Ú s t í n/L. - Pokud budeme hledat nejsilnější zbraně Slovanu v play-off, horkým adeptem na vítězství bude schopnost otáčet zápasy. To, co Lvům vyšlo ve Vrchlabí (z 1:3 na 4:3), Havlíčkově Brodě (z 1:4 na 5:4), se nakonec povedlo i v Chomutově. Třetí finálový zápas se pro žlutomodré nevyvíjel nejlépe, po trefě Procházky ve 30. minutě prohrávali už dvougólovým rozdílem. Důležitý kontaktní gól vstřelil krátce poté v oslabení Rok Pajič. Rozhodující úder uštědřili Lvi svému sokovi v rozmezí 48. a 52. minuty, kdy nejprve srovnal Černý a následně obrat dokonal Kovář. Lvi jsou tak jeden zápas od vítězství v celé sérii. Poslední krok mohou učinit už zítra, kdy se hraje druhé utkání na chomutovském ledě.
pá 25. 3. 2011, ČEZ Stadión
Piráti Chomutov
2:3 1:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 5. Skořepa (Grof, Kraft), 30. Procházka (Jíra, Bombic) - 32. Pajič (Šagát), 48. Černý (Alinč, Kovář), 52. Kovář (Poživil, Hampl). Rozhodčí: Lacina, Přikryl - Beneš, Štofa. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 192. Střely na branku: 35:26 (7:6, 13:9, 15:11). Průběh utkání: 2:0, 2:3. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 20:39 (7:9, 5:16, 8:14).

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pulpán, do 40. Bombic, Slovák, Mucha, Havíř, Pavlas, Grof - M. Procházka, Kraft, Jíra - Duda, Sikora, Davídek - Skořepa, do 40. Stránský, D. Hruška - Selingr, Hrdel, Radulay.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - J. Jeřábek, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - J. Kovář, Alinč, Hampl - Vobořil, Pajič, Šagát - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Hosté měli hned v úvodu první části šanci, kdy jel Roubík sám na Hanuljaka, ale jeho pokus srazil mimo rybičkou Slovák. O pár vteřin později se tatáž akce opakovala, ale Šagát nedokázal bekhendovým blafákem překonat domácího gólmana.

To ale domácí od útočení neodradilo. Na konci páté minuty, při přesilové hře pěti proti třem, Chomutovští kompletně vyšachovali hostující obranu a pro kapitána Zdeňka Skořepu již nebyl problém skórovat - 1:0.

Přesilové hry hráli také hosté, a to hned dvě za sebou, ale ani v jedné se jim nepodařilo skórovat. Domácí obrana byla po úvodních chybách již plně soustředěná a nepustila Lvy takřka ke střele.

První třetina byla celkem vyrovnaná, k několika šancím se dostali jak domácí Piráti, tak Ústečtí Lvi, ale Krušnohorci dokázali využít přesilovou hru pěti proti třem a byli tak po první třetině v jednobrankovém vedení.

I druhou třetinu začali hosté o něco aktivněji a vybojovali si přesilovou hru. Na Hanuljaka však vystřelili jen dvakrát. Ve 26. minutě si domácí obrana zavařila na pořádný průšvih. Poté, co se jí několikrát nepodařilo vyhodit puk z pásma, se kotouč dostal před prázdnou branku, ale Alinč se neprosadil.

Chomutovští ale vzápětí zdvojnásobili své vedení. Milan Procházka se prodral kolem hostujícího obránce a ač byl faulován, dokázal puk procpat mezi betonem a vyrážečkou Francouze - 2:0.

Ústečtí Lvi ale vzápětí snížili. Při vlastním oslabení se dostali do brejku dvou proti jednomu obránci a Rok Pajič vstřelil první branku Slovanu - 2:1. A ačkoliv měli hosté z krajského města k dispozici ještě dvě přesilové hry, skóre se do konce druhé části již nezměnilo.

V úvodu třetí třetiny si obě mužstva vypracovala několik šancí, ale žádnou nedokázala proměnit. Až ve 48. minutě Alinč přihrál před branku volnému Kamilu Černému a ten vyrovnal skóre na 2:2.

V 52. minutě hosté dokonali svůj obrat. Poživil našel přesným pasem na útočné modré čáře Jana Kováře, který propálil Hanuljaka střelou nad beton - 2:3. Hosté byli rázem na koni a drali se neustále do útoku. Domácím se nedařilo přejít přes střední pásmo a nedostávali se tak do zakončení.

Modrobílí zkoušeli dvě minuty před koncem i hru bez brankáře a ačkoliv se dostali k několika střelám, žádná nepropadla za Francouze. Ústečtí se tedy výrazně přiblížili k vítězství v první lize, od té je dělí jen jediný zápas.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): "Dnešní zápas rozhodl vyrovnávací gól hostů, kdy jsme za stavu 2:1 měli soupeře více přitlačit, sklidnit hru a zvýšit svůj náskok. Z naší strany bylo střetnutí od začátku hodně nervózní, byli nepřesní a vyvrcholilo to individuální chybou, když jsme neobsadili ústeckého hráče Kováře. Již trefou na 2:2 se Lvi hodně uklidnili a hráli svoji hru. Nemůžeme to zabalit, musíme se do série vrátit, hraje se na čtyři vítězná utkání. V obrat věříme, i když to v historii není tak časté."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Přestože jsme prohrávali, myslím si, že jsme hráli výborně. V úvodu utkání jsme měli tři gólové šance, které jsme bohužel neproměnili. Krátce poté jsme udělali chybu při střídání, ze kterou jsme zaplatili gólem. Domácí se zvedli, ale na šance, jsme zaslouženě vyhráli. V závěru jsme měli štěstí, ale to k hokeji patří. Dokud nevyhrajeme čtvrtý zápas, nemůžeme se radovat, opět to je to jen malý krůček. Neudělali jsme ještě to poslední a i to se v hokeji stává."