Kladno - K dalšímu přátelskému utkání nastoupili Ústečtí Lvi na ledě extraligového Kladna. Úvodní dějství se nevyvinulo pro Severočechy dobře, inkasovali z hole bývalého hráče Dragouna, který nastoupil ve druhé formaci s někdejšími hráči Slovanu, Kallou a Hovorkou. Následující třetina přinesla po jedné brance na obou stranách, za domácí se nejprve prosadil Knotek, hosté snížili zásluhou Roubíka. V závěrečné části se Lvi dočkali vyrovnání, a to když se ve 48. minutě trefil do černého Třetina. Poslední slovo zápasu měli stejně domácí, kteří třicet jednu sekundu před koncem řádné hrací doby překonali bývalého kladenského gólmana Orcta. Svým druhým kanadským bodem uzavřel střeleckou listinu klání nová středočeská posila Jan Hlaváč.
út 16. 8. 2011, Městský zimní stadion, Kladno
Rytíři Kladno
3:2 1:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 19. Dragoun (Kalla, Procházka), 31. Knotek (Hlaváč), 60. Hlaváč (Knotek, Valský) - 34. Roubík (Suchý, Ludvík), 48. Třetina (Holomek). Rozhodčí: Dundr - Koželský, Brunclík. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Rytíři Kladno: Cikánek - D. Růžička, Piskáček, L. Procházka, J. Drtina, Lepine, Diviš, Vl. Kameš - Hlaváč, Lukáč, Kafka - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Stieler, Bílek - Bělohlav, Knotek, Valský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Jiří Suchý, Holomek, Gureň, Vobořil, Klobouček, Kružík - Laš, Alinč, Pazourek - Třetina, Roubík, Ludvík - Čurilla, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Havlíček, Handlovský.

Do zápasu vstoupili lépe Lvi, již po půl minutě hry prověřil Cikánka ústecký Laš. První vážnější akci domácích přinesla až minuta sedmá, přihrávku Lukáče jemně tečoval Bělohlav. Na Orcta si ale druhý jmenovaný nepřišel. O minutu později vystihl kladenskou rozehrávku Roubík a okamžitě se pouštěl do koncovky, puk mu ale v rozhodující moment sjel z hokejky. Přišel protiútok a ústecká střídačka si oddychla, když Hlaváč trefil z úhlu horní tyčku. Klíčový moment první periody přišel v 19. minutě. Ve vlastním oslabení ujel Michal DRAGOUN s Jaroslavem Kallou a několikrát si vyměnili kotouč. Bývalý útočník Ústí nad Labem již neměl problém zakončit do prázdné branky – 1:0. Za stejného stavu skončila i úvodní část.

Druhá dvacetimutovka začala opatrněji než ta předchozí. Ze sedadel zvedla diváky až branka ze 31. minuty. Parádní gól vypracoval Jan Hlaváč, který prokličkoval kolem dvou žlutomodrých hráčů a předložil puk Tomáši KNOTKOVI. Ten si počkal na pohyb bývalého bezmocného „Kladeňáka“ a střelou pod břevno zakončil - 2:0.

Neuběhly ani tři minuty a svěřencům Petra Rosola se podařilo snížit. Vobořilovu střelu od hranice útočného pásma tečoval Jaroslav ROUBÍK přímo pod víko - 2:1. Nabuzení Severočeši přežili i téměř minutové dvojnásobné oslabení a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 z pohledu domácího Kladna.

Zpočátku závěrečné třetiny podržel Ústí nad Labem Zdeněk Orct. Výborným zákrokem reagoval na akci ze 42. minuty, kdy Eberle zpoza branky nahrál na Lepina. Vyrovnání se hosté dočkali za šest minut a opět to byl tečovaný střelecký pokus. Holomkovu střelu od modré čáry usměrnil Miroslav TŘETINA a srovnal tak účet zápasu - 2:2.

A své kvality prokázal v 54. minutě opět jednačtyřicetiletý Orct. Nejprve zneškodnil vyloženou šanci Bílka po přihrávce Dragouna a chvilku poté vyrazil nad tutovou šanci Kally. Vedení zpět na svou stranu Středočeši dokázali strhnout. Hrála se poslední minuta a odražený puk se od Knotka dostal až k Janu HLAVÁČOVI, který svoji střelu ještě otřel o tyč - 3:2.

Přestože měli hosté na vyrovnání minimum času, šance se jim ještě naskytla. Po akci Alinče zakončoval sám u tyče Poživil. Výhru Kladnu zachránil Cikánek pohotovým zákrokem. Za stavu už 3:2 přátelský souboj skončil a Lvi museli po jedné výhře a remíze okusit i hořkost porážky.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas rozhodnul gól z poslední minuty. Bohužel jsme špatně pokryli hráče před brankou a inkasovali. To, že se na soupisce domácích objevilo hodně hráčů, kterých prošlo naší šatnou, není nic zvláštního. Na Kladno jsme si opět jeli vyzkoušet různé složení formací, do Benátek nad Jizerou jedeme se stejným cílem."