Ústí nad Labem - V pátém kole 1. ligy ČR mohly ochozy ústecké Zlatopramen Arény vidět gólovou nadílku, kterou uštědřil domácí Slovan Drakům ze Šumperka, a to poměrem 9:1. Nejvíce se blýskl domácí útočník David Ludvík, který zaznamenal čtyři body. V utkání mohlo 1 325 diváků shlédnout deset branek, přičemž devíti se mohou pyšnit právě svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka.
so 24. 9. 2011, Zlatopramen Arena
DRACI PARS ŠUMPERK
9:1 2:0, 0:0, 7:1

Branky a nahrávky: 12. Alinč (Pazourek, Sklenička), 15. Šagát (Roubík, Ludvík), 41. Lev (Pazourek, Alinč), 49. Ludvík (Roubík, Šagát), 50. Pajič (Gureň), 52. Lev (Poživil, Alinč), 53. Ludvík (Šagát, Zeman), 57. Roubík (Ludvík, Šagát), 59. Vobořil (Sklenička, Nahodil) - 59. Červenka (Velecký). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, J. Ondráček. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1 325. Využití: 1:0. Střely na branku: 47:22 (16:6, 10:8, 21:8). Průběh utkání: 9:0, 9:1. Zakázaná uvolnění: 3:7. Ofsajdy: 5:3. Vyhraná vhazování: 45:28 (15:12, 17:6, 13:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Sklenička, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč - Jakub Lev II, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - Kloz, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Nahodil, Handlovský.

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (53. Boška) - do 52. Holík, do 52. M. Novotný, Sedlák, R. Ondráček, T. Drtil, Křetínský, Zacpálek, J. Tesařík - K. Plášek, Meluzín, Mičulka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - A. Červenka, Velecký, Cink - L. Drtil, Skoumal, L. Vrána.

Úvodní buly vyhráli Ústečtí, ale byli to hosté, kteří jako první ozkoušeli štěstí. K první střele se v počátku třetí minuty odhodlal Velecký, brankář Orct pohotově vyrazil. Několik dobrých příležitostí si přichystali i Lvi, Štůralovu pozornost ozkoušel Zeman, Pajič, Nahodil i Poživil, ale ujala se až střela ze dvanácté minuty. JAN ALINČ obdržel přihrávku od Zbyňka Skleničky z obranného pásma, přičemž první jmenovaný uklidil kotouč ke vzdálenější tyči z levého kruhu - 1:0. Netrvalo dlouho a svěřenci Petra Rosola udeřili znovu. Holíkovu nedisciplinovanost potrestal v přesilové hře MARTIN ŠAGÁT, jenž si v předbrankovém prostoru pouze vyměnil puk s Davidem Ludvíkem. Autor druhého zásahu zakončoval do odkryté části branky - 2:0.

V sedmnácté minutě mohl snížit Lukáš Drtil. Šumperský forvard ale spálil tutovou šanci v mezikruží. Naopak navýšit rozdíl skóre mohl v závěru první dvacetiminutovky Roubík, na kterého zívala odkrytá branka. Svůj pokus ale ústecký útočník mezi tyče neusměrnil a po dvaceti minutách byl stav 2:0 pro domácí.

Druhou část začaly oba celky velmi opatrně, hrálo se především ve středním pásmu. Největší šanci dosavadního průběhu měl ke sklonku 26. minuty Novotný, Slovan však zachránil hvizd čárových rozhodčích pro ofsajd. Orct, který vyjel až téměř k hranici útočné třetiny, málem nabídl zmíněnému šumperskému obránci nájezd do úplně prázdné branky. O minutu později minul gólovou přihrávku Pajiče Kloz. A za další minutu zvedla diváky ze sedadel šance Gureně, který ze dvou metrů pálil těsně vedle tyčky Štůralovy svatyně.

Psala se třiatřicátá minuta a ukázalo se, jak dobře rolbaři upevnili Orctovi brankovou konstrukci. Břevno orazítkoval Křetínský! Ani jeden z týmů se během těchto dvaceti minut neprosadil a stav na ukazateli skóre tak zůstal stejný jako o přestávce první, 2:0.

Třetí perioda představovala přestřelku, divákovi nabídla tato část osm branek. Naštěstí pro ústecké fandy, skončila většina z nich v síti hostujícího mužstva. Již po třiceti pěti vteřinách se z trefy do černého mohl radovat JAKUB LEV, kterému nedělal problém trefit odkrytou část Štůralovy branky - 3:0. Abychom nebyli jednostranní, zmiňme i dobré příležitosti Červenky a Cinka. V těchto momentech dobře zaúřadoval Orct, jenž nedovolil ohrožení ústecké branky.

A se čtyřicátou devátou minutou vše začalo. Nejprve nalezl Jaroslav Roubík v dobré pozici DAVIDA LUDVÍKA, na jehož jedovku nestihl gólman Štůrala reagovat - 4:0. Za třicet osm sekund vyslal Miloslav Gureň do brejku ROKA PAJIČE, ten se v samostatném nájezdu již nemýlil - 5:0. Dále se v 52. minutě prokličkoval téměř celým hřištěm Lukáš Poživil, který následně nalezl v prostoru mezi kruhy JAKUBA LVA, který již prostřelil Štůralu a rozvlnil síťku za jeho zády - 6:0. Neuběhla ani minuta a červené světlo svítilo za Štůralou znovu. Nápor domácích Štůrala již neunesl, a tak ho z brankoviště gólem z dorážky vyhnal DAVID LUDVÍK - 7:0. Tomáš Štůrala uvolnil v 53. minutě místo Romanu Boškovi.

Vítězství Severočechů zpečetili ještě v 57. minutě JAROSLAV ROUBÍK po dobré spolupráci se střelcem předchozí branky Davidem Ludvíkem (8:0) a MILAN VOBOŘIL, který si při hře čtyři na čtyři dobře rozuměl se Zbyňkem Skleničkou - 9:0. Ani jeden ze zásahů by neměl jít na vrub čerstvého brankáře Bošky, který proti dělovkám do odkryté části svatyně neměl šanci. Poslední slovo měli přeci jenom hosté, shut-out překazil Orctovi šedesát čtyři sekundy před závěrečným hvizdem ADAM ČERVENKA, jenž z rohu sám ústeckého maskovaného muže překvapil a uzavřel střeleckou listinu této přestřelky.

V následujícím kole (kolo 6., hrané v pondělí 26. 9. 2011) přivítají ve Zlatopramen Aréně Ústečtí Lvi HC Baník Most (od 17:30 hod.), sobotní soupěř Slovanu hostí HC Stadion Litoměřice o půl hodiny později.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Měli jsme nedostatky v defenzivě, soupeři jsme příliš dovolili. Proměňovat šance jsme začali až ve třetí části. Škoda je shut-outu Zdeňka Orcta, ale za výkon ho musím pochválit, ve druhé třetině nás podržel. Novou posilu Lukáše Nahodila nemůžu po jednom utkání zatím hodnotit."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Měli jsme špatný vstup do utkání, v úvodu jsme se trápili. Ve druhém dějství se náš výkon zlepšil, vytvořili jsme si šance, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Do závěrečné části jsme nastupovali s tím, že se pokusíme o zvrat, ale naopak jsme předvedli jakousi "kovbojku" a výsledek je takový, jaký je. Do Ústí nad Labem jsme přijeli s čistou hlavou, uhrát slušný výsledek a připravit se na další zápasy, odvézt zkušenosti. Nejeli jsme tři body odevzdat, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Odjíždím s velkým ponaučením a naštváním."