Ú s t í n/L., J i h l a v a - Ústečtí Lvi natahují vítěznou šňůru. Dokázali vyhrát i v Jihlavě. Na Vysočině vyválčili tři body za vítězství 2:0, když ráz utkání dali v úvodních jedenácti minutách. Do nich totiž vměstnali obě branky. Na Roubíkův úvodní zásah navázal úspěšnou dorážkou Boháč. Jelikož si Pavel Francouz poradil se všemi pokusy včetně nájezdů Jeslínka a Boháčka a se spoluhráči ubránil devět oslabení, připsal si třetí nulu sezony.
st 16. 11. 2011, Zimní stadion Jihlava
HC Dukla Jihlava
0:2 0:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Roubík (Ludvík), 11. Daniel Boháč (Třetina, Pazourek). Rozhodčí: Zubzanda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:9. Bez využití. Diváci: 2 347. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:2.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Petráček, Ficenc, Malena, Kolafa, Dobrovolný, Grundmanis, Kolda - Hodek, Hubáček, Čachotský - Karpov, Domin, L. Krupka - Jeslínek, A. Zeman, Maliník - Mikšovský, Polcar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň - R. Kovář, Alinč, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský.

Až s příliš velkým respektem nastoupili domácí do těžkého utkání proti lídru soutěže z Ústí nad Labem. Na ukazateli nestačila naskočit první minuta a Lvi už vedli. Rychlou akci Ludvíka zakončil přesnou střelou Jaroslav Roubík. Když Duklu nedokázaly dostat do zápasu ani dvě přesilové hry, přišel zasloužený trest v podobě další branky hostí, které předcházel nedůraz domácí obrany před vlastním brankářem. Třetina zavezl kotouč před Novotného. Ten jeho bekhendový pokus stačil vyrazit jen k volnému Danielu Boháčovi, který nikým nebráněn zasunul puk do odkryté branky.

Změnit skóre mohl Jeslínek, který dostal přesnou přihrávku přes celé střední pásmo. Ač tísněn obráncem soupeře dokázal zakončit bekhendovým blafákem. Francouz však celou situaci dobře přečetl a puk vykopl betonem. Další brejk nedokázal zužitkovat Hubáček, a tak Slovan odcházel se do kabin s dvoubrankovým náskokem. Druhé dějství započala lépe jihlavská Dukla. Vypracovala si více šancí, nicméně skvěle chytající Francouz odolával.

Ve 25. minutě zachytil Hubáček vyhozený kotouč ještě v útočném pásmu. Pokusil se zaskočit hostujícího strážce svatyně střelou po ledě, jenže ten ji reflexivně vyrazil betonem. Na druhé straně se dostal do brejku Rod. Novotný však jeho nájezd ustál a dokázal puk vytěsnit. V polovině druhé dvacetiminutovky zahrozil Jeslínek, který vypálil z mezikruží. Puk však skončil v připravené lapačce hostujícího brankáře.

Šanci navýšil náskok spálil Šagát, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Puk však skončil ve výstroji Novotného. Následně před ústeckou brankou pálil Ficenc. Jeho ránu od modré Francouz vyrazil jen k volnému Hodkovi, který branku ale přestřelil. Gólem neskončil ani obrovský závar před ústeckou brankou v závěru prostřední části hry.

Závěrečná třetina začala rychlým atakem Čachotského. Střela tahem od domácího útočníka však byla pro brankáře Lvů snadnou kořistí. V zápětí pálil Kolda od modré. Puk před Francouzem ještě stačil tečovat Krupka. Hostující mág však černou pryž nakonec našel pod sebou. Střelecké trápení domácího celku pokračovalo. Kotouč putoval po ose Jeslínek, Krupka až na volného Domina. Domácí forvard mířil jen do betonů gólmana Ústí. I přes velký závěrečný tlak domácího týmu se skóre již nezměnilo.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): "Rozhodl začátek zápasu. Po našich dvou chybách jsme inkasovali dvě branky. Hra se poté vyrovnala, vypracovali jsme si nějaké šance. Jeli jsme sami na bránu, dali jsme tyčku apod. K vidění bylo vyrovnané utkání, které se ale bez vstřelené branky vyhrát nedalo."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nebyl to jednoduchý zápas, ale s tím jsme počítali. Domácí hráli první třetinu s přílišným respektem a my toho dokázali využít. Měli jsme tam víc šancí, ze kterých šlo dát gól. Postupem času se hra vyrovnala, domácí nás začali tlačit, ale Pavel Francouz chytal opravdu výborně."