Havlíčkův Brod - K utkání 62. kola zajíždělo družstvo trenéra Neliby do Havlíčkova Brodu, kam se o den později chystá i "A" mužstvo v rámci pokračování semifinále play-off druhé nejvyšší hokejové soutěže. Juniorům už v této fázi sezony o nic nejde, mají jistý sestup, přesto stále nacházejí motivaci a chuť vyhrávat. V tomto střetnutí měli Lvi výborný začátek, kdy se jim podařilo vypracovat vedení už 3:0. Závěr ještě domácí zdramatizovali, když snížili na 4:3 z pohledu Severočechů. Žlutomodří si ale své vedení pohlídali a zaslouženě jim náleží další tři body.
čt 10. 3. 2011, Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
HC Slovan Ústí nad Labem
3:6 0:1, 1:2, 2:3

Branky a nahrávky: 39. J. Doležal (Wasserbauer), 52. Ondráček (Šíma), 56. Ondráček (J. Milfait) - 19. Pořický (Baránek, Ságer), 21. Daráš (Grin), 39. Baránek (Hošek, Šetka), 47. Hošek (Grin , Vávra), 59. Brož, 60. Merta (Vávra, Brož). Rozhodčí: Pokorný - M. Černý, P. Kříž. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 35. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:6.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Pešek - Pcen, Richter, Šulák, Ambrož, Šíma, Vác. Němec, Musil, Novotný - Wasserbauer, Szilva, Ondráček, Zdražil, Havel, J. Milfait, J. Doležal, Kozlík.

HC Slovan Ústí nad Labem: Formánek (Petrásek) - Boháč, V. Burkovec, Grin, Holomek, Ságer, Brož - Krupička, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Šetka, Martin Baránek, Pořický, M. Hanzl, Racek.

Komentář

První třetina skončila vítězstvím ústeckých mladíků, kteří překonali brodského gólmana Peška 101 vteřinu před první přestávkou. Do střelecké listiny se zapsal Jakub Pořický a určil směr, jakým se bude čtvrteční zápas v dalších minutách ubírat.

Tak, jak Ústí úvodní část hry skončilo, tak pokračovalo na začátku prostřední dvacetiminutovky. Pouhých 37 sekund stačilo Viliamu Darášovi k tomu, aby náskok svého týmu navýšil na 2:0. A v polovině 39. minuty už vedli Severočeši tříbrankovým rozdílem. Teprve potom se prosadili také domácí. Na 1:3 snižoval Jakub Doležal.

Nejvíce gólů padlo v závěrečném dějství, celkem pět. Dvakrát mířili přesně mladí Rebelové, třikrát slavili hosté z Ústí nad Labem. Výsledek extraligového utkání juniorů nakonec dostal podobu skóre 3:6 a hosté mohli být po právu mnohem spokojenější. Mladým Ústeckým Lvům juniorům už zbývají do konce nepovedené sezony pouhé dva zápasy.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže