Ú s t í n/L. - Ve druhém utkání ze série čtyř venkovních zápasů Lvi jednoznačně zlepšili svou reputaci z posledního souboje. Oproti tehdejší hře nyní jasně svého soupeře přehrávali. Písku nasázeli celkem pět gólů. První zasadil v úvodní třetině Handlovský, ale hlavní moment rozhodnutí prožila Komterm Arena ve druhé třetině, ve které Ústečtí vsítili tři branky, a bylo prakticky rozhodnuto. Skvělou formu předvedl gólman Zdeněk Orct, jenž za pomoci svých beků nedovolil Píseckým jedinkrát skórovat. Pro něj je vítězství o to cennější, jelikož vychytal svou první nulu v letošní sezóně.
st 19. 10. 2011, Komterm Arena
IHC Komterm Písek
0:5 0:1, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky:14. Handlovský, 26. Šagát, 31. Rod (Nahodil), 32. Pavlík (Daniel Boháč), 45. Kovář. Rozhodčí: Humpolíček - Flegl, Zika. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 892. Střely na branku: 21:51. Průběh utkání: 0:5.

IHC Komterm Písek: Sedláček - Kolář, Žovinec, Kudrna, Lukačovič, Lukáč, Kanov, Němeček, Všetečka - Polodna, Slavík, Luňák, Vaniš, Bělohlav, Sýbek, Mrkvička, Šperger, Nedorost, Ferebauer, Mošovský

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Sklenička, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň - R. Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Handlovský - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Nahodil, Pazourek.

Hned na začátku zápasu se domácí dostali do přečíslení, které zakončoval Nedorost, jehož nebezpečnou střelu po ledě Orct dokázal vyrazit betonem. Ve čtvrté minutě se do úniku dostal Bělohlav, jeho zakončení těsně minulo pravou tyč. Na druhé straně zahrozil Gureň, Sedláček předvedl pěkný zákrok. I nadále se hrál pohledný, útočný hokej a gól byl doslova na spadnutí. Po dalším útoku Lvů zazvonila tyč Sedláčkovy brány. V čase 13:47 Lukáš Handlovský obral o kotouč jednoho z domácích hráčů u pravého mantinelu, poté si sjel až do brankoviště a chybu píseckého hráče potrestal bekhendovou kličkou pod horní tyč - 0:1. O tři minuty později Slavík hledal před bránou volného Bělohlava, který mohl zakončovat do odkryté klece, ale nedokázal trefit střílenou přihrávku.

Druhou část začali aktivněji hosté a v čase 25:1053 Lvi zvýšili svůj náskok. Martin Šagát vystřelil od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Hosté byli i nadále aktivnější a odměnou jim za to byla další branka. V čase 30:05 Nahodil našel chytrou přihrávkou Tomáše Roda, který střelou bez přípravy, k pravé tyči upravil stav na 0:3. Ústečtí útočili i nadále. V čase 31:59 Filip Pavlík uniknul domácí obraně a své sólo zakončil přízemní střelou – 0:4. Ve třicáté sedmé minutě Písečtí nabídli Lvům početní výhodu 5 na 3 trvající necelou půlminutu. Domácí se nejenom ubránili, ale mohli se prosadit i v oslabení, když byl Písek ve čtyřech, uniknul hostující defenzívě Šperger, ale Orct si jeho bekhendový blafák pohlídal.

Třetí perioda nezačala v tak ostrém tempu, jako třetina druhá, i přes to se Lvi dokázali prosadit. V čase 44:01 Robin Kovář tečoval střelu od modré čáry a kotouč nasměroval do horní poloviny písecké brány – 0:5. Ve čtyřicáté osmé minutě si i Jihočeši zahráli zkrácenou početní výhodu 5 na 3. Zdeněk Orct i po této příležitosti Píseckých udržel čisté konto. Další větší příležitost měl Kovář, který střelou zápěstí prověřil pozornost Sedláčka, ten musel vytěsnit kotouč vyrážečkou. Lvi byli při chuti i v následujících minutách, domácí se útokům hostů bránili horko, těžko.

Středeční zápas tak vyhráli hokejisté Ústí nad Labem. Na začátku utkání byli sice domácí aktivnější a vytvořili si tři až čtyři gólové příležitosti, ovšem Orct dokázal udržet čisté konto. Lvi postupem času přebrali otěže zápasu do svých rukou a vyhráli přesvědčivým výsledkem 5:0.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Narozdíl od našich posledních dvou zápasů, kdy jsme ztratili body, jsme proti Písku předvedli dobrý výkon. Na začátku si domácí vytvořili několik dobrých šancí, ale Orct dokázal všechny příležitosti Píseckých pochytat. Myslím, že zbytek zápasu jsme měli v našich rukou."