Liberec - Souboj šelem aneb čtyřicáté osmé kolo extraligy staršího dorostu bylo v pátek odpoledne odehráno v Liberci. Právě Bílí Tygři byli soupeřem ústeckého Slovanu. Skóre utkání otevřel již ve třetí minutě domácí Shpakov, ve druhém dějství přidali další dvě trefy Dlouhý a Hrníčko. Stav po čtyřiceti minutách hry tak byl 3:0. Vrátit se do duelu mohli hosté záslouhou branky Vladimíra Bačáka, která přišla s 49. minutou. Místo závěrečného tlaku Lvíčata gól nakonec inkasovala, když o osm minut později stvrdil výhru Tygrů liberecký Psota.
pá 11. 3. 2011, Svijanská Aréna
Bílí Tygři Liberec
4:1 1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Shpakov (Plutnar), 26. Dlouhý (Mikyska, Jandejsek), 37. Hrníčko (Plutnar), 57. Psota (Urban) - 49. Bačák (Jindřich). Rozhodčí: Chlaň - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 44:15. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Bílí Tygři Liberec: Skřebský - Jandejsek, Mrázek, Bednárik, Erlebach, Havlas, Knap, Mikyska, Dlouhý, Beránek, Psota, Špakov, Kouba, Hrníčko, Langhammer, Žďárský, Urban, Procházka, Plutnar, Návrat.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Baránek, Křepelka, Beníšek, Jindřich, Hanzl, Andres, Ságer, Bačák, Holeček, Sýkora, Poláček, Zdvořáček, Bílek, Vaněk, Vegner.

Tygři svého soupeře z Ústí nad Labem v Tipsport areně přivítali, jak se patří, a od začátku ho tlačili. V první třetině se Lvi dostali tak třikrát do útoku, jejich bránu ale skvěle hájil brankář Kovář. Ten musel při několika střelách zasahovat přímo akrobatický způsobem, největší problémy dělala jemu i ústecké obraně formace Josefa Mikysky.

Skvělému počínání Kováře ale předcházela událost vskutku neopominutelná, Michal Plutnar totiž v mezikruží našel Nikitu Špakova, který se trefil nad lapačku přemísťujícího se ústeckého brankáře - 1:0. Ústeckým hokejistům se nedařilo ani při přesilovce pět na tři, ve kterých si Skřebský připsal pár lehkých zákroků.

Druhá třetina byla, ačkoli tomu její výsledek vůbec nenasvědčuje, nejvyrovnanější z celého zápasu. Lvi ale stále nebyli aktivnější než Tygři a tak ti nejaktivnější z jejich řad, kterými byli Bačák, Bílek a Poláček ztroskotávali na gólmanovi Skřebském, který předvedl pár pěkných zákroků. Z domácích měl nejvíce šancí bezesporu Mikyska, který ale nenacházal své spoluhráče ve výhodných pozicích jako jindy a sám na Koláře nestačil.

Mikyska ale přeci jen dokázal své spoluhráče občas najít, největší význam měla jeho přihrávka v pádu po pěkném průniku v šestadvacáté minutě, kterou poslal dopředu o pár okamžiků později skórujícího Adama Dlouhého - 2:0. Ještě hezčí individuální akci ale předvedl Dominik Hrníčko z mladšího dorostu, který se ve středu ujal Plutnarova pasu a po průniku po křídle zamotal Kolářovi hlavu pěknou kličkou a střelou přímo do šibenice - 3:0.

Třetí třetina se dost podobala té první, i přesto ji dokázal okořenit gól hostů. V devětačtyřicáté minutě se po karambolu s jedním z Lvů poranil domácí gólman, na střídačku se mu ale nechtělo a tak chytal dál. Po krátké chvilce ale musel poprvé lovit ze své branky puk, když ho nepříliš silnou, ale zato velice přesnou střelou mezi betony překonal Vladimír Bačák - 3:1.

Domácí mužstvo se ale odhodlalo vyhrát o tří branky, což tři minutky před koncem zajistil Matěj Psota, který úspěšně dorazil Urbanovu střelu - 4:1. K radosti domácích fandů už Tygři žádný gól ve vlastní síti nepovolili.