Chomutov - Narozdíl od staršího dorostu, kteří na chomutovském ledě měřili síly s domácím celkem o den dříve, dokázali ústečtí junioři uspět a po sérii dvou porážek si opět mohli připsat další tři body do tabulky NOEN extraligy juniorů. Na třech z pěti branek Lvů měl zásluhu David Merta, jenž jeden gól sám dal a na další dva asistoval.
so 26. 2. 2011, ČEZ Stadión
Piráti Chomutov
2:5 1:3, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Chlouba (Hofmeister, Ptáčník), 49. Korim (Csanyi) - 8. Hošek (Merta, Vávra), 15. Brož (Vávra, Merta), 20. Holomek (Merta), 40. Merta (Hošek, Vávra), 58. Pořícký (Hříbal). Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Piráti Chomutov: Motoušek - Kolář, Tverďak, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csányi, Hofmeister, Hanták, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs, Hrabák, Lehnert, Pesjak, Ptáčník.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Formánek, Martin Baránek, Drahorád, T. Procházka, Krupička, Hříbal, Daraš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Holomek, Ságer, Pořický, M. Hanzl, Brož, Harkabus, Racek.

První třetina se nesla v duchu útočného hokeje a osobního respektu k druhému týmu. První velká šance byla již ve čtvrté minutě, kdy se do vyložené šance úplně sám před brankářem dostal Filip Hanták. Hostující Bursa celý zápas předváděl, že tyto důležité zákroky ho nevyvedou z míry. Bohužel pro domácí si první gólový úspěch připsali hráči od řeky Labe. Ústecký Vojtěch Hošek využil dorážku k tomu, aby si připsal první úspěch. Netrvalo dlouho a z gólu se radovali i hráči domácích. I s pomocí tyče hostující brány se trefil Roman Chlouba. To bylo pro domácí nadlouho poslední branka v zápase.

Naopak Ústí nad Labem do přestávky své vedení ještě navýšilo. Nejprve se trefil v patnácté minutě Vladimír Brož, který využil přesilovou hru a poté i Ondřej Holomek, který nachytal domácího brankáře Lukáše Matouška na holičkách. První třetina skončila vítězstvím hostujícího týmu v poměru 1:3.

V polovině utkání se divákům naskytla nepříjemná situace, když jeden z domácích hráčů zůstal ležet na ledě. Nakonec vše dopadlo dobře. Po zákroku se na ledě zformovali dvě dvojičky, ale žádný větší souboj z toho nebyl. Když se zdálo, že ve druhé třetině se nic nestane, tak Ústečtí Lvi dvě třetiny před přestávkovou sirénou vstřelili svoji čtvrtou branku. Domácí byli již na odchodu, a toho okamžiku využil David Merta. Druhá třetina skončila opět vítězstvím 1:0, pro hosty.

Třetí třetina se hrála spíše obranným než-li útočním stylem. První větší šance nastali, až okolo sedmačtyřicáté minuty. A byl to právě Chomutov, který snížil stav zápasu a zdramatizoval závěr. Po přihrávce Karola Csányho se pěknou střelou prosadil Karol Korim. Na rozdíl jediného gólu mohl snížit Roman Chlouba, který pelášil z trestné lavice sám na brankáře. Patrik Bursa v bráně si na něj počkal a bekhendový pokus vychytal. Tři a půl minuty před koncem zápasu se domácí trenér odhodlal k odvolání brankáře, ale to nebylo správné. Do prázdné brány se trefil Jakub Pořický a uzavřel stav zápasu na 2:5.