Ú s t í n/L. - Na úvod sezóny se překvapení nekonalo. Ústečtí Lvi nakonec dokráčeli k prvním třem bodům v sezóně po vítězství nad Pískem 4:0. Snadné to ale nebylo, posílený soupeř v čele s ostříleným Bělohlavem nebo Kotrlou kousal přes polovinu zápasu. O osudu utkání rozhodla druhá branka Miroslava Třetiny, definitivní jistotu dodaly trefy Tomáše Roda a Daniela Boháče v samém závěru. A to Třetina předtím ještě neproměnil trestné střílení.
st 14. 9. 2011, Zlatopramen Arena
IHC Komterm Písek
4:0 0:0; 2:0; 2:0

Branky a nahrávky: 27. Roubík (Šagát, Ludvík), 40. Třetina (Pazourek, Alinč), 56. Rod (Lev, Vobořil), 58. Daniel Boháč (Kučný). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Čížek. Vyloučení: 6:7, navíc Bělohlav (PIS) - TS. Využití: 1:0. Diváci: 1 273. Střely na branku: 43:20 (10:6, 19:7, 14:7). Průběh utkání: 4:0. Zakázaná uvolnění: 7:5. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 47:27 (14:4, 21:10, 12:13).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Handlovský.

IHC Komterm Písek: V. Sedláček - Němeček, Žovinec, Lukáč, Parýzek, Kanov, Všetečka, Kolář - Kotrla, Šperger, Nouza - S. Polodna, Mrkvička, Suja - Jiří Kudrna, Mošovský, Ferebauer - Eberle, Vaniš, Bělohlav.

Ústeckým Lvům sice v prvním ostrém zápasu sezony zprvu nešlo střílet branky tak lehce, jako ve většině přípravných zápasech. Trefili čtyřikrát brankovou konstrukci. Nakonec ale přes herní výpadek ve druhé polovině první třetiny střeleckou pohodu našli a zaslouženě porazili Písek, který se v Ústí představil i s posilami z extraligového Kladna.

Ústečtí hokejisté vytáhli do premiéry zbrusu novou sadu tmavě modrých dresů a začali proti sokovi z Písku poměrně zostra. Ve čtvrté minutě zachytil před modrou čarou vyhazovaný puk Hořava a schovanou střelu namířil do břevna hostující branky. Sedláček přes klubko hráčů před sebou mnoho vidět nemohl.

Pak sice domácí po útočném faulu hráli ve čtyřech, ale díky aktivnímu napadání si vysloužili potlesk tribun. Zvláště Pajič drzým forčekinkem narušoval rozehrávku Jihočechů. Hned co Lvi byli opět v plném počtu, vybojoval důrazný Rod u branky hostů přesilovku pro svůj tým. A v ní Třetina na brankovišti dorážel vyražený puk. Za čáru ho neprocpal. V sedmé minutě zvonila konstrukce Sedláčkovy branky podruhé. Kovář objel branku, popojel do střeleckého úhlu a po zemi mířil do levé Sedláčkovy tyče.

Od tohoto okamžiku však kvalita hry především od domácího celku uvadala. Na ledě místo pěkných kombinací zuřil spíše boj o puk a na tribuny bylo slyšet třesknutí hokejek při jejich častých střetech. Do střeleckých pozic se tak začali propracovávat i hosté. V nadějné se zjevil v přesilovce na levém kruhu Mrkvička. Přestřelil. Pak se však už musel zapojit do hry i ústecký brankář. Nejdřív do rukavice sebral teč Sujy, který vložil hůl do nahození Vaniše od pravého hrazení. V 15. minutě pak Francouz musel proti stejnému hráči opět zasahovat pohotovým zákrokem stejnou rukavicí.

Až v závěru periody zahrozili zase Lvi. Po samostatné akci Roda, který s protihráči na zádech objel branku, zakončoval u pravé tyče Lev. A puk už potřetí nasměroval do brankové konstrukce. Po čtvrté se o ní otřel při střele Vobořila ve 20. minutě. Jeho pokus však hosty nevystrašil. Mířil do boční části branky.

Ústečané ve druhé části přidali na důrazu a hned jich bylo plné kluziště. V obrovské šanci se hned v úvodu zjevil po akci Pajiče Boháč. Kousek před brankovištěm si mohl vybírat, kam bude zakončovat. Ústecká posila však trefila přesouvajícího brankáře hostů. Chvíli poté pálil Handlovský po křížném pasu z první také doprostřed branky. Další tutovku spálil Pazourek. Našel si odražený puk a měl téměř odkrytou branku, ale mezi tyče svůj pokus nenamířil.

Ve 27. minutě se domácí dočkali zasloužené vedoucí branky. Šagát zavezl puk do pásma a nahodil před branku. Jaroslav Roubík nejdřív tečoval, pak se dostal i k dorážce. A povedlo se mu zamést puk po ledě pod vstávajícím Sedláčkem.

Lvy branka uklidnila a předváděli pak pohledný hokej s mnoha povedenými akcemi. Do zakončení se na poslední chvíli nedostali Kovář s Pajičem nebo Rod. Hosté se dostali do ojedinělého kontru v polovině utkání. A mohli srovnat. V situaci dvou na dva sice neuspěli, ale pro odražený puk si sjel z druhé vlny Kovář a mezi kruhy měl prostor a čas na zamíření. Trefil však prostředek branky.

Dále se však pokračovalo podle ústeckých not. Domácí hráli téměř pořád usazeni v útočném pásmu. I díky přesilovkám. Dokonce přes minutu hráli proti třem Píseckým. Lvi měli drtivý tlak. Svírali soupeře. Beci stále přibližovali ku brance. I přes spršku střel zvláště od Poživila hosté zatím odolali.

Ve 35. minutě se po dalším pěkném nápadu aktivního Pajiče zjevil sám před brankářem Kovář. V jasné šanci přestřelil. Pak se stejné dvojici v akci dvou na jednoho nepovedla optimálně finální příhra.

Do kabin však šli domácí přeci jen s dvoubrankovým náskokem. Jen osm vteřin před druhou sirénou přidali druhou branku. Alinč ještě trefil z levé strany spojnici břevna a tyče, ale dorážející Miroslav Třetina byl na brankovišti nejdůraznější. Přikopl si puk a zvládl jej dostat do sítě.

Ve třetině se Jihočeši snažili upravit nepříznivé skóre. Hráli aktivně. Vynutili si fauly, ale chyběla jim kloudná finální přihrávka. Neujaly se výpady Kotrly ani Vaniše. Ústečtí působili vzadu organizovaně a hosty do šancí téměr nepouštěli. Sami měli několik zajímavých příležitostí. Třeba Zeman netrefil na pravém kruhu křížný pas. Sedláček si oddechl, přemístit by se asi nestihl. Po pěkné kombinaci celé trojky zakončoval Pajič. Střela mu nesedla a trefil píseckého brankáře.

V závěru dokázali Ústečtí skóre ještě navýšit. Lev projel středním pásmem. Za modrou předal doleva na Tomáše Roda. Ten si udělal kličku do středu a z mezikruží se trefil pod horní tyčku – 3:0.

Chvíli poté mohl před prázdnou brankou mohl dorážet Třetina, ale byl zezadu sestřelen. Za Bělohlavův zákrok bylo nařízeno trestné střílení. V něm se střelci druhé ústecké branky nepovedl blafák do bekhendu. Naznačil, pak si puk stáhl do kličky, ale Sedláček jeho úmysl přečetl a lapačkou si na zakončení počíhal.

Diváci se však čtvrté branky dočkali. V přesilovce si sjel do střeleckého prostoru Kučný. Jeho pokus odrazil Sedláček před sebe a dorážející Daniel Boháč neměl složitou úlohu. Uzavřel tak účet prvního mistrovského utkání nové sezony.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První utkání nikdy nebyla jednoduchá, soupeř hrál dobře v úvodním dějství, kdy jsme dali tři tyčky a dobře zachytal i gólman Sedláček. Soupeř dobře bruslil, s druhou dvacetiminutovkou jsme se rozjeli a o výsledku už nebyl pochyb. Jsem rád, že se zlepšila defenziva, která je základem každé dobré hry."

Roman Heindl (IHC KOMTERM Písek): "Myslím, že jsme neodehráli špatný duel, zlomovým okamžikem byla branka do šatny z konce prostřední periody. Počítali jsme s tím, že jedeme na led favorita a musíme hrát z dobré zabezpečené obrany. Neprezentovali jsme se špatným výkonem, problémy jsme měli v kombinacích, a proto jsme nedokázali vstřelit gól. Mužstvo bylo hodně posílené, máme hráče s bohatými zkušenostmi a je jen na nich, aby se vypořádali s jinou soutěží. Hraje se trochu jiný hokej, všichni budou pro klub přínosem. V následujících soubojích budeme chtít předvádět hru, která se bude líbit nám a i fanouškům."