Ú s t í n/L. - Junioři sehráli další utkání. Do Ústí přijela Opava. Zápas domácí začali dobře, po první třetině vedli o dvě branky. Lvíčata vyhrála 4:2. Hrdinou zápasu byl brankář Formánek, který zneškodnil 38 střel soupeře.
so 5. 3. 2011, Zlatopramen Aréna
HC Slezan Opava
4:2 2:0, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky: 7. Harkabus (Holomek, Ságer), 16. Krupička (Harkabus, Ságer), 53. Holomek (Hošek, Vávra), 60. Baránek (Krupička, Drahorád) - 51. Procházka (Březina, Koschatský), 60. Verlič (Pešut, Kysela). Rozhodčí: Orlický – Šulo, Šerý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 137. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Drahorád, V. Burkovec, Grin, Holomek, Ságer, Brož, Krupička, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Šetka, Martin Baránek, Pořický, M. Hanzl, Harkabus, Racek.

HC Slezan Opava: Plánovský, Kirschner – Faksa, Kysela, Žídek, Lichý, Dohnal, Procházka, Březina, Pešut, Vítek, Otipka, Baďaura, Verlič, Koschatzký, Seidler.

Již po 24 sekundách hry vyzkoušel jeden z domácích střelců pozornost gólmana Opavy. Hosté si v úvodu třetiny zahráli přesilovou hru. Během té se do gólové šance dostat nedokázali. Hokejisté v červeném byli při chuti a Formánka v brance Ústí počastovali několika střelami. Nabídnutou přesilovou hru domácí využili. Nahození Holomka tečoval Harkabus a puk se dostal do branky. V 12. minutě Hošek předvedl krásnou individuální akci, položil si gólmana, jenže v rozhodující fázi zvedl kotouč více, než bylo zdrávo. Lvíčata byla i nadále aktivní a díky tomu přidala druhou branku. Hanzl stál na správném místě a jemnou tečí usměrnil puk do branky.

Druhá perioda přinesla na úvod několik šancí hostujícího týmu, ale gólman Formánek se překonat nenechal. Hosté se z čista jasna dostali do útočného pásma a trefili tyč ústecké svatyně. Chyběla snad jen přesnost. Branková konstrukce zazvonila i na druhé straně hřiště. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba brankáři museli být neustále v permanenci.

Poslední dějství začaly oba týmy ve velkém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu. V 51. minutě hosté snížili na rozdíl jediného gólu. Do zápisu o utkání se zapsal i Procházka. Vzápětí Lvíčata zvyšují svůj náskok. Od modré čáry se perfektní střelou prezentoval Holomek. Do prázdné branky upravil výsledek Baránek. Lvíčata vyhrála 4:2 zcela po zásluze.