Ú s t í n/L. - K poslednímu zápasu roku 2011 zamířili Lvi na led berounských Medvědů. Utkání sice rozehráli aktivněji hosté, ale jako první se prosadili domácí. Do konce úvodního dějství stačil ještě Daniel Boháč vyrovnat. Ve druhé třetině odskočili berounští hokejisté na rozdíl tří branek, ale Lvi zabojovali a náskok Berounských snížili na 2:4. V závěrečné dvacetiminutovce se ústeckým hokejistům podařilo vyrovnat a zápas tak dospěl do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí a získali tak bonusový bod navíc.
st 21. 12. 2011, Zimní stadion města Beroun
Medvědi Beroun 1933
5:4sn 1:1, 3:1, 0:2 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 11. Klhůfek (Rubeš, Jebavý), 22. Švagrovský (Špelda, Žejdl), 30. Pavel (Kupec), 31. Jonáš z TS, rozhodující nájezd Jonáš - 18. Daniel Boháč (Čermák, Třetina), 38. Roubík (Šagát, Gureň), 45. Suchý (Holomek, Handlovský), 48. Handlovský (Kovář, Sklenička). Rozhodčí: R. Čech - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 250. Střely na branku: 36:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 5:4.

Medvědi Beroun 1933: Furch - Sobotka, Špelda, Barák, Jebavý, Jonáš, Hertl, Veselý, Soldán - Pavel, Švagrovský, Kupec - Stromko, Jiří Hašek, Rubeš - L. Vlček, Žejdl, T. Doležal - Poletín, Dalecký, Klhůfek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Falter (31. Petrásek) - Klobouček, K. Černý, Husák, Gureň, Jiří Suchý, Holomek - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, M. Čermák, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - Laš, Pazourek, Sklenička.

Před úvodním vhazováním uctili diváci i oba týmy památku zesnulého bývalého československého a prvního českého prezidenta Václava Havla minutou ticha.

Souboj šelem se začal lépe vyvíjet pro Ústecké Lvy, první šanci si připravil Martin Šagát. Ústecká pětačtyřicítka si v první minutě vybruslila od mantinelu až před Dominika Furcha, odkud ale nedokázala zakončit. Přesně o dvě minuty později prověřil pozornost berounského gólmana Rod. Za další minutu, v minutě čtvrté, zkusili štěstí poprvé i domácí. Kupec si ale na Faltera nepřišel. V závěru 11. minuty měly ochozy středočeského zimního stadionu důvod k radosti. Tomáš Rubeš nalezl osamoceného PAVLA KLHŮFKA, který střelou pod víko otevřel skóre klání - 1:0.

Krátce po Klhůfkově brance se Medvědům naskytla další příležitost, Miloslav Čermák obdržel menší trest za podražení. Svěřenci Petra Rosola přežili oslabení bez větších problémů, naopak sami v závěru dvacetiminutovky získali možnost hry v početní výhodě. Menší trest za hákování inkasoval Michal Poletín a jeho nedisciplinovanost byla náležitě potrestána. O vyrovnávací zásah se postaral z dorážky DANIEL BOHÁČ - 1:1.

Přidat druhý gól do šatny se již žlutomodrým nepovedlo, ačkoli měli Ústečtí k dispozici další přesilovou hru po faulu Davida Švagrovského. První dějství nabídlo jednu trefu na každé straně.

Do druhé třetiny nastoupili v lepším rozpoložení Medvědi, šedesát čtyři sekundy po startu periody udeřili. Lukáš Žejdl vyhrál vhazování v útočném pásmu a kotouč směřoval k Lukáši Špeldovi, který bez zaváhání vystřelil. Krásnou jemnou tečí pozměnil dráhu puku DAVID ŠVAGROVSKÝ, jenž vrátil Beroun do vedení - 2:1.

Další větší šanci (a ne jednu) shlédlo obecenstvo ve 28. minutě, kdy při přesilovce domácích Jaroslav Hertl šikovně tečoval touš před brankou Martina Faltera. Černá guma minula cíl jen o pár centimetrů! Hned v minutě následující, při hře čtyři na čtyři, se puk odrazil k Lukáši Handlovskému, který z ostrého úhlu pouze orazítkoval tyč Furchovy svatyně!

Do třetice už brankový rozhodčí červené světlo rozsvítit mohl, i když po velmi kuriózním gólu. Střelu Martina Kupce Martin Falter vyrazil a odražený kotouč zachytil obránce Slovanu. Zadák hostů si puk bruslí tečoval nechtěně do vlastní branky - 3:1. Gól sudí připsali MARTINU KUPCOVI.

V čase 30:37 min. si nedovoleně počínal Ondřej Holomek, když při brankové situaci zahákoval Davida Jonáše. Hlavní rozhodčí Robert Čech nařídil ve prospěch domácího celku trestné střílení. DAVID JONÁŠ jedovkou nad pravý beton vyhnal Martina Faltera z brankoviště - 4:1. Důvěru severočeských koučů dostal Michal Petrásek.

Až šest minut po Petráskově příchodu si Lvi dokázali vytvořit první větší šanci, za stavu 1:4 již neměli, co ztratit. Ve 37. minutě se kotouč dostal do prostoru mezi kruhy k Miroslavu Třetinovi, který ale v tutové šanci selhal a branku domácího brankáře o kousek minul! Jak se říká, s jídlem roste chuť. Hokejisté Ústí nad Labem začali hrát aktivněji, jako by se vzpamatovali. A za minutu dokázali nalézt recept na výborně chytajícího Dominika Furcha. Martin Šagát našel dobře postaveného JAROSLAVA ROUBÍKA, který se nejlépe zorientoval a zasloužil se o snížení na 4:2 z pohledu Medvědů.

Ještě před druhou přestávkou dostaly šelmy ze Středočeského kraje možnost zahrát si třicet osm sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru s pokračováním šedesáti dvou vteřin v třetině třetí. Vyloučen byl Holomek za držení hole a za moment i kapitán Klobouček za hákování. Slovan v oslabení sice odolal, ale po čtyřiceti minutách svítil stav na ukazateli skóre 4:2.

V přesile se Medvědům už skórovat nepodařilo. Velkou překážkou byl i čerstvý Petrásek. Ve 43. minutě přihrál Žejdl na zcela volného Doležala, který společně s Kupcem už zvedali ruce nad hlavu, ale právě dravý talentovaný dvacetiletý mladík Petrásek se stačil včas přemístit a ukrýt puk mezi betony.

Jistoty v brance hosté využili. Nadešla 45. minuta a Lukáš Žejdl musel po prohřešku zvaný hákování zamířit na trestnou lavici. Šest vteřin stačilo družině Petra Rosola a Milana Skrbka na zdramatizování střetnutí. Nejprve vše načal Lukáš Handlovský, jenž zvítězil v souboji na vhazování. Puk poputoval postupně k JIŘÍMU SUCHÉMU, který se střelou k tyči postaral o třetí gól Ústeckých Lvů v utkání - 4:3.

Vyrovnat za minutu a půl mohla hokejka Jaroslava Roubíka, následně z otočky i čepel Martina Šagáta. Furch s velkým štěstím neinkasoval. Žlutomodří si vytvořili tlak a bylo jen otázkou času, kdy berounský hájce svatyně bude lovit puk ze své sítě počtvrté. Lvi udeřili se 48. minutou. Robin Kovář vyslal touš do jízdy LUKÁŠI HANDLOVSKÉMU, který se dělovkou pod horní tyč zasloužil o vyrovnání - 4:4.

Velké štěstí měli v závěru Ústečtí. V čase 55:23 min. byl dvouminutovým trestem za podražení potrestán Zbyněk Sklenička, v čase 58:43 min. byl vyloučen za hákování Tomáš Rod. Medvědi si ani v jedné z početních výhod souvislejší tlak nevytvořili a Michala Petráska příliš nezaměstnávali. Třináct sekund před koncem řádné hrací doby si ještě šéf ústecké střídačky Petr Rosol vyžádal oddechový čas, neboť se vhazovalo v útočné třetině Berouna po zakázaném uvolnění domácích. Šedesát minut bitvy šelem vítěze nenalezlo, na řadu muselo přijít prodloužení.

Během nastaveného času se nic zajímavého neudálo, až na vyloučení v 64. minutě a Roubíkovu ránu v přesilové hře. Dvě minuty obdržel za podražení Jaroslav Hertl. Klub, který hraje I. ligu ČR nejdéle ze všech (v samostatné české soutěži od r. 1993 nepřetržitě), se ve třech ubránil a na řadu přišly samostatné nájezdy.

V první sérii skóroval Jonáš střelou mezi Petráskovy betony, Šagát vymetením pavučin z horního růžku vyrovnal – 1:1 po 1. sérii.
K druhé penaltě za Medvědy se odhodlal Klhůfek, jenž si gólmana Ústeckých Lvů položil a prázdnou branku bez problémů trefil. Roubík se zahanbit nenechal a dělovkou do horního rohu svatyně srovnal tempo s domácími – 2:2 po 2. sérii.
Třetí sérii započal neúspěšně berounský Žejdl. Pokud by Třetina Furcha překonal, mohlo být rozhodnuto. Tak se ale nestalo, ze souboje vzešel vítězně gólman Medvědů – 2:2 po 3. sérii.
Čtvrtá série sebou nesla změnu pořadí, za Lvy jel Roubík, který pálil pouze do betonu. Naopak Klhůfek zkoušel Petráska překvapit mezi betony. Gólman Ústí nad Labem jeho úmysly přečetl – 2:2 po 4. sérii.
Sérii s pořadovým číslem pět zahájil Šagát, jenž Furcha dokázal překonat i podruhé. Pátou penaltu za Beroun jel Jonáš, který rovněž proměnil 3:3 po 5. sérii.
O všem rozhodla až šestá série, ve které selhal Handlovský, který trefil jen Furchovu lapačku. Ze třetího samostatného nájezdu vzešel vítězně DAVID JONÁŠ, jenž se zasloužil o bonusový bod pro Berounské Medvědy – 4:3 po 6. sérii.

Poslední duel roku 2011 nevyšel Slovanu optimálně, lídr tabulky ztratil dva body. Rozdíl mezi první a druhou příčkou už je jen tříbodový. O nápravu se Lvi mohou pokusit proti silnému soupeři z Jihlavy, Dukla zavítá do Zlatopramen Areny ve středu 4. 1. 2012, klání začíná tradičně v 17:30 hod.

Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi): "Chtěli jsme od začátku hrát aktivně, ale Ústí nad Labem nás k tomu nepustilo. V prvních osmi minutách jsme mohli dostat tři góly, Dominik to ale vše pochytal. V tu chvíli tím mužstvo trochu zvedl a začali jsme hrát lépe. Gól na 1:0 nás zvedl ještě výš. Z mého pohledu je škoda, že jsme dostali ve druhé třetině druhý gól. Kdybychom ustáli poslední dvě minuty a zůstalo to 4:1, tak jsme mohli sahat po třech bodech. Kdyby mi však někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak bych řekl, že to není možné. Já mohu jen poděkovat klukům, první dvě třetiny hráli výborně. Pak jsme se o to báli, a proto jsme dostali i ten čtvrtý laciný gól a dopadlo to, jak to dopadlo. Za dva body jsme určitě rádi."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že jsme zápas začali dobře. Prvních osm minut jsme domácí k ničemu nepustili. Brankář Furch tam chytil tři tutové góly, bohužel pak domácí z ojedinělé akce skórovali. Nám se podařilo do konce první třetiny vyrovnat, ale bohužel prvních deset minut druhé třetiny jsme katastrofálně vypustili, propadli jsme a dostali jsme tři góly. Domácí jsme dostali na koně. Nemůžu říct, že to byly vyloženě góly brankáře, ale něco jsme zkrátka museli udělat. Dali jsme příležitost juniorovi Petráskovi a stáhli jsme hru na tři lajny. Naštěstí jsme to potom ještě dokázali srovnat a vybojovat alespoň bod, i když za stavu 1:4 z našeho pohledu to bylo těžké. Nakonec jsme dokázali zremizovat. V nájezdech domácí měli jednoho ostrostřelce, který dal ze čtyř nájezdů čtyři góly. To se často nevidí."