Benátky nad Jizerou - K další odvetě odcestovala výprava Petra Rosola
a Milana Skrbka do Benátek nad Jizerou. Výhra se na ledě čtvrtých Středočechů nerodila lehce. Oběma celkům se dařilo v početní výhodě, diváci shlédli čtyři přesilovkové branky, dvě na každé straně. O vítězný gól se
ve 34. minutě zasloužil Daniel Boháč, domácím už nepomohl ani oddechový čas a ani závěrečná power-play.
so 22. 10. 2011, Zimní stadion města Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
2:3 0:1, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 23. Pavlů (Skořepa, Klimt), 35. Mrkvička (Jaroměřský, Skořepa) - 10. Ludvík (Klobouček, Roubík), 30. Roubík (Ludvík), 34. Daniel Boháč (Pajič, Pavlík). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. Diváci: 515. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček - Vála, Říha, Pavlů, Štich, Jaroměřský, Mrkvička, M. Pabiška, Niko - Vlach, J. Skořepa, Klimt - Bulíř, L. Král, Jonák - Kellner, Jech, Kopic - Weiss, Liška, Vařecha.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Dan Růžička, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň - R. Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Pazourek, Handlovský - Nahodil.

Oba celky už v úvodní třetině potvrdily, že právem patří do těch nejvrchnějších pater tabulky. Zatímco u Ústeckých je to pochopitelné, Benátečtí předváděnou hrou velmi těší. Diváci, kteří v sobotním podvečeru zavítali na benátecký zimní stadion, museli být hokejem opravdu potěšeni. Hrálo se totiž nahoru dolů, k vidění byly i šance. Benáteckým se v první třetině nedařilo v přesilových hrách a zkušený Slovan hned svou druhou početní převahu dokázal využít. Od modré čáry pálil Jan Klobouček a těsně před Blažíčkem puk mimo dosah benáteckého brankáře tečoval David Ludvík - 0:1. Domácí hokejisty určitě v první třetině velmi mrzela neproměněná gólovka ze 14. minuty. Jech totiž přihrával před branku, kde Kopic před prázdnou klecí jen těsně na puk nedosáhl. V závěru ještě vody rozvířila roztržka hostujícího Hampla s benáteckým Bulířem, oba kohouti se poroučeli na trestnou lavici.

Domácí začali ve druhé třetině náporem a od modré čáry střílel Pavlů, Vlach těsně před brankou tečoval těsně mimo. Michalu Pavlů to ovšem za pár vteřin poté vyšlo. V přesilové hře Skořepa nabil benáteckému obránci, který dělovkou nedal Orctovi šanci zasáhnout - 1:1. Ústečtí ovšem přidali na obrátkách a jejich gólové šance přicházely. Rychlý útok Slovanu zakončoval najíždějící Hampl, ale přesouvající se Blažíček předvedl povedený zákrok. Za další půl minuty to byl opět Hampl, který se mohl zapsat mezi střelce. V téměř totožné situaci ho opět Blažíček vychytal. Další brankovou příležitost měl mladý obránce Pavlík, který měl před sebou dostatek volného prostoru, avšak Blažíček vykryl úhel a tuto gólovku pokryl. Tlak vyústil vedoucí trefou Jaroslava Roubíka, jenž vybruslil zpoza branky a zvedl touš přesně nad Blažíčkův beton. Také třetí ústecká trefa přišla v přesilové hře, Lvi využili početní převahu po sedmi vteřinách. Do odkryté branky zakončoval Daniel Boháč - 1:3. Snížení na rozdíl jediné branky přinesla přesilová hra, v níž od modré pálil Tomáš Mrkvička a Zdeněk Orct nestačil reagovat - 2:3. V závěru druhé periody ještě Pajič těsně minul a Roubíka vychytal Blažíček.

Téměř v celé třetí třetině hrály prim především Benátky nad Jizerou, Slovan se soustředil spíše na bránění a nechtěl rozhodně udělat žádnou chybu. Benátky také ve třetí dvacetiminutovce svého soka výrazně přestřílely, avšak kýženého vyrovnání se nakonec nedočkaly. V několika situacích viselo vyrovnání doslova na vlásku, ale Ústečtí vše přestáli bez úhony. V úvodu třetí části měl dobrou příležitost Josef Skořepa, jehož důraz před Orcrtem málem slavil úspěch. Ležícího brankáře hostí ale nepřekonal. Domácí byli i nadále aktivnější, jenže obrana Ústeckých v čele s ostříleným brankářem Orctem útočným nátlakům Středočechů odolávala. Z protiútoku zakončoval nebezpečně Růžička, jenže Blažíček vyrazil ramenem. Na druhé straně největší možnost na vyrovnání neproměnil Skořepa, jenž sám před Orctem mířil jen do jeho lapačky. Ani téměř minutová závěrečná power play na vyrovnání nestačila, Lvi těsný náskok uhájili.

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): "Hráčům jsem poděkoval. Myslím si, že nás Ústí nad Labem mělo dost a že jsme byli nepříjemným soupeřem. Bohužel jsme v té třetí třetině, která asi byla z naší strany nejlepší, jsme nedokázali srovnat a sáhnout alespoň po bodu. Jinak si myslím, že kluci hráli dobře. S takto kvalitním mužstvem, jakým určitě Ústí nad Labem je, tak to byl minimálně vyrovnaný hokej. Nemáme se za co stydět."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Čekali jsme, že to bude těžký zápas a to se potvrdilo. Postavení v tabulce a poslední výsledky domácích hovoří za vše. Měli jsme trochu problémy s vylučováním. Byli jsme často na trestné lavici, také jsme dostali oba góly v oslabení. Jinak si myslím, že ve standardním počtu hráčů jsme hráli dobře. Musíme si dát pozor na disciplínu. Můj názor je, že jsme o ten kousek byli lepší."