Ú s t í n/L. - V rámci 50. kola NOEN Extraligy juniorů zavítalo na led Ústí družstvo Kladna. Kladno v současnosti okupuje pozici zajišťující alespoň postup do baráže o extraligu. Domácí ztráceli před zápasem 7 bodů na Kladno. Bohužel pro Slovan i přes slibný začátek zvítězili v zápase ovlivněném častým vylučováním Lvů hosté z Kladna.
čt 3. 2. 2011
Rytíři Kladno
1:3 1:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 19. Merta (Brož, Hošek) - 24. Knotek (Doskočil, Čurda), 35. Doskočil (David, Knotek), 57. Knotek. Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:2, navíc Merta, Boháč a Petrásek (všichni UNL) 10 min., Dalecký (KLA) TS. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Boháč, Bulva, Grin, Holomek, Brož - Daráš, kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Merta, Šetka, Baránek, Pořický, Havlíček, Racek.

Rytíři Kladno: Ilašenko (37. - 38. Lejsek) - Gutwald, David, Steigauf, Mnatsyan, Butor, Tomáš - Strnad, dalecký, Máša, Krpata, Doskočil, Bernat, Redlich, Hybner, Knotek, Machač, Vyšín, Čurda.

Do první třetiny nastoupili aktivněji hosté, do první velké příležitosti se dostal již ve třetí minutě kladenský Redlich, domácí brankář Petrásek byl ale bezchybný. Ale ani Ústí se nenechalo zahanbit. Po pěti minutách hry se zcela osamocen před brankou objevil Hošek, ale ani na tři pokusy se mu skórovat nepodařilo. Další větší příležitost přišla až po polovině třetiny. Domácí Martin Bulva dostal přihrávku za obranu, ale z velkého úhlu na Ilašenka nevyzrál. V 17. minutě dostali domácí možnost přesilové hry, během které se ale neprosadili. Naopak po minutě přesilové hry ujel domácí obraně hostující Máša, ale na výborně chytajícího Petráska nevyzrál. Až vteřinu po konci přesilové hry stačilo Davidu Mertovi tečovat nahození na branku. Domácí tak po první třetině vedli 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Nedokázali se ale prosadit, naopak hostující Strnad tečoval střelu na branku jen několik decimetrů vedle. Hned ze začátku druhé třetiny se hosté dočkali vyrovnání, když Tomáš Knotek nahodil puk na branku a trefil přesně horní růžek. Další průběh třetiny byl ovlivněn častým vylučováním domácích. V čase 32:54 min. byl vyloučen domácí Merta na 2 minuty za hrubost a na 2 minuty + 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Hosté dokázali tuto přesilovku 30 sekund před koncem využít a otočili tak stav zápasu. Ihned po brance byli opět domácí ve čtyřech, když byl vykázán na dvě minuty domácí Boháč za držení. Tuto přesilovku domácí přestáli. Velkou šanci na vyrovnání dostal domácí Vávra, ale své trestné střílení neproměnil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

Třetí třetina pokračovala ve stejném stylu. Domácí hráli opět ve čtyřech po faulu Racka. Přesilovka se ale hostům vůbec nedařila, naopak po velmi nepřesné rozehrávce brankáře Ilašenka se domácí dostali i v oslabení do velké šance. Bohužel pro domácí toho nedokázali využít. I nadále se domácí snažili o vyrovnání, ale ani šance Racka v samostaném úniku k tomu nevedla. Nedáš-dostaneš, to se projevilo i v tomto zápase. V čase 56:05 min. chyboval na modré čáře domácí obránce a Tomáš Knotek nedal Petráskovi šanci. I přes to, že se domácí snažili vyrovnat, s výsledkem již nic neudělali, a tak hosté odvážejí velmi cenné tři body.