Ú s t í n/L. - První bitvu semifinálové řeže ústečtí bojovníci zvládli. Porazili houževnatého soka z Havlíčkova Brodu 4:2, když všechny čtyři zásahy zasadili soupeři v přesilových hrách. Klíčem k úspěchu byl povedený start do mače. Hned první dvě střely skončily v síti. Pak Ústečané přečkali dvouminutové dvojnásobné oslabení a přidali ještě do první sirény třetí zásah. Hosté se dvěma góly vrátili do zápasu. Na konci druhé třetiny však zlomový úder zasadil Rok Pajič. Druhá bitva začne v úterý v 18 hod. zase na ústeckém bitevním poli.
po 7. 3. 2011, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 3:0, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Šagát (Mikulík, Roubík), 5. Handlovský (Kloz), 18. Černý (Hanzl, Kloz), 35. Pajič (Alinč, Poživil) - 24. Zábranský (Šavňhal, Zohorna), 29. Knotek (Holec, Meidl). Rozhodčí: Kalivoda, Jílek - Padevět, Špringl. Delegát: O. Fraňo. Vyloučení: 9:7, navíc Holec 10 min. NESP a Knotek (oba HBR) TS. Využití: 4:0. Diváci: 4 014. Střely na branku: 35:27 (11:11, 13:9, 11:7). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 5:1. Ofsajdy: 4:0. Vyhraná vhazování: 21:40 (11:17, 8:15, 2:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – J. Jeřábek, Pojkar, L. Poživil, Vobořil, P. Hořava, Gureň, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Šagát – Sklenička, Alinč, Hampl – Čurilla, Pajič, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (21. Slipčenko) – Soldán, Kempný, Morava, Sova, Šenkeřík, Vošmik, Krejčí – Ondráček, Voj. Němec, Fiedler – V. Meidl, Knotek, Holec – H. Zohorna, Zábranský, Švaňhal – P. Štěpánek, Stromko, Hadrava.

Hned v úvodu prvního semifinále se domácím naskytla výhoda přesilové hry. Lvům se dlouho nedařilo probojovat do pásma. Až když uplynula polovina Suchanova trestu, zavezl puk za bránu Mikulík, přihrál mezi kruhy Martinu Šagátovi, a tomu nedělalo problém trefit odkryté místo v bráně – 1:0. Gólová střela byla zároveň první střelou v zápase.

O chvíli později byl opět faulován Alinč. Ani tentokrát se Lvům nedařilo uzamknout hosty v jejich pásmu. U mantinelu získal puk Kloz, přihrál na střed Lukáši Handlovskému, který z voleje vymetl pavučiny v růžku Suchanovy brány – 2:0. Domácí se tak už v páté minutě dostali do dvougólového vedení.

Devátá minuta přinesla první přesilovku pro Havlíčkobrodské. Hosté si vytvořili obrovskou šanci, když puk dostal ideálně do jízdy Holec a postupoval sám na Orcta, ten jeho tvrdou střelu zneškodnil vyrážečkou. O zbytek přesilovkové výhody se hosté připravili vlastní nedisciplinovaností.

Ještě větší šance hostů na snížení přišla po dvanácti minutách hry, kdy měl Rebel bezmála dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Havlíčkobrodští však ani z této výhody nic nevytěžili. Nedařila se jim kombinace, většina střela šla mimo bránu a když už nějaká zamířila mezi tři tyče, jako třeba Moravova od modré, byl na místě Orct.

S vyloučeními se v prvním semifinálovém souboji roztrhl pytel, tentokrát byli znovu na tahu Lvi. A stejně jako ve dvou předchozích případech, i tentokrát se mohli radovat. Hanzl zpoza brány poslal puk skrz brankoviště na rozjetého Kamila Černého, který prostřelil Suchana potřetí!

V samotném závěru přišel ještě čtvrtý dvouminutový trest pro domácí, hosté však ani tentokrát nenalezli gólovou odpověď.

Do druhé části vstoupili Havlíčkobrodští se Slipčenkem v bráně. Více práce měl však Orct, a to i díky další početní výhodě hostů. Lvi se i v tomto případě ubránili. O chvíli později už ale domácí gólman kapituloval. Zohorna poslal přihrávku ke vzdálenější tyči na dobře postaveného Martina Zábranského, který zasunul puk do odkryté brány – 3:1.

Krátce po obdrženém gólu přečkali Lvi početní výhodu hostů a pustili se do útočení. Mezi betony mířil Handlovský, do horního růžku Šagát, tvrdě to zkoušel z mezikruží Ludvík. Slipčenko však v těchto chvílích držel naděje na zvrat. A tak udeřilo na druhé straně. Knotek s Meidlem si několikrát vyměnili puk v útočné třetině, první jmenovaný vystřelil, Orct stačil střelu pouze zblokovat a Václav Meidl uklidil puk do brány – 3:2.

Ve 35. minutě si domácí mohli počtvrté zahrát přesilovku. Bude to znít neuvěřitelně, ale i tentokrát ji proměnili. Rok Pajič namířil z levého kruhu a trefil se přesně ke vzdálenější tyči – 4:2! Na konci třetiny si ještě vytvořili šance Alinč s Klozem, skóre už ale nezměnili.

Hned v úvodu třetí části zahrávali hosté další přesilovku. Až na nebezpečnou teč Meidla, která nasměrovala puk pár centimetrů vedle tyče, si nevytvořili žádnou šanci. Ve 47. minutě jeli v přečíslení dva na jednoho Roubík s Mikulíkem, první jmenovaný však prováhal ideální chvíli k přihrávce a s jeho následným pokusem si Slipčenko poradil.

V polovině třetí části se před Orctem zjevil Ondráček, ústecký brankář však pokus o bekhendové zakončení vystihl a pohotově zalehl puk. V 54. minutě ujel při vlastním oslabení Mikulík, byl ale faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Ústecký forvard zkusil kličku do bekhendu, Slipčenkova pohotová vyrážečka byla připravená.

V závěrečné pětiminutovce už si Ústečtí Lvi pohlídali své vedení a dovedli první semifinálový zápas do vítězného konce.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsme rádi, že nám vyšel první krok, výborná byla první třetina. Poté jsme hráče upozorňovali, aby nepolevili, ale dvěma inkasovanými brankami v prvních deseti minutách následující části jsme si to trochu zkomplikovali. Uklidnil nás až gól na 4:2. Spokojenost na naší straně je s přesilovými hrami, které neustále trénujeme, je to ale o štěstí. Havlíčkův Brod hraje trochu jiný hokej, je nebezpečný vpředu, má šikovné útočníky. Co se týče Kováře, má něco s kolenem, s týmem ale trénuje. Kdy nastoupí, nevím."

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Ústí nad Labem dnes bylo lepší v přesilovkách. Musím se klukům omluvit, že jsem se za stavu 3:2 nechal vyloučit, protože jsem si myslel, že znám hokejová pravidla. Díky mně jsme obdrželi gól na 4:2 a nemohli jsme utkání v závěru zdramatizovat. Byl to klíčový moment, když znáte pravidla a hlavní rozhodčí nevyloučí hráče, který vyhodí puk ani po upozornění čárového, to je trochu divné. Myslel jsem si, že to sudímu v klidu vysvětlím a místo toho, aby vyloučil soupeře, tak dal "dvojku" nám. S předvedenou hrou jsme spokojení, zítra musíme hrát v pěti."