Ú s t í n/L. - Odvetné utkání mezi Ústeckými Lvy a Berounskými Medvědy s sebou vedle odplaty za porážku neslo i druhou výzvu - vstřelit stý gól sezóny. A od počátku to vypadalo nadějně. Domácí se brzy prosadili a rozjeli svůj gólostroj. Ve druhé třetině se všichni dočkali. Jubilejním střelcem se stal Zbyněk Sklenička. Nakonec nebohému Berounu nasázeli devět branek. Tři z toho Lukáš Handlovský. Ústečané tak natáhli sérii na devět vítězných zápasů v řadě.
so 12. 11. 2011, Zlatopramen Arena
Medvědi Beroun 1933
9:1 2:0, 3:0, 4:1

Branky a nahrávky: 9. Handlovský (Rod, Lev), 10. Alinč (Kovář, Sklenička), 27. Sklenička (Lev), 34. Lev (Rod, Handlovský), 39. Gureň (Pazourek, Handlovský), 43. Handlovský (Gureň, Lev), 44. Třetina, 47. Daniel Boháč (Klobouček), 55. Handlovský (Lev, Poživil) - 57. Žalčík (Malý). Rozhodčí: Schmejkal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2 390. Střely na branku: 52:25 (19:7, 14:13, 19:5). Průběh utkání: 9:0, 9:1. Zakázaná uvolnění: 6:5. Ofsajdy: 3:2. Vyhraná vhazování: 40:27 (14:9, 13:11, 13:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – L. Poživil, Holomek, Klobouček, do 40. J. Zeman, Jiří Suchý, Sklenička, A. Sedlák, Gureň – R. Kovář, Alinč, Lev – Šagát, Roubík, Ludvík – Třetina, Pazourek, Daniel Boháč – Rod, Handlovský.

Medvědi Beroun 1933: Kareš (44. Martin Frolík II) – J. Nedvěd, do 50. Husák, Soldán, J. Hertl, L. Špelda, Malý, Veselý – Micka, Stromko, L. Vlček – Stránský, Žalčík, Forman - Klhůfek, Poletín, Pavel – Milfait, do 50. F. Kučera.

Že to Lvům v letošním ročníku náramně pálí, předvedli i proti soupeři, který je v 9. kole na svém ledě dokázal porazit. Ústečané mu však připravili vendetu s pořádnými úroky. Potřetí v sezoně nasázeli devět gólů a opět návštěvníkům ústeckého zimního stadionu zařídili velmi příjemný sobotní večer.

Nastoupili s jedenácti útočníky, po odstoupení Zemana v druhé třetině trenérský tandem přeskupil řady, stáhl hru na šest beků a do útoku se přesunul Sklenička. Ani tyto manévry jim však neubrali nic z chuti střílet branky.

Ústečtí mohli vést už v 15. vteřině, když Alinč předložil do tutové pozice Lvovi. Ten ale nezpracoval puk dobře, a tak ani nezakončil. Na druhé straně se do zakončení prodral Malý. Zastavil ho beton Francouze.

Chvíli poté měl velkou šanci Třetina. Nejdřív tečoval střelu do modré, pak měl spoustu času při dorážce. Kareše z hranice brankoviště nedokázal překonat. Pak Roubíkův útočný faul zastavil nápor domácích. Ten ale pokračoval hned, jak se domácí centr vrátil na led. Forčekující exhradecký kapitán vybojoval puk a připravil palebnou pozici pro Šagáta. Slovenský křídelník protáhl Kareše a zaměstnal jeho lapačku.

Gólu se ústecká aréna dočkala na začátku deváté minuty. Po puku vyhozeném do středního pásma se vrhla dvojice Tomáš Rod – Lukáš Handlovský. Druhý jmenovaný byl nakonec rychlejší a z hranice pravého kruhu přeloboval zvláštně vyjetého Kareše.

Po vstřelené brance fauloval berounský Nedvěd, a tak hráli Ústečtí navíc ještě přesilovku. A tu po další minutě dokázali zužitkovat. Skrz brankoviště našel Robin Kovář Jana Alinče, který z první z poměrně ostrého úhlu propálil hostujícího brankáře.

Do konce třetiny šancí před berounskou brankou ubylo. Přesto shlédli diváci ještě minimálně dvě krásné akce. Třetinovu parádnímu ekvilibristickému sólu chybělo jen přesnější zakončení. V samém závěru předložil Boháč do stoprocentní šance Pazourkovi. Ten měl spoustu času před brankou si svůj úmysl rozmyslet. Nakonec se rozhodl pro bekhendovou kličku. Tu mu Kareš vychytal.

Druhou třetinu nastartoval drtivý tlak Pazourkovy lajny. Zvláště Třetina předváděl hokejový um a šikovné ruce. Připravil šance pro Boháče, chvíli poté pro Pazourka. Neujala se ani pumelice Gureně.

Poslední vážnější obavy o výsledek padly ve 25. minutě. Kontr hostů měl gólové parametry, ale obléhání Formana se Žalčíkem Lvi se štěstím ustáli. Honili však puk jen centimetry od brankové čáry. A definitivní uklidnění přinesla akce Lva, který ujel po pravé straně a jeho sražená přihrávka se dostala až ke Zbyňku Skleničkovi. Ten zblízka mířil neomylně – 3:0.

Do konce periody pak Ústečtí přidali další dvě branky. Nejdřív Rod s Handlovským na sebe navázali tři hráče hostů. Zakončit sice nedokázali, ale puk se odrazil před Jakuba Lva, který z očí v oči Karešovi nezaváhal. Minutu a půl před druhou sirénou zkrotil u pravého hrazení dlouhý pas Pazourek. Počkal, až mu před branku dosprintuje Miloslav Gureň a předložil mu milimetrový pas. Ústecký bek pak nedal přesunujícímu se brankáři šanci.

Stejně velkolepě jak Lvi zakončili druhou periodu, začali tu třetí. Za sedm minut zvýšili svůj náskok o další tři branky. Nejdřív prchl do sóla Lukáš Handlovský. Před Karešem naznačil a překonal jej střelou po ruce. Jen pětadvacet vteřin poté si od zadního hrazení vybruslil Miroslav Třetina a silou dotlačil puk po zemi do branky posedmé. Za svou aktivitu si exbrodský útočník gól plně zasloužil. Navíc donutil střídat nebohého Kareše.

Jeho nástupce Frolík však čisté konto dlouho neudržel. Po třech a půl minutách vymyslel a provedl luxusní příhru kapitán Klobouček. Z vlastní poloviny poslal do samostatného nájezdu Daniela Boháče, který podobně jako Handlovský volil střelu po ruce – 8:0.

Hosté byli blízko čestného úspěchu v 55. minutě. Nedvěd však z rušového kontru mířil jen do břevna. Chvíli na to ale svítilo červené světlo na druhé straně. Lukáš Handlovský dokonal hattrick, když na brankovišti zúročil Lvovu příhru a zblízka zamířil přesně pod břevno. Vytouženou desátou branku nakonec Slovan nepřidal. Naopak hosté branku přeci jen vstřelili. Kuriózní. Přímo z buly se trefil Lukáš Žalčík. Potrestal tak nepozornost domácího brankáře a připravil jej o čisté konto. I tak se diváci ve Zlatopramen Areně královsky bavili a díky zaváhání Chomutova Lvi navýšili v čele ligy náskok o další body.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jsme odehráli s velkou chutí, měli jsme dobrý pohyb. Dobře jsme bruslili, skvěle jsme kombinovali a dávali jsme si to na jeden dotek. Chyběla mi častější střelba, ale s předvedeným výkonem jsem spokojen."

Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi): "Domácí potrestali všechny naše chyby, kterých jsme se dopustili. Pokud začnu prvním dějstvím, kromě dvou závarů před brankou jsme byli do poloviny třetiny vyrovnaným sokem a vytvořili jsme si i pár šancí. Mohli jsme vstřelit gól, ale soupeř nám vždy paradoxně ujel a náležitě nás potrestal. Stejná chyba se nám stala i doma s Chomutovem, tyto celky tato zaváhání trestají. Druhá část měla stejný průběh, nedobruslovali jsme hráče a opět jsme za to draze zaplatili. V závěrečné periodě nás Ústí nad Labem ubrejkovalo, jeli několikrát sami na branku. Oddechový čas v čase 24:20 min. jsem si vzal z důvodu, že naše pětka, která byla dlouho na ledě, udělala icing a potřebovala si odpočinout. Všichni měli hlavy dole a to byl důvod, proč hru přerušit. Byli bychom rádi, kdyby nám přijel Dominik Furch, ale protože onemocněl Robert Slipčenko a Slavia Praha trénuje i o reprezentační pauze, tak se nemohl dostavit."