Litvínov - K další odvetě odcestovala žlutomodrá armáda na nedaleký Zimní stadion Ivana Hlinky do Litvínova. Úvod utkání se Slovanu nevydařil a ve 14. minutě inkasovali svěřenci Petra Rosola první zásah. Ten přišel z hole Robina Hanzla. Do šaten se odcházelo za těsného vedení, 1:0 pro domácí. O výsledku rozhodlo především druhé dějství, kde 850 diváků shlédlo šest branek, čtyři z nich skončily bohužel v ústecké síti. Lvi měli navíc výhodu trestného střílení, Kotrla však na Martinovi Volkemu ztroskotal. V závěrečné části se střetnutí již jen dohrávalo, na každé straně padl jeden gól. I v této dvacetiminutovce měli Ústečtí k dispozici nájezd, Šagát však neproměnil.
út 30. 8. 2011, Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
HC Verva Litvínov
6:3 1:0, 4:2, 1:1

Branky a nahrávky: 14. Hanzl (Majdan, Stříteský), 26. Lukeš (Hübl, Kroupa), 28. Frolík (Gula, Hujsa), 31. Frolík (Gula, Jenáček), 32. Kubát (Lukeš, Hübl), 60. Lukeš (Hübl, Kubát) - 22. Klobouček (Kotrla, Roubík), 36. Rod (Apelis), 46. Kotrla (Roubík). Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 3:5, navíc Bojer a Černošek (oba LIT) - TS. Využití: 3:0. Diváci: 850. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.

HC Verva Litvínov: Volke – Kroupa, Kubát, Gula, Skuhrovec, Pojkar, Stříteský, Černošek, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, R. Hanzl, Gerhát - Frolík, Hujsa, Jenáček - Bojer, Heinisch, Maxa.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Holomek, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Vobořil, Apelis, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Kotrla - R. Kovář, Kloz, Daniel Boháč - Havlíček, Rod, Laš.

Další zpestření přípravy provázelo nejen brankáře Litvínova Martina Volkeho. Proti svým nedávným spoluhráčům si zahráli i Robin Hanzl a David Pojkar. Naopak na straně Ústí nad Labem zavzpomínali na staré litvínovské časy Zdeněk Orct, Jan Alinč, Milan Vobořil, Miloslav Gureň, Jan Klobouček nebo třeba Zbyněk Sklenička.

Do zápasu vstouila lépe Verva, která byla po úvodní minuty tvůrcem hry a po zásluze se ve 14. minutě ujala vedení. Jako první se záda Orcta trefil Robin HANZL, který je v Litvínově opravdu při chuti - 1:0. Ústečtí měli možnost vyrovnat v 17. minutě, kdy se naskytly hned dvě příležitosti. Ale ani jeden z dvojice Roubík, Kovář recept na kouzelníka Volkeho nenašel a stav po dvaceti minutách byl 1:0 z pohledu domácích.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Lvům, ale opravdu jen vstup. Vyrovnat se podařilo Janu KLOBOUČKOVI 83 sekundy od zahajujícího vhazování druhého dějství - 1:1. Poté ale přišla studená sprcha v podobě čtyř branek! Nejprve vrátil někdejšímu Chemopetrolu vedení ve 26. minutě František LUKEŠ - 2:1 a o dvě minuty později přidal další trefu do ústecké sítě Martin FROLÍK - 3:1.

A za další tři minuty, to už se psala 31. minuta, to byl opět Martin FROLÍK, který dokázal najít místečko v Orctově výstroji - 4:1. Uběhlo třiašedesát vteřin a dorážka Karla KUBÁTA přinesla pátou brankou domácích - 5:1. V tu chvíli byli svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka zralí na ručník.

Jenže Lvi, jako pravé šelmy, nic nevzdali a v 36. minutě snížili z hole Tomáše RODA - 5:2. Na 5:3 mohl posléze upravit Kotrla, ale trestné střílení nařízené za Bojerův faul neproměnil. Stav po čtyřiceti minutách hry byl tak nadále 5:2 ve prospěch Kýhosových svěřenců.

Absolutní výpadek z druhé části se Lvi pokusili dohnat v závěrečné periodě, ve které nebyli horším celkem. Ve 46. minutě mírně zdramatizoval klání Jindřích KOTRLA a dvoubrankový rozdíl již není v hokeji ničím nemožným - 5:3. To by ale žlutomodří museli proměňovat své šance a branku Litvínova by nesměl hájit Martin Volke, protože ani samostatný nájezd, který byl nařízen v 56. minutě (za faul Černoška), Martin Šagát nedal. Naopak to byli domácí, kteří měli poslední slovo, a to když 43 vteřiny před koncem řádné hrací doby využil třetí početní výhodu Litvínova František LUKEŠ - 6:3.

Ústí nad Labem svou sérii porážek ani na severozápadě nepřetrhlo a zajímavostí je, že týž den uspěli s Ústím nad Labem i litvínvští junioři, kteří dobyli Zlatopramen Arenu vítězstvím 3:2.

Ohlas trenéra Petra Rosola naleznete v samostatném článku.