Ú s t í n/L. - Po tragické první třetině, kdy Ústečtí hned v úvodní minutě inkasovali gól se vše zdálo být ztraceno. Boleslav totiž nepustila Lvy vůbec k puku. Během druhé třetiny ale nastal ohromný zlom, ve kterém Ústečtí během deseti minut otočili vývoj zápasu třemi brankami a udržovali si skóre. Dvě branky se podařilo vsítit Robinu Hanzlovi. Utkání tak vyhráli 1:4 a zabránili tak konci sezóny. O další udržení šancí na získání extraligy se poperou v posledním domácím utkání letošní sezóny, a to v pátek 15. 4. 2011.
st 13. 4. 2011, ŠKO-ENERGO ARÉNA
BK Mladá Boleslav
1:4 1:0, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Pabiška (Boháč) - 26. Gureň (Ludvík, Mikulík), 33. Hanzl (Poživil), 37. Roubík (Mikulík), 59. Hanzl (Kloz). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8, navíc Matějovský (MBL) 5 min. + OK [NAP] a Boháč (MBL) 10 min. [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 3950. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Marušák, Lehikoinen, Chaloupka, Macháček, Žabka, Benda, Mikuš - Macho, Vrbata, Hrdel, Štefanka, Tvrdík, Bahenský, Matějovský, Divíšek, Pabiška, Lenc, Boháč, Demel

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Poživil, Černý, Klobouček, Sklenička, Gureň, Hořava, Vobořil, Němeček, Diviš, Čurilla, Mikulík, Rod, Kloz, Alinč, Roubík, Kovář, Handlovský, Pajič, Hanzl, Ludvík

Mladé Boleslavi se podařilo to, po čem nejspíš upřímně toužila už od začátku série, a čeho se Ústí nepochybně právě v tomto zápase obávalo – důrazní Středočeši se gólově prosadili hned v první minutě zápasu. Vedení na stranu extraligového celku strhl Lukáš Pabiška zasunutím kotouče podél tyče. Lvi zhruba na minutku trošku zcepeněli, o to důrazněji se ale vrhli do útoku po uběhnutí tohoto limitu. Proti střele Kloze si musel Schwarz hodně vyjet, aby ústeckému hráči minimalizoval střelecký úhel. Podstatně větší šanci měl ale na druhé straně Štefanka, kterému Boháč naservíroval puk doslova na stříbrném podnose před odkrytou branku. Boleslavský útočník vůbec nezasáhl kotouč.

Druhá část první dvacetiminutovky zahrála do karet domácí Boleslavi. Tři, pouze s krátkými přestávkami, za sebou jdoucí přesilovky jí poskytly vpředu dostatek prostoru i šancí a Ústečtí tak na nějakou dobu doslova zapomněli, jak to vypadá v jejich útočném pásmu. Středočeši měli nejednu dobrou příležitost k navýšení svého náskoku, ani tutové šance ale nedokázali proměnit. Ve většině případů naráželi hlavně na skvělé zákroky Francouze, který se po absenci ve čtvrtém utkání vrátil mezi tyče. Své se pokoušeli říct i Lvi, hlavně na Kováře doslova zívala jedna polovina branky.

Svěřenci trenéra Jeřábka se na začátku druhého dějství opět aktivně chopili kotouče, brzy však na druhou stranu vyrazil Roubík, který se Schwarze pokusil překonat střelou a ještě i následnou dorážkou. Zmatek v pásmu domácích vyústil v první přesilovku Ústí. Ani tahle netradiční situace změnu skóre nepřinesla, ačkoliv se Severočeši činili a neopomněli Schwarze prověřit z žádného střeleckého úhlu. Na druhé straně nastřelil Macho pouze tyčku, z čehož vyplynulo staré známé nedáš – dostaneš. Střela Miloslava Gureně lízla Schwarzovu lapačku a skončila v bráně.

Středočeši se snažili znovu ukázat, kdo je na ledě Mladé Boleslavi pánem, a citelně přidali. Tolikrát skloňované slůvko "štěstí" ale jako kdyby se od nich tentokrát odvrátilo a začala přát pro změnu soupeři. Boháč byl na Francouze doslova natlačen, a tak sudí branku, byť kotouč nakonec čáru přejel, neuznali. Na druhé straně pro to ale už důvod neměli. Poživilovu vyraženou střelu za Schwarze uklidil Robin Hanzl, což znamenalo obrat. Ačkoliv tentokrát lepší hokej prezentovali svěřenci trenéra Jeřábka, další branku si opět připsali Ústečtí. Stačilo jedno vyhrané buly, jediná přihrávka a střela Jaroslava Roubíka do šibenice.

Se zazněním sirény na konci druhé třetiny dostal dvouminutový trest Matějovský, a tak začalo Ústí třetí dějství ještě navíc v početní výhodě. Na Schwarze sice vystřelilo asi jen jednou, na puku ale působilo jistě a hlavně drželo celek domácích přesně tam, kde ho chtěli mít. Čím víc Boleslav dotírala, tím víc se hosté stahovali kolem Francouze odhodlaní nepustit vůbec nic a nikoho. Z konceptu je vyvedla až dělovka Marušáka od modré, boleslavský obránce ale svůj cíl netrefil. Středočeši následně pohrdli 55 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovkou, což lze asi zpětně považovat za jeden z klíčových faktorů prohry Mladé Boleslavi.

Situace na ledě se začala dost přiostřovat a posuzování některých situací rozhodčími atmosféru nikterak nevylepšovalo. Jeden trest stíhal druhý, na ledě se protočily snad všechny jen trochu možné počty hráčů. Tomu všemu nechyběly souboje ani hádky. Středočeši se snažili o trvalejší tlak, to jim ale právě časté přerušování hry neumožňovalo. Dokonáno bylo v 58. minutě, kdy dostal pětiminutový trest a trest do konce utkání k tomu Matějovský, čímž sebral Boleslavi i ty poslední naděje na to ještě se skóre něco provést. V přesilovce dal ještě navíc na 4:1 Robin Hanzl.