Ú s t í n/L. - Severočeské derby mezi Ústeckými Lvy a Stadionem Litoměřice přineslo velmi napínavou podívanou. Po první třetině domácí sice vítězili o dva góly, ale v té druhé se soupeři rozjeli a stav vyrovnali. Třetí třetina nebyla ani pro jeden tým zdárná, a tak se muselo rozhodnout až v prodloužení. V něm se Lvi ihned chopili puku a během první minuty díky střele Jana Kloboučka získali i druhý bod z tohoto utkání.
st 12. 10. 2011, Zlatopramen Arena
HC Stadion Litoměřice
3:2pp 2:0, 0:2, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 7. Šagát (Roubík, Handlovský), 20. Hanzl (Daniel Boháč, Pajič), 61. Klobouček (Alinč) - 35. Kloz (Horčička, Suchý), 40. Drábek (Hašek). Rozhodčí: J. Dvořák - Flegl, Zíka. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 7:5, navíc Hampl (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 2 610. Střely na branku: 36:35 (17:15, 6:15, 12:5 - 1:0). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 10:10. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 42:34 (15:11, 12:10, 15:12 - 0:1).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, Dominik Boháč, Gureň, A. Sedlák, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - R. Hanzl, Pajič, Daniel Boháč - Šagát, Roubík, Handlovský - Rod, Nahodil, Hampl.

HC Stadion Litoměřice: Slipčenko - Gula, Drahorád, Drábek, Smetana, Holomek, Jiří Suchý, Ketner, Kružík - Kloz, Šinágl, M. Tvrzník - Loskot, Belay, Jaroslav Hašek - P. Horčička, Slížek, Gengel - Kafan, Hlusička, M. Novák.

Už v úvodní minutě hosté zle domácím zatopili, ale Francouz vše bravurně vyřešil. Vzápětí hosté faulovali a Ústeckým se naskytla hned zkraje výhoda přesilové hry. Využít ji ale nedokázali. Brzy nato dostali stejnou výhodu také hosté, ale ani oni úspěšní nebyli. Hra se přelévala ze strany na stranu, až v 7. minutě po ukázkové akci na jeden dotek prostřelil Slipčenka Šagát a otevřel tak účet zápasu. Také dál se hrál poměrně rychlý hokej, domácí postupně získávali převahu. V 11. minutě Zeman nenápadnou střelou přes hráče hodně vystrašil Slipčenka. O 2 minuty později ujel Slížek, nahrál mezi kruhy Horčičkovi, ale ten Francouze nepřekvapil. Obě mužstva poté ještě několikrát zahrozila, ale ujala se až akce 7 vteřin před první sirénou. V přesilovce přetavil Boháčovu přihrávku v další branku Slovanu Hanzl. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro domácí hokejisty.

Druhá třetina začala náporem hokejistů Slovanu. Ve 24. minutě se z hloubi obranného pásma rozjel Pavlík, jehož jízdu hosté ukončili nedovoleně až těsně před svým brankářem. Přesilovku si domácí užili jen 30 vteřin, protože po faulu domácích se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Vzápětí se ale do brejku dostal Hanzl, jenže Slipčenko parádním zákrokem své spoluhráče podržel. Poté byl na dlouhé minuty na ledě nejvíc vidět hlavní rozhodčí Dvořák. Nejprve ho nechaly naprosto klidným dva dost nepěkné zákroky na obou stranách, a poté se rozhodl pískat sebemenší náznak nedovolené hry. Ve 30. minutě domácí přežili půlminutové dvojnásobné oslabení a poté, již ve čtyřech, toho hostům mnoho nedovolili. Již při hře v plném počtu hráčů domácí chybovali na útočné modré a hosté se dostali do přečíslení. Dobrou šanci Litoměřic však výborným zákrokem překazil Sedlák. Od 35. minuty hráli hosté další dvojnásobnou přesilovku, tentokrát téměř 90 vteřin. Na druhý pokus už byli úspěšnější, když se ze vzduchu trefil Kloz a snížil na 2:1. Gól do šatny vrátili hosté domácím na konci druhé třetiny. Na Haškovo nahození před branku si najel Drábek a opět ze vzduchu sklepl kotouč za záda bezmocného Francouze.

Do třetí třetiny vstoupili sebevědoměji hosté. Domácí hokejisté sice přidali, ale nevyvarovali se chyb. Po jedné takové, ve 44. minutě, se ocitl před Francouzem osamocený Šinágl, domácího brankáře však nepřekonal. Do slibné šance se domácí hokejisté dostali o minutu později, ale branka hostí také odolala. Tlak hokejistů Slovanu sílil, ale s chutí hrající soupeř odolával. Další okno do domácí obrany nevyužil Hlusička v 50. minutě. Přímo drtivý tlak si domácí vytvořili v 54. minutě. Branka doslova visela ve vzduchu. Vše ale uťala píšťalka rozhodčího a vyloučení na straně domácích hokejistů. V přesilovce měl velkou možnost zvrátit stav utkání Slížek, ale tváří v tvář Francouzovi selhal. V posledních minutách třetí třetiny se hrálo prakticky jen na jednu branku, ale litoměřický Stadion se nakonec stal prvním

týmem v sezóně, který dokázal na ledě Ústeckých Lvů získat alespoň bod.

Prodloužení se hrálo pouze 55 vteřin. První ústecká řada nepustila hosty prakticky z pásma a Alinč po spanilé jízdě útočným pásmem předložil kotouč Kloboučkovi, který střelou z první rozhodl o tom, že prémiový bod zůstane v Ústí.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vyšla nám úvodní dvacetiminutovka, ve které jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Poté jsme začali být zbytečně podráždění a začali jsme faulovat. Doma jsme ztratili první bod, ze ztráty žádnou tragédii dělat nebudu, ale je to škoda, protože jsme utkání měli dobře rozehrané. Čekali jsme, že Litoměřice budou hrát s nasazením a že se budou chtít ukázat, ale my jsme měli zápas dohrát do tříbodového vítězství."

Jindřich Setíkovský (HC Stadion Litoměřice): "Chci před našimi hráči smeknout, proti silnému Ústí nad Labem, které doma ještě neztratilo bod, sehráli naprosto vyrovnanou partii a je třeba říct, že v závěru měli navrch. Čekali jsme, že nás soupeř malinko podcení a že bychom mohli bodovat, navíc jsme výborně odehráli poslední duel s Chomutovem. Podle mého pohledu z bitvy ve Zlatopramen Areně by nám více slušely body dva."