Ú s t í n/L. - V rámci 48. kola extraligy juniorů se opět utkalo Ústí s Chomutovem. Severočeské derby ale nezačalo pro domácí vůbec dobře. Chomutovští se dvěma rychlými góly dostali snadno do vedení. Ale ještě na konci úvodního dějství Lvíčata snížila. Tento moment se zdál být jako zlomový. Od druhé třetiny padaly góly jen do hostující branky. Ani za stavu 5:2 chomutovští hokejisté nerezignovali a dál bojovali. Ovšem Slovan si už tříbrankový náskok pohlídal a zaslouženě si připsal tři body.
čt 27. 1. 2011, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
5:2 1:2, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Vávra (Hošek, Bulva), 30. Havlíček (Grin, Pořický), 33. Havlíček (Slavíček, Grin), 38. Boháč (Daráš, Pořický), 43. Vávra (Daráš, Hošek) – 16. Hrabák (Heindl, Chlouba), 17. Csanyi (Mužík, Kůs) . Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Podražil. Vyloučení: 8:5, navíc Hrabák (CHM) TS. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 40:41. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Boháč, Bulva, Grin, Holomek, Brož, Pojezný, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Šetka, Baránek, Žák, Pořický, Havlíček, Racek

Piráti Chomutov: Příhoda – Kolář, Žižka, Pinka, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs, Mála, Chlouba, Csanyi, Mužík, Heindl, Kučera, Hanták, Klouček, Hrabák, Kůs, Hammerbauer, Ptáčník

Utkání začalo velmi svižně. O šance na obou stranách nebyla nouze. Nejdříve zachytil Havlíček přihrávku mezi dva chomutovské obránce, tím se dostal do samostatného úniku, ale na Příhodu nevyzrál. Po něm mohl zakončovat do prázdné brány Csanyi, ale Petrásek mu včas nastavil svůj pravý beton. Jako první si přesilovku zahráli hosté – v první minutě se Chomutovští usadili v útočné třetině, kombinovali s pukem, jak jen to šlo, ale ústecký brankář zůstal neprůstřelný; nejblíže ke gólu byl Korim, ale Petrásek mu včas nastavil lapačku. V 10. minutě vystihl Mužík špatnou rozehrávku domácích a hnal se sám na ústeckou branku, ale Petrásek vyrazil puk jen do rohu. Poté se Ústečtí dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Kuchynka v rozhodující chvíli promáchl a zajel do branky místo puku. V čase 15:14 se diváci dočkali prvního gólu – přesně nad lapačku zamířil Hrabák - 0:1. Netrvalo to dlouho a Chomutov přidal druhou branku – tentokrát prostřelil domácího brankáře Csanyi - 0:2. Chomutov druhá branka nakopla k ještě lepšímu výkonu. Ale nic se nemá přehánět. V závěru třetiny předvedla Lvíčata akci na jeden dotek, na jejímž konci byl skórující Vávra - 1:2.

Druhé dějství začalo opět svižně. Už v první minutě kombinovali Žák s Baránkem, ale finální přihrávka před chomutovskou branku byla příliš dlouhá. I další přesilovku si zahráli hosté – jediné nebezpečí, ke kterému došlo, byla Ruttova prudká střela na ústeckou branku. V čase 26:10 zazvonila po Boháčově střele tyč Příhodovy branky. Poté předvedli chomutovští hokejisté akci dva na jednoho, ale Csanyi zamířil jen doprostřed ústecké branky, kde byl Petrásek připraven. I další pěknou akci měli na svědomí hosté – Hanták přihrál do tandemu Hrabákovi, ten ale přestřelil. Ve 30. minutě se i Lvíčata dočkala první hry v početní výhodě, kterou dokázala po 9 sekundách využít - Havlíček si nabruslil na střed a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Další gól domácích na sebe nenechal dlouho čekat. Při vlastním oslabení se prosadil opět Havlíček a otočil tak vývoj zápasu na stranu Ústí - 3:2. Domácí vedoucí gól nakopnul. Ostřelovali chomutovskou branku, jak mohli. Z toho pramenil i další faul na straně Chomutova. A i tuto chybu dokázali domácí po 39 sekundách potrestat – Boháč neváhal a sjel si s pukem až před hostující branku, kde chladnokrevně zavěsil – 4:2.

Do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji domácí. Nejdříve Holomek ukořistil ve středním pásmu puk, dobruslil s ním až do útočné třetiny, kde z mezikruží poslal na chomutovskou branku svižnou střelu, ale s tímto pukem si Příhoda poradil. Po něm to zkoušeli Slavíček s Baránkem, ale druhý jmenovaný chomutovského brankáře nepřekonal. V čase 42:32 přidali domácí pátý gól - Vávra se trefil přesně pod horní tyč – 5:2. Chomutovští ale nic nevzdávali a bojovali dál. V čase 45:34 nařídil sudí trestné střílení proti Chomutovu, které ale Vávra neproměnil. Ve 48. minutě se Hanták prokličkoval až do útočné třetiny, ale jeho střelu zblokoval jeden z ústeckých obránců. Ani s Heindlovou střelou neměl Petrásek žádný problém. V polovině posledního dějství si Chomutovští zahráli další přesilovku – po celou dobu se ale Lvíčata dobře bránila. I další hru v početní výhodě si vyzkoušeli hosté – v největší šanci se octl Pinka; mohl zakončovat do úplně odkryté ústecké branky, ale trefil jen Petráskovu hokejku, kterou mu v poslední chvíli nastavil. Pinka jen nevěřícně kroutil hlavou. Ani on sám nevěděl, jak nemohl takovou šanci neproměnit. V závěru zápasu se mohl prosadit Slavíček, když se setkal tváří v tvář s chomutovským brankářem, ale zblízka ho nepřekonal.