Ú s t í n/L. - Na led Ústeckých Lvů v rámci 34. kola první hokejové ligy zavítala Dukla Jihlava. Ta v posledním kole porazila Chomutov a umožnila tak Slovanu umístit se na prvním místě. Utkání to bylo vskutku kvalitní. Plné šancí, střel, osobních soubojů jak uprostřed ledu, tak hlavně u mantinelů. První třetina byla opravdová exhibice dvou kvalitních prvoligových týmů, ale gól padl až v dějství druhém. První do vedení šli hosté. domácí ale stihli vyrovnat. Ve třetí třetině pak bylo celkem rychle rozhodnuto o dalším vývoji zápasu, když lvi během prvních čtyř minut vsítili dva góly. O ten vítězný se postaral jeden z nejlepších útočníků a nejproduktivnější hráč Slovanu Robin Hanzl.
so 8. 1. 2011, Zlatopramen Arena
HC Dukla Jihlava
4:2 0:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 34. Handlovský (Hanzl, Kloz), 42. Alinč (Hampl, Ludvík), 43. Hanzl (Handlovský, Kloz), 51. Pajič (Diviš, Rod) - 26. Padělek, 56. Hodek (Čachotský, Řehoř). Rozhodčí: Smitka - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3245. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Němeček, Pojkar, Klobouček, P.Hořava, L.Poživil, Gureň - Šagát, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Diviš, Pajič, Rod - Kloz, R.Hanzl, Handlovský - Hovorka

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Malena, Dobrovolný, P.Staněk, Suchý - Čachotský, Man, Hodek - Kucsera, Maliník, Sojčík - Jeslínek, Padělek, Bezděk - Škumát, Hollý, L. Kupka

Do utkání velmi povedeně vstoupili Lvi, kteří si během minuty a půl vytvořili čtyři obrovské šance. Tentokrát to ale byla doopravdy smůla, která nedovolila domácím skórovat. Jednu takovou šanci měl i Alinč, který po mele před Řehořovo brankou prošťouchnul puk za brankářova záda. Kotouč ale jen těsně líznul brankovou čáru a Řehoř jej rychle zalehl. Gól tak nemohl být uznán.

O chvíli později se málem mohl radovat Diviš. Po chybě, kdy mu ujel puk, vystřelil backhandem na Řehoře, jenž puk nepokryl úplně. Při snaze puk propasírovat do branky už hostující brankář touš pohlídal.

První šanci Dukly vybojoval v šesté minutě Ficenc, který na Francouze pálil od modré. Domácí gólman byl ale ostražitý a puk bez problémů zachytil. Oba týmy hrály velmi kvalitně, šli do soubojů o puk, odstavovaly soupeře u mantinelů a přes to přese všechno hráli čistě bez faulů.

V půlce první třetiny stále nebylo skóre otevřeno, ale šanci dostal Šagát, který ve středním pásmu přijal přihrávku a sám ujížděl na bránu. Střelu ale málo zvednul, a tak se puk zastavil o Řehořovo břicho.

Oba týmy si vytvořili mnoho dobrých šancí, více jich bylo vidět z hokejek Slovanu. Před koncem třetiny ještě Jihlava hrála dvouminutovou přesilovou hru, při které se domácí pěkně zapotili, aby neinkasovali gól. Díky skvělým zákrokům Francouze se tak ale nestalo.

Ačkoli Slovan začínal druhou třetinu přesilovou hrou, nebylo to moc poznat. Až po minutě a půl se konečně dostal do útočného pásma. Tam se však neprosadil. Po přestávce se silnější zdála být Jihlava, která Ústeckým nedovolila proměnit.

Dvacátá šestá minuta byla pro Lvy nešťastná. Obrovské osobní chyby se dopustil domácí gólman, když vyjel naproti puku až do prostoru mezikruží, odkud chybně přihrál puk přímo na hůl Aleši Padělkovi, před kterým se objevila liduprázdná branka. Neváhal a lehce poslal puk do branky a přivedl tak Duklu do vedení – 0:1.

Lvům asi minutu trvalo, než se oklepali ze šoku a už se zase hrnuli do útoku hnáni chutí po vyrovnání. To se jim ale dlouho nedařilo a Jihlavští často ohrožovali. Hra nabírala unavené tempo, a tak i diváci museli domácí probouzet svým skandováním. Po polovině utkání už ale bylo vyrovnáno. Z rohu přihrával před branku Hanzl přímo na hůl Lukáše Handlovského, který svou střelu přesně namířil do nechráněného prostoru Řehořovy branky – 1:1.

Po vyrovnávacím gólu se Lvům opět vrátila chuť do hry a usadili se v útočném pásmu a kropili Řehoře sprchou střel. Žádná však za jeho záda neprošla, nepomohly ani dvě přesilové hry. Ačkoli Lvi dění na ledě ovládali, byl stav skóre po druhé třetině nerozhodný.

Rychle po odpískání začátku třetí třetiny se Lvi ujali vedení. Zleva najížděl na bránu Hampl, kterého měl Řehoř přečteného. Proto Hampl raději přihrál zprava rozjetému Janu Alinčovi, o kterém jihlavský gólman naopak neměl ani ponětí. Alinč tak měl před sebou prázdnou branku, do níž se nemýlil – 2:1.

O chvilku později se domácí radovali znovu. Kloboučkem skvěle vymyšlenou akci zrealizoval Handlovský přihrávkou Robinu Hanzlovi, jenž se nemýlil - 3:1. Dlouho poté se ani jeden tým k ničemu většímu nedostal.

Deset minut před koncem třetí třetiny Lvi opět začali vehementně tlačit a Dukla měla co dělat. Domácí se tak moc snažili, až se to povedlo a vsítili čtvrtý gól. Kombinace přihrávek Roda a Diviše posunula puk až na hůl Roka Pajiče, který puk zavěsil přesně tam, kde je Řehoř nejslabší, totiž přímo pod víko - 4:1.

Pět minut před koncem třetiny chyba domácí obrany poskytla Jihlavě šanci pro vstřelení druhého gólu. Ve středním pásmu se puk dokutálel k Danielu Hodkovi, který jel na Francouze úplně sám a blafákem ho prostřelil mezi nohami - 4:2.

Utkání už do konce zápasu nepřineslo žádnou branku. Lvi si své vedení ohlídali a nenechali Jihlavu, aby ještě zahrozila. Slovan tak uhájil své první místo v tabulce výhrou ve velmi kvalitním utkání plném šancí a skvělých zákroků na obou stranách.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): Hráči splnili taktiku, že po nich půjdeme, že dostaneme Jihlavu pod tlak. V první třetině nám tam bohužel přes čtyři gólové šance ještě nic nespadlo. Francouzovi za jeho chybu při prvním inkasovaném gólu nikdo hlavu trhat nebude. Vyjel a bohužel špatně rozehrál...Naštěstí nás ten gól nepoznamenal a pokračovali jsme v náporu. Pro Jihlavu je výsledek 4:2 ještě milosrdný. Hodek pak ještě snížil, ale o výsledek jsme se nebáli, měli jsme to pod kontrolou.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Ústí má velice kvalitní mužstvo a věděli jsme, že jsou silní v útoku. Nehráli jsme špatně, ale Ústí potrestalo naše individuální chyby především v úvodu třetí třetiny. Hlavní kouč Vlk měl včera narozeniny, takže jsme mu chtěli dát dárek v podobě vítězství a po dvou třetinách bylo utkání otevřené. Ústí potrestalo naše chyby a musím pochválit i našeho brankáře. Chyba, kterou udělal ústecký gólman Francouz, se často nevidí, ale na druhou stranu hráči prostě chyby dělají a pokud jí způsobí brankář, je vidět dvojnásob. Na absenci Bakuse se nevymlouváme. Aspoň se mohou ukázat jiní hráči. Musíme se naučit hrát s ním i bez něj. V pondělí uvidíme, jak bude vypadat a podle toho se rozhodneme, kdy znovu nastoupí.