Kadaň - V utkání 37. kola I. hokejové ligy ČR zajížděl výběr trenéra Petra Rosola k severočeskému derby do Kadaně. Již po šedesáti pěti sekundách hry se prosadil Robin Kovář a Lvi se dostali do vedení. V deváté minutě neproměnil trestné střílení Jakub Lev. Za necelé čtyři a půl minuty domácí vyrovnali zásluhou Stanislava Mikšovice. Ve druhé části skórovali pouze hokejisté Ústí nad Labem, druhou trefu přidal Robin Kovář, nápravu za neproměněný nájezd provedl Jakub Lev a dvakrát rozsvítil červené světlo Jaroslav Roubík. V závěrečné dvacetiminutovce pouze upravili skóre za Kadaň Ondřej Fiala a za žlutomodré Kamil Černý.
so 7. 1. 2012, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
2:6 1:1, 0:4, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Mikšovic (Fiala, Bursík), 46. Fiala (Szakal, Mikšovic) - 2. Kovář (Lev, Rod), 27. Kovář (Suchý, Daniel Boháč), 29. Roubík (Šagát, Klobouček), 30. Lev (Rod, Hořava), 37. Roubík (Šagát, Klobouček), 52. Černý (Klobouček, Ludvík). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 7:7, navíc Mikšovic (KAD) TS. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 490. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.

SK Trhači Kadaň: Řehoř (30. Závorka) - Schmidt, Mazanec, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Bombic, Pavlas - O. Fiala, Mikšovic, J. Heřman - Z. Skořepa, Charousek, Vl. Novák - Bursík, Diviš, Kůs - Andres, Polák, Chlouba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Jiří Suchý, Dominik Boháč - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Lev - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - S. Treille, Čurilla, M. Čermák.

Na počáteční nápor hostů odpověděla Kadaň neméně aktivní hrou

Kdo dorazil v sobotu později na regionální derby mezi Kadaní a Ústím nad Labem, ten mohl litovat. Časomíra se jen těsně překulila přes jednu minutu a už se měnilo skóre. Ve středním pásmu se kotouče ujal Tomáš Rod, který přihrál rozjetému Jakubu Lvovi a po tandemové souhře vyslal Robin Kovář prudký pozdrav směrem k domácímu ochránci svatyně Milanu Řehořovi - 0:1.

Kadaň se snažila o bleskovou odpověď, když z protiútoku ujeli dva domácí hráči proti jednomu obránci Lvů. Následné zakončení Chlouby skončilo na tyči. Chvíli před uplynutím poloviny třetiny propadla domácí obrana a Jakub Lev byl při svém nájezdu faulován. Po několika výrocích sudího ve prospěch hostů se tak přirozeně strhla vlna nevole mezi příznivci královského města. Trestné střílení se Jakub Lev snažil zakončit mezi nohy Milana Řehoře, ten však záměr exekutora dokonale vystihl. Ačkoliv se stav branek nezměnil, obraz hry se pomalu ale jistě proměňoval dle papírových předpokladů. Ústečtí hokejisté bezpečně drželi puk na svých holích a Kadaň se jen s obtížemi dostávala na soupeřovu polovinu hřiště. O to překvapivěji zapůsobil útok Kadaně z 13. minuty, kdy po několika kombinacích prostřelil od modré čáry Stanislav Mikšovic vše, co mu stálo v cestě - 1:1. K povedenému dílu přidali své ruce ještě Ondřej Fiala s Tomášem Bursíkem.

Rázem to byla Kadaň, která působila aktivněji. Důkazem byl pokus Jiřího Charouska, který z levého kruhu nastřelil rameno Vladislava Koutského. Protože se ve zbytku úvodního dějství brankové světlo již znovu nerozsvítilo, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Na kadaňskou palbu zareagoval Slovan ledovou sprchou

Do druhé části vlétli domácí jako uragán. V početní převaze nejprve nastřelil Stanislav Mikšovic tyč, z následného závaru zachraňoval dorážku Ondřeje Fialy až obránce hostů vyhozením puku přímo z brankové čáry. Nyní to byla Kadaň, která těžila z přísných výroků sudího. V další početní výhodě nedosáhl Ondřej Fiala na kotouč před zcela odkrytou brankou, Kadaň přesto dál nepříjemně dotírala před výsostným územím Koutského. Tlak vyvrcholil v závěru přesilovky, kdy po další tyčce vsítila Kadaň branku po zásahu vysokou holí.

Nažhavení domácí dále pokračovali v drtivém tlaku. V dalším oslabení Ústí nad Labem musela obrana hostů čelit tvrdým střelám černožlutých. Stejně jako byl překvapivý první zásah domácích, tak neočekávaně přišla další branka hostů. Ve vlastním oslabení se po přihrávkách Jiřího Suchého s Danielem Boháčem radoval Robin Kovář - 1:2.

Ještě než stihla odbít polovina zápasu, měnilo se skóre duelu znovu. Po svižné akci Lvů dorážel do odkryté klece po vlastní střele Jaroslav Roubík. Úspěšné akci předcházely přihrávky Martina Šagáta s Davidem Ludvíkem - 1:3.

Ledová sprcha pokračovala, když v čase 29:12 min. zakončil pod víko Jakub Lev. Na tabuli se rozsvítilo skóre 1:4 a v brance domácích se objevila nová tvář v podobě Tomáše Závorky.

Šelmy z krajského města se očividně spokojily s rychlou kořistí a v dalším průběhu v poklidu kontrolovali hru. Vzruch přišel až několik minut před koncem prostřední dvacetiminutovky, když v minutové dvojnásobné převaze rozebrali Tomáš Rod s Janem Kloboučkem domácí obranu a Martin Šagát mohl u pravé tyče pohodlně zasunout kotouč do sítě - 1:5. Tím bylo ukončeno brankové vraždění jehňátek ve druhé třetině.

Lvi s přehledem kontrolovali hru

Poslední část začala v poklidu, o osudu klání již bylo očividně rozhodnuto. Kadaň přesto ve hře přidala na tvrdosti a důrazu, což pocítil i Martin Šagát, jenž se jen velice těžce zvedal z ledu po střetu s Ondřejem Fialou. Po odehraných pěti minutách v poslední části střetnutí ujeli hosté tři proti jednomu, ale k výraznému ohrožení branky nedošlo. Zato na druhé straně kluziště upravila Kadaň skóre po rychlé akci Ondřeje Fialy - 2:5. Body za asistence si připsali Martin Szakal a Stanislav Mikšovic.

Kadaňské úspěch povzbudil, jen o minutu později ujel podél levého hrazení Polák, ale sólo zakončil pouze do hrudi muže s maskou. Na přelomu dvacetiminutovky měli hosté k dispozici několikrát dvojnásobnou početní výhodu po zbytečných faulech Kadaně. Nebylo tak divu, že došlo ke zvýšení skóre. Zbyněk Sklenička přihrál do jízdy Janu Kloboučkovi, který našel dobře postaveného Kamila Černého v oblasti mezi kruhy - 2:6. Zbytek měření sil se odehrával už jen z povinnosti a Ústí nad Labem si tak připsalo plný počet bodů.

Mikuláš Antoník (SK Kadaň): "Výsledek vypadá děsivě, ale ve skutečnosti to tak nebylo. Hra byla vyrovnaná, rozdíl byl v tom, že soupeř proměnil šance. Zejména na začátku prostřední třetiny jsme měli hodně šancí a velký tlak, dali jsme několik tyček. Poté jsme inkasovali branku, byli jsme v útlumu a soupeř sérií gólů rozhodl. Se silným týmem, jakým je Ústí nad Labem, se manko dohání velice těžce. Každopádně se nedá říct, že bychom byli tak výrazně horší. Bylo to jen o tom, že jsme neproměňovali šance, zatímco soupeř ano."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Celý zápas jsme hráli dobře. Na začátku druhé třetiny jsme měli menší výpadek, což bylo způsobené tím, že jsme měli několik vyloučených hráčů. Tím jsme dali soupeři šanci, ale přesto si myslím, že jsme Kadaň jasně přehráli."