Ú s t í n/L. - Na juniory čekal další soupeř. Do Ústí přijela Olomouc. Hosté měli od samého začátku utkání pod kontrolou. Dá se říci, že po úvodní třetině bylo rozhodnuto. Lvíčata prohrávala 1:5. Domácí trenér Neliba vystřídal brankáře. Ve zbytku zápasu Lvíčata inkasovala jen dvě branky. Konečný výsledek byl 2:7.
čt 24. 2. 2011, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
2:7 1:5, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Hříbal (Hanzl), 25. Daráš (Drahorád) - 4. Mareček (Haas), 5. Voznica (Machala), 8. Voznica (Schejbal), 19. Zachar (Rác, Haas), 20. Hass (Rác), 31. Zachar (Hass), 60. Lehečka (Málek) . Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 137. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:3, 2:5, 2:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (21. Bursa) - Drahorád, Procházka, Krupička, Hřábal, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Šetka, Baránek, Holomek, Ságer, Pořický, Hanzl, Brož, Humpolíček, Harkabus, Racek

HC Olomouc: Lukáš - Ustrnul, Schejbal, Haas, Málek, Vaněk, Kvapil,Voznica, Kreisel, Zachar, Králík, Mareček, Pozděna, Fryč, Lehečka, Machala, Rác, Heža, Sedlář.

První střelu zápasu si připsal Pořický, ale nebyla nikterak nebezpečná. Olomouc nezůstávala pozadu a také se dostala k několika střeleckým pokusům. V čase 3:42 min. nedůslednost ústecké obrany využil Mareček ke krásné individuální akci, kterou překvapil i gólmana Petráska. Domácí se nestačili vzpamatovat a znovu inkasovali. Sedlářova střela prošla do branky. Černou čtyřminutovku pro domácí korunoval brankář Petrásek rozehrávkou přímo na hůl Voznici, pro kterého nebyl sebemenší problém trefit prázdnou branku Ústeckých. Ještě v první třetině skórovala i Lvíčata. Jmenovitě se o snížení postaral Hříbal. Hosté nechtěli o žádných komplikacích ani slyšet. Olomouc byla při chuti, což dokumentuje další branka. Do listiny střelů se zapsal Zachar. Ani to nebylo vše, co třetina nabídla. Na neuvěřitelných 5:1 z pohledu hostů zvýšil Haas, protože jemně tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů.

Druhou třetinu začalo Ústí přesilovou hrou, tu ovšem nevyužilo. Lvíčata udeřila v oslabení. Do brejku se dostal Daráš. Ústecký mladík se odhodlal k backhandové kličce a zavěsil puk do horní části branky. Hosté odpověděli stejnou mincí, při hře s pěti bruslaři na obou stranách se nejlépe před ústeckou brankou zorientoval Zachar a poslal puk za záda gólmana Bursy. Proti další střele Olomouce skvěle zasáhl přemisťující se Bursa. Více zajímavým momentů prostřední dvacetiminutovka nepřinesla.

Poslední dvacetiminutovka začala náporem Ústí, který byl podpořen přesilovou hrou. Tuto výhodu domácí nevyužili. I Olomouc promrhala přesilovku, nicméně to hosty moc mrzet nemusí, neboť mají utkání zcela pod kontrolou. V polovině třetiny od modré čáry prověřil pozornost olomouckého brankáře Brož, jeho střele chyběla přesnost a razance. Proti Lehečkově střele vytasil Bursa lapačku. Hostující útočník se chytil za hlavu, protože neproměnil vyloženou příležitost. V samotném závěru přidal Mareček sedmou branku Olomouce. Hosté dnes byli lepším týmem a zcela po zásluze si odvážejí tři body.