Ú s t í n/L. - V 5. kole extraligy juniorů hostila ústecká Zlatopramen Aréna tým Klatov. Lvíčata od samého začátku ukázala, kdo bude určovat temto hry. Nejlepším hráčem zápasu se stal Tomáš Vávra, který si připsal tři góly, čili hattrick.
pá 7. 10. 2011, Zlatopramen Aréna
HC Klatovy
6:2 3:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Hanzl (Šetka), 11. Vávra (Pořický), 18. Baránek (Burkovec), 26. Vávra (Pořický) 27. Rovný (Kuchynka), 50. Vávra - 38. Nauš (Mrázek), 49. Babka. Rozhodčí: Knapík - Hynčica, Maštalíř. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 35:23. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek – Holeček L., Holeček B., Ságer, Váchal, Herna, Bulva, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Vávra, Melenovský, Rovný, Šetka, Tuček, Pořický Baránek, Faigl, Angr.

HC Klatovy: Hubáček, (27. Smejkal) – Malý, Vraný, Kolařík, Svoboda, Bastl, Soupír, Švagr, Nauš, Pitel, Šrámek, Babka, Linhart, Straka, Mrázek, Kulhánek, Fait, Herr.

Úvodní buly vyhráli domácí. Klatovy se dostaly do první větší šance, ale ústecký gólman byl pozorný. Domácí Martin Baránek se dostal do gólové šance, jenže střílel mimo. V 7. minutě se puk po nenápadné střele hostujícího hráče zastavil o tyčku. V době, kdy začínali hosté být lepším týmem, udeřila Lvíčata. Martin Hanzl poslal žlutomodré do vedení. V čase 10:19 Burkovec naservíroval pocukrovanou přihrávku a Tomáš Vávra poslal puk do prázdné branky. V čase 17:59 propadlo hostující mužstvo v útočném pásmu a ústečtí postupovali ve dvou mužích na gólmana. Martin Báránek tváří v tvář uspěl. Po úvodní třetině vedli domácí 3:0.

Do třetiny s číslem dvě vlétla domácí letka jako uragán a od samého začátku ukázala, kdo bude tahat za delší část pomyslného provazu. V čase 25:20 se podruhé v zápase prosadil Tomáš Vávra. V zápětí skóroval Lukáš Rovný a tímto momentem skončilo účinkování hostujícího gólmana v zápase. Místo Smejkala nastoupil Hubáček. V závěru třetiny se prosadili i hosté. Formánek byl na střelu Nauše krátký.

Poslední třetina nabídla vyrovnaný hokej, oba týmy věděly, kdo tento zápas vyhraje. Lvíčata se dostala do oslabení, ve kterém musel gólman Formánek prokázat své reflexy, zejména pak práci s lapačkou. Krátce před polovinou třetiny se prosadili hosté. Formánek se snažil, seč mohl, ale na dorážku Babky byl krátký. Lvíčata se nenechala zahanbit a okamžitě skórovala. Čistý hattrick zkompletoval Vávra. Domácí zcela po právu vyhráli 6:2.