Opava - V rámci 51. kola zajížděli ústečtí junioři do Opavy. Vstup do utkání nebyl optimální, Francouz inkasoval poprvé již ve druhé minutě z hole Vítka. Na tuto branku dokázal v 18. minutě odpovědět Martin Baránek, jenže hostům vrátil vedení gólem do šatny (sekundu před koncem první části) Pešut. Ve druhém dějství přidal další branku v přesilovce domácí Koschatzký. O půl minuty později Lvi znovu stáhli vedení na rozdíl jediného zásahu. Slezan dokázal skórovat znovu ve 32. minutě a stav byl 4:2. O bohužel poslední trefu se zasloužil Viliam Daráš, jenž kromě přidané branky měl podíl ve formě asistence i na druhém gólu. Svěřencům trenéra Neliby už nepomohl oddechový čas ani závěrečná power-play.
so 5. 2. 2011, Zimní stadion města Opavy
HC Slezan Opava
4:3 2:1, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Vítek (Baďura), 20. Pešut (Spusta, Baďura), 27. Koschatzký (Vítek, Baďura), 32. Koschatzký (Faksa) - 18. Baránek, 28. Vávra (Daráš, Kuchynka), 37. Daráš (Merta, Vávra). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 176. Střely na branku: 35:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC Slezan Opava: Trenčan - Faksa, Svoboda, Kysela, Spusta, Mosler, Žídek, Rýpar, Dohnal - Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Jelen, Baďura.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Drahorád, Bulva, Holomek, Brož - Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Merta, Martin Baránek, Pořický, Havlíček, Racek.

Do dnešního utkání vstoupili domácí mladíci povzbuzeni výhrou z minulého kola, kdy porazili poslední Havířov. Zápas začal ve vysokém tempu, Slezané dobře bruslili a již ze začátku si vytvořili slušné šance. První větší z nich proměnil útočník Vítek již ve druhé minutě, po krásné spolupráci s Baďurou. Hosty tento gól uzemnil a domácí hráči byli po následující minuty mnohem aktivnější, lehce přecházeli přes střední pásmo a zaměstnávali obranu hostujících lvů. V 7. minutě po přihrávce Koschatzkého z pravé strany kluziště pálil Džemla, ale bohužel nad. O dvě minuty později zahrozili také do té doby ne příliš nebezpeční hosté, kdy střelou od modré čáry pálil Kuchynka. Tento pokus však gólman Trenčín viděl a neměl s ním příliš práce. O několik okamžiků později spálil vyloženou šanci domácí Baďura, který zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale jen do hostujícího gólmana. Ve 12. minutě si Opavané vyzkoušeli možnost přesilové hry, kterou začali vyhraným buly, ale záhy pokazili nahrávku a hosté se osvobodili. Druhou minutu početní výhody uzamkli domácí hosty v jejich obraném pásmu, ale nic vážnějšího než nahození Spusty si nevytvořili. V 16. minutě ujel domácí obraně Vávra, bekhendovým blafákem však neuspěl. Hosté se dočkali o minutu později po nenápadné střele Baránka, která ale skončila v horním rohu branky Opavy. Domácí ale nepolevili a odměnou jim byl gól, který dal dvě sekundy před koncem po sérii střel Pešut.

Druhá perioda začala střelou z otočky domácího Verliče, ale gólman Francouz tuto střelu vyrazil a poté jej hostující beci odklidili do bezpečí. Za necelou minutu se domácí prosadili potřetí domácí Koschatzký střelou tahem nedal brankáři lvů šanci a krásně se trefil do horního rohu branky. Hosté ale odpověděli bleskově, zavřeli Slezany na několik minut v jejich obranném pásmu a výsledkem byla střela od modré čáry, která zapadla přesně k tyči domácí brány, autorem gólu byl Vávra. Ve 31. minutě se od modré zkoušel prosadit Faksa, jeho střelu šikovně tečoval Baďura, ale ke smůle domácích jen do tyče. Na rozdíl dvou branek o třicet sekund později zvýšil opět Koschatzký, který po přečíslení vzal odpovědnost na sebe a střelou k tyči se nemýlil. Ve 35. minutě měli hosté přesilovku, kterou využili dokonale. Po sérii přihrávek a následné střele od modré čáry, do prázdné branky dorážel Daráš – 3:4. Domácí i po gólu aktivněji bruslili, a ubránili si tento výsledek do začátku třetí třetiny.

Do posledního dějství vstoupili opět o něco lépe domácí hráči, když hned ve 42. minutě byl v šanci dnes aktivní Koschatzký, ale bekhendovou střelou brankáře Francouze nepřekonal. O minutu na to měli výhodu přesilové hry hosté, bohužel pro ně si příliš vyložených šancí nevytvořili, nicméně skoro celé dvě minuty zamkli domácí hráče do jejich obranného pásma. Chvíli později si přesilovou hru vyzkoušeli i domácí, ale nebezpečná byla jen střela Seidlera, který střelu vyslal z levé strany kluziště, hostující gólman ji však vyrazil. V prostřední části třetí třetiny k vidění příliš šancí nebylo a do hry se postupně začaly vkrádat nepřesnosti u obou mužstev. V 53. minutě zkoušel střelou z mezikruží překonat Francouze Vítek, ale jeho střela minula hostující bránu jen o centimetry. Dvacet sekund před koncem zkusil hostující kouč power play. Po vyhraném buly se hosté usadili v útočném pásmu a domácí měli obrovské štěstí, že po jednom ze závarů neskončil kotouč v jejich síti. Nejblíž ke gólu měl asi hostující Havlíček, který však nedokázal prostřeli shluk těl a hokejek, a tak si domácí po závěrečném hvizdu připsali důležité vítězství 4:3.

Pavel Žídek (vedoucí mužstva HC Slezan Opava):

"První třetina byla z naší strany celkem dobrá, podařilo se nám v ní dvakrát skórovat, ale s přibývajícím časem na nás byla znát křeč. Jsme velmi rádi za vítězství, i když to dnes bylo spíše urputné a ubojované utkání, ale asi to odpovídá tabulkovému postavení obou mužstev."

Jan Neliba (trenér HC Slovan Ústí nad Labem):

"Myslím si, že jsme si vytvořili hodně brankových příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit. Odehráli jsme zde vyrovnanou partii, ale Opava hrála přímočarý hokej, kterým nás zaskočila, a to zejména v první třetině. My jsme jí trochu podcenili a inkasovali jsme dvě branky, které nás v konečném zúčtování hodně mrzely. Dali jsme holt o jeden gol míň než soupeř a to dnes rozhodlo."