M o s t - Po více než dvou a půl roce zavítali Ústečtí Lvi na led zimního stadionu v Mostě. Přesně tak dlouho totiž trvalo, než se Most, jako nováček, opět představí v 1. lize. Sílu nového soupeře zakusili Lvi na vlastní kůži od 18 hodin. Utkání ale nebylo pro hosty vůbec oslnivé. Sice přijeli hned bez dvou pětek, o to víc se ale čekalo od hráčů na hraně základní sestavy. Po horkém dni byli ještě asi myšlenkami někde na cestě, když úvodní přesilovku domácí už po 16 vteřinách proměnili. Nadšeně hrající hráči Mostu toho poté papírovému favoritovi příliš nedovolili. Ústečtí se prosadili až v polovině zápasu, když v oslabení skóroval v přečíslení Zeman. Domácí však vzápětí přesilovku opět využili, a tak se hosté z vyrovnání radovali pouhých 48 vteřin. Utkání, které si ústečtí hokejisté za rámeček určitě nedají, vrcholilo ve třetí třetině. Hned v jejím úvodu lovili hosté ze své brány puk potřetí a čtvrtou ránu bezzubému soupeři zasadili domácí necelých sedm minut před závěrečnou sirénou.
čt 25. 8. 2011, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
4:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Rudovský (Martinec, Panuška), 27. Mavrojanidis (Hanzl, Žejdl), 44. Tauš (P. Přeučil, Rudovský), 54. Rudovský (P. Přeučil) - 26. Zeman (Rod). Rozhodčí: Florián - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 180. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

MOSTEČTÍ LVI: Benda - Jeník, J. Hanzl, Hranáč, Krejčí, L. Martinec, Panuška, Charousek, Kuncl - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Andres, T. Přeučil, Tvrdek - Tauš, P. Přeučil, Rudovský - Ondráček, Vrtek, Borovanský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Vobořil, P. Hořava, Apelis, Dominik Boháč, Holomek, Zeman, Jiří Suchý, Sklenička - R. Kovář, Třetina, Daniel Boháč - Laš, Rod, Ludvík - Kloz, Šagát, Kotrla - Martin Baránek, Havlíček, Pořický.