Ústí nad Labem - V rámci 6. kola I. ligy ČR hostil tým HC Slovan Ústečtí Lvi v dalším severočeské derby celek HC Baník Most. Utkání hodně napověděla již první část, kdy Slovan zaznamenal tři branky. I samotný úvod byl velmi vydařený, po jednačtyřiceti sekundách se prosadil kapitán Klobouček. Duel byl zvláštní pro Roka Pajiče, který v den klání oslavil 26. narozeniny, připsal si jednu asistenci. V dresu hostů nastoupil ústecký Ondřej Havlíček. Ten ale z Ústí nad Labem odjíždí s porážkou 2:7, přestože přispěl jednou trefou do sítě Zdeňka Orcta. Nejproduktivnějším hráčem byl již zmíněný Jan Klobouček, jenž nastřádal jeden bod za gól a tři branky sám vypracoval.
po 26. 9. 2011, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
7:2 3:0, 2:0, 2:2

Branky a nahrávky: 1. Klobouček (Ludvík, Šagát), 7. Alinč (Lev, Klobouček), 10. Šagát (Roubík, Klobouček), 35. Ludvík (Šagát, Klobouček), 39. Rod (Ludvík , Sklenička), 52. Daniel Boháč (Gureň, Pajič), 54. Lev (Sklenička) - 41. Havlíček (Hanzl), 45. Divíšek. Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 4:6, navíc Kabeláč (MST) - TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 244. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2. Zakázaná uvolnění: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 42:27 (14:9, 18:10, 10:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Sklenička, Klobouček, Zeman, Vobořil, Dominik Boháč, Gureň - Jakub Lev II, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - Kloz, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Nahodil, Handlovský.

MOSTEČTÍ LVI: Melichar (54. Sork) - J. Hanzl, Kuncl, Krejčí, Kabeláč, M. Šulc, Havelka, Výrut, Řádek - Maxa, Rindoš, O. Havlíček - Borovanský, Vrtek, J. Bauer - Andres, J. Divíšek, Rudovský - Adámek, P. Přeučil, T. Polák.

Ve stejném duchu jak skončili poslední duel se Šumperkem, vstoupili Ústečtí Lvi do dalšího mače. Tentokrát jejich gólové choutky odnesl Most. I v pátém domácím zápase sezony tak Ústečané nezaváhali a potěšili své diváky povedeným představením.

Jen 41 vteřin vydrželo bezbrankové skóre. Pak si mezi kruhy sjel Jan Klobouček. Ludvík mu od mantinelu předal do jízdy a domácí kapitán odrazem o betony nadvakrát poslal puk za záda Melichara. Ústečtí i nadále sršeli vtipem a nápaditými kombinacemi a do poloviny třetiny stihli přidat další dva údery.

Šance v první přesilovce sice nejdřív pálili. Dvakrát Nahodil, po něm Šagát a po krásné kombinaci celé útočné trojky v superšanci Ludvík. Až proti kompletním hostům svítilo červené světlo. Lev přistrčil Janu Alinčovi. Ústecký veterán udělal Melicharovi dlouhou kličku a z ostrého úhlu našel puku cestu přesně ke vzdálenější tyčce. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval v další přesilovce Martin Šagát. Režisér Roubík konečně mohl být spokojen s vystoupením svého ansámblu. Jeho křížný pas si slovenský útočník stihl přehodit z bekhendu na forhend a zamířit přesně pod horní tyčku v době, kdy se mladý brankář v barvách krajského soka zvedal z rozkleku.

Do té doby měli hosté jedinou příležitost. Za to stoprocentní. Pajič chyboval při zakládání útoku. Puk mu sebral Bauer a postupoval sám na Orcta. Ten si na zakončení forvarda hostů počkal a jeho střelu ve stoje vychytal. Trochu vyrovnanější obraz hry přinesly až přesilovky hostů. Vážnější příležitost však Ústečtí řešit nemuseli. Střelu Kuncla z mezikruží odnesl Maxa, který se snažil stínit domácímu brankáři.

Ve druhé třetině pokračovali domácí favorité v bezstarostném výkonu. Vědomi si neškodnosti soupeře z Mostu, který se brzy smířil s tím, že body v nedalekém Ústí nezíská. Než však Lvi přidali další branky, spálili porci nadějných příležitostí. Alinč přestřelil na mezikruží zbloudilý puk. Handlovský dvakrát z voleje netrefil tak, jak by si představoval. Po Boháčově zakončení z levého kruhu zvonila tyčka. Roubík stačil po rychlých tempech tečovat nabídku jen do brankáře hostů. A Melichar si akrobaticky poradil i s bekhendovou dorážkou Roda.

Na švih Davida Ludvíka však už nedosáhl. Levý křídelník dostal křižný pas od Šagáta a na rozdíl od svých spoluhráčů, kteří chvíli před tím řešili třikrát situaci razantně, technicky trefil pod horní tyčku. Účet druhé dvacetiminutovky uzavřel Tomáš Rod. Stál na konci parádní kombinace, jíž začal po návratu z trestné lavice Sklenička předávkou na Ludvíka. Jeho nabídku zužitkoval Rod z první, Melichar se přesunout nestačil.

Nástup do závrečné třetiny domácím nevyšel. Po neurovnaném střídání pustili do kontru Hanzlíka. Ten udělal kličku brankáři a předložil pod sebe na zakončujícího Ondřeje Havlíčka, který neměl se střelou do prázdné problém. O pět minut později v ústecké přesilovce vyhazoval Orct zpoza branky puk pro domácí tak neštastně, že skončil přímo na holi Jana Divíška. I druhá branka Mostu tak byla z kategorie snadných činů.

Inkasované góly probudily v Ústeckých ještě větší vůli. Lvi přidali na důrazu a začali si vytvářet hromadu brankových příležitosí. Kloz trefil tyčku. Sám na branku postupoval Pazourek. Lev netrefil před odkrytou brankou pas Alinče. Ujala se až v 52. minutě teč Daniela Boháče, který nastavil umě hůl do střílené přihrávky Gureně.

Za dvě minuty se radovali Ústečtí zase. U mantinelu vybojoval puk Sklenička pro Jakuba Lva. Ten stál v levém kruhu a místo očekávané přihrávkly volil střelu. Překvalil i hostující brankáře a upravil na konečných 7:2. Pohnout se skóre mohl ještě Nahodil. Půjčený forvard z Pardubic byl při jednom z mnoha svých sólových výjezdů před branku faulován. Z nařízeného trestného střílení však prostor hájený už Tomášem Sorkem minul.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl jsem spokojený se vstupem do utkání, prvních deset minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Poté jsme bohužel polevili a soupeř se trochu zvedl. Neřekl bych, že bychom se nějak trápili, ale výkon nebyl takový, jaký bych si představoval. Za tohoto stavu proti takovému soupeři je také těžká motivace, ale hráči by si to měli uvědomit a hrát stále stejný hokej. Co se týká minely Zdeňka Orcta, stane se to. I hráči dělají chyby a když je udělají oni, zaskočit může Zdeněk Orct, ale pokud se chyby dopustí on, už nemá, kdo ho nahradit."

Kamil Kašťák (HC Baník Most): "Nevyšel nám začátek, obdrželi jsme gól v první minutě. V první třetině jsme byli hodně bojácní, udělali jsme pár chyb, které jsme si o přestávce vyříkali. Ve druhé části jsme patnáct minut plnili pokyny, které jsme si řekli, především jsme dobře bránili. Domácí vsítili jen v závěru prostřední dvacetiminutovky dvě slepené branky. Třetí dějství jsme již začali opět o něco lépe, dovolili jsme si víc dopředu a zkorigovali zápas. Kvalita byla každopádně na straně soupeře a byla hodně znát. Dá se říct, že jsme klání odbojovali a duel skončil tak, jak skončil. Přijeli jsme bez osmi hráčů základní sestavy, nechtěl jsem jejich onemocnění a zranění riskovat, ve středu hrajeme klíčové střetnutí se Šumperkem, které potřebujeme vyhrát."