Faigl, Rovný, Šetka, Tuček, Baránek, Pořický, Angr, Melenovský

HC Děčín: Habart - Kácha, Brož, Martin, Štoček, Andres, Řežábek, Rohal, Nordhagen, Lehký, Sovoboda, Novotný, Šálal, Bezpalec, Suchánek, Rubeš, Polák, Ticháček, Vacek, Kmert.

Hosté na nic nečekali a již po osmi vteřinách prověřili ústeckého gólmana. Ani Lvíčata na nic nečekala a také vyslala několik nebezpečných ran. Děčín byl aktivnější, agresivnější a útočil na Ústí jako tygr na Lva. Král zvířat se však ubránil a dokonce se probojoval do útoku. Úvodní gól zápasu vstřelil Baránek. Asistenci si připsal Šetka a Hanzl. Děčín inkasovaná branka nakopla a velmi rychle skóroval. Jmenovitě se o vyrovnání postaral Ticháček. Hostům narostla křídla, což dokumentuje další branka, Brýl inkasoval z hole Suchánka. Ústečtí se nenechali zahanbit a velmi rychle srovnali stav zápasu. V 15. minutě se puk dostal k Pořickému a ten nekompromisně zakončil.

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše, hráči mají v hlavách pokyny od trenérů. Lvíčata se jeví jako opravdoví páni ledu. Po devětadvaceti vteřinách se dostávají do vedení. Báječnou ránu ze své hole vypustil Pořický. V této třetině se vede o něco lépe domácím, jsou častěji na puku a mají větší šance na vstřelení gólu a hlavně z hráčů vyzařuje chuť vyhrát. 27. minuta běžela a ruce nad hlavu zvedl Hanzl a Lvíčata vedou již 4:2. Děčín se stále snaží s výsledkem něco udělat. Dnes nejsme jediní, kdo tento zápas sleduje, jsou zde přítomní i duchové svatých, protože takové štěstí, co Lvíčata mají, je neuvěřitelné. Děčínští střelci měli dvakrát úplně odkrytou branku, ale ani jednou nedokázali dopravit puk na místo určení. Hosté vystupují jako dravé šelmy, které chtějí krále zvířat porazit. Děčín získává touš a dávají ústeckému brankáři pořádně zabrat, protože létá jedna střela za druhou. Ani Lvíčata nezůstávají pozadu. Načechrají si své hřívy a jsou připraveni dát gól. Ovšem zavál větřík, Lvíčatům spadla hříva do očí, oslepli a puku se ujal Děčín a Bezpalec snížil na 4:3.

Je před námi posledních dvacet minut zápasu, před poslední třetinou vedou o jediný gól domácí. Jak tento zápas skončí, to nám poví nadcházející minuty. V čase 49:20 se podruhé v zápase prosadil hbitý Hanzl . Asistence pro Kuchynku a Šetku. Na kostce nad ledem svítil stav 5:3. Oba týmy se snaží vyhrát, nicméně ústečtí jsou zkušenější a Děčínu bez větších obtíží odolávají. V 57. minutě padl šestý gól, o který se postaral Baránek. Ve vyrovnaném utkání zvítězil domácí tým.