Ú s t í n/L. - Nakonec velmi napínavý zápas se odehrál mezi Slovanem a Rebely z Havlíčkova Brodu. Lvi nejprve s přehledem vedli, ale ve třetí třetině záhy inkasovali dva velmi rychlé góly a měli co dělat, aby své vedení udrželi. Těsně před koncem utkání se při soupeřově power-play trefil do prázdné branky Richard Diviš, který tak pojistil dnešní výhru Lvů. Navíc díky prohře Chomutova se Ústí opět přehouplo na první příčku tabulky.
po 27. 12. 2010, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 3:0, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Pajič (Gureň), 15. Hanzl (Holomek), 17. Šagát (Mikulík, Klobouček), 60. Diviš (Klobouček, Šagát) - 44. Meidl (Holec), 45. Pavlík (Rytnauer). Rozhodčí: Jiří Dvořák - Šperl, Flégl. Vyloučení: 4:7, navíc Hampl (UNL) 10 min NESP. Bez využití. Diváci: 2505. Střely na branku: 41:28 (16:14, 16:7, 9:7). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 9:4 (7:2, 1:2, 1:0). Ofsajdy: 6:2 (4:1, 1:0, 1:1). Vyhraná vhazování: 16:42 (7:21, 4:11, 5:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Soldán, Vošmik, Morava, Sova, Pavlík, Krejčík – Holec, V. Němec, V. Meidl – Zohorna, Knotek, Rytnauer – Švaňhal, Zábranský, Fiedler – Hadrava, Stromko, Milfait.

V prvním minisouboji na úvodním vhazování zvítězili Rebelové. Ti si dokázali připravit i první vážnější akci utkání. V závěru první minuty se vydali do protiútoku Meidl s Němcem, přičemž druhý jmenovaný svou střelu mezi tyče usměrnit nedokázal.

Následující minuty patřily už jednoznačně hokejistům Ústí. První gól se podařilo v 11. minutě vstřelit Roku PAJIČOVI, který od modré, po přihrávce od Gureně, prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ke vstřelení branky pomohl Pajičovi i zakrytý výhled havlíčkobrodského brankáře Stanislava Nerudy - 1:0. První přesilovku si ve 12. minutě mohli zahrát hosté, Hanzl byl vyloučen za faul kolenem. V té sice párkrát na branku vystřelili, ale nijak zvlášť nebezpeční nebyli. Naopak domácí při vlastním oslabení zastavoval při přečíslení většinou ofsajd.

V 15. minutě nahrál Knotek zpoza brány Zábranskému, jenž trefil pouze připraveného ústeckého brankáře. Ale hned po této akci hostí se prosadili domácí. V té samé minutě dokázal uklidit puk za Nerudova záda Robin HANZL střelou pod víko - 2:0.

Další vyhrocený moment přišel v minutě šestnácté. Hampl obdržel od sudího Dvořáka dvě minuty a následně dalších deset za protesty proti uloženému trestu. Jenže na konci již dříve zmíněné minuty se síly na ledě vyrovnaly. Pavlík držel hůl protihráči a 83 sekundy se hrálo 4 na 4. Toho využili Ústečtí a vstřelili třetí branku klání. Mikulík, jenž se nacházel na modré, zahlédl před Nerudou osamoceného Martina ŠAGÁTA, kterému ke vstřelení branky stačila pouze teč - 3:0.

Nebýt Stanislava Nerudy, mohl být rozdíl skóre mnohem větší. Nejen díky jeho 13 zásahům se do kabin odcházelo za stavu 3:0 z pohledu domácích.

Následovalo druhé dějství, v němž se „namlsaní“ diváci z první části branky bohužel nedočkali. Hra již byla vyrovnanější, přesto mělo Ústí nadále větší převahu. Havlíčkobrodští ale úspěšně odolávali a k nějakým výrazným akcím na obou stranách nedocházelo. Ve 35. minutě mohli hosté děkovat svému báječně chytajícímu brankáři, který zlikvidoval několik vyložených šancí ústeckého Slovanu. Za všechny je potřeba zmínit alespoň gólovku Robina Hanzla, který po přihrávce od Jana Kloze trefil pouze výstroj havlíčkobrodského gólmana. O minutu později přišla další přesilovka domácích. Svými vynikajícími zákroky se opět blýskl Stanislav Neruda. V přesilovce žlutomodrých vytěsnil helmou i teč Pavla Janků! A na konci druhé části si početní výhodu vyzkoušeli i hosté. V přesilovce si tlak vynutili, ale oslabení Severočeši přečkali.

Závěrečná dvacetiminutovka nezačala pro svěřence Petra Rosola dobře. Ve 44. minutě uvolnil Miroslav Holec Václava MEIDLA, který Orctovi svou tečí nedal sebemenší šanci - 3:1. Za dvacet jednu sekundu se Rebelové dostali znovu do zápasu. Na 3:2 snížil svou střelou nad lapačku Jan PAVLÍK po výborné přihrávce od Ladislava Rytnauera. Ústecký gólman byl bezmocný. Po dvou rychlých gólech si trenéři Petr Rosol a Milan Skrbek vyžádali oddechový čas, aby své svěřence uklidnili.

Ten hokejistům Ústí pomohl, v utkání již neinkasovali. Naopak sami si vytvořili několik dobrých příležitostí, ale ze žádné již netěžili. V 57. minutě si Lvi zahráli ještě 37 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku, využít ji už nedokázali. 62 vteřiny před koncem řádné hrací doby dal ještě trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák závěrečné pokyny svým svěřencům a od času 59:22 min. riskli hru v power-play. Na konečných 4:2 upravil 23 sekundy před koncem právě střelou z poloviny hřiště do prázdné brány Richard DIVIŠ.

Po zasloužené výhře Slovanu si Lvi připisují další tři body do prvoligové tabulky. Jelikož tým Chomutova v domácím prostředím se Znojmem prohrál, Ústečtí se vrací na čelo tabulky.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání bylo z naší strany sehráno dobře až na dvě hrubé chyby, které jsme udělali na začátku třetí třetiny. Museli jsme se z toho vzpamatovat, to se nám povedlo. Dva rychlé góly hostí byly důvodem k oddechovému času. Dobře jsme bruslili, dobře jsme kombinovali, gólových šancí jsme měli dostatek. Mohli jsme jich proměnit více a vyhráli bychom jednoznačnějším rozdílem. Stanislav Neruda chytal dobře a měl tam výborné zákroky."

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Odehráli jsme zde dobrý zápas, jsme spokojení. Do Ústí jsme si přijeli zahrát hokej a sehrát dobrý výsledek a to se nám povedlo. První třetinu jsme Ústí málem přestříleli, ale prohráli jsme ji 0:3 a potom jsme byli rovnoceným soupeřem. Ve třetí třetině jsme utkání zdramatizovali a donutili jsme lídra první ligy k bránění výsledku 3:2. To svědčí o tom, že jsme zde nepodali špatný výkon a kdybychom měli více štěstí, sahali jsme i po bodu. Jenže Ústí předvedlo svou zkušenost a naše chyby potrestalo. Kdyby nebylo našeho zaváhání v první třetině, mohli jsme zopakovat výkon z domácího prostředí. Kluci ale hráli výborně a já jim musím poděkovat."