Ú s t í n/L. - Starší dorostence čekala další prověrka. Do Ústí přijel tým Karlových Varů. Zápas v podstatě rozhodla úvodní třetina, ve které hosté dvakrát skórovali. Ve zbytku zápasu vstřelili ještě jeden gól. Domácí střelci dnes neměli svůj den. Vary si odváží tři body za výhru 3:0.
so 5. 3. 2011, Zlatopramen Aréna
HC Energie Karlovy Vary
0:3 0:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Novák (Winkler, Troška), 18. Gorčík (Bečka), 36. Troška (Winkler, Vrána). Rozhodčí: Hlinka - Armstark, Zajíc. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 0:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Marek Baránek, D. Málek, Rosa, Fojt, Beníšek, Jindřich, Topol, Vykouk, T. Procházka, Bačák, Holeček, M. Zdvořáček, Poláček, Bílek, Vaněk, Vegner.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo – Zikmund, Svoboda, Winkler, Lintemer, Bečka, Vilhelm, Čoudek, Čápek, Novák, Gorčík, Csamango, J. Vrána, Jirušek, Sturma, Ziegler, L. Vrána, Troška, Kubáč.

Úvod zápasu se nesl ve vlažném tempu. První zákrok si připsal ústecký gólman v polovině čtvrté minuty. Více nebezpečnějších šancí měli hosté, nicméně ke gólu nevedly. V čase 10:37 min. se skóre přepisovalo. Přesilovou hru parádní střelou zužitkoval Novák a hosté z Varů se ujali vedení. Vzápětí si početní výhodu zahrála i Lvíčata, dokonce vice než minutu hrála v přesile dvou mužů. Přesilovou hru možná až trestuhodně nevyužila. V 17. minutě se Poláček prezentoval nebezpečnou střelou, kterou zneškodnil gólman Varů svou maskou. Následující minuta přinesla ukázkovou souhru hostů. Bečkovu přihrávku před branku přijal nehlídaný Gorčík a tváří v tvář proti ústeckému brankáři uspěl. Do šaten se šlo za stavu 0:2.

Druhá perioda začala náporem domácího týmu a karlovarský brankář Fečo musel být velmi pozorný, aby neinkasoval kontaktní branku. Ovšem i Vary si připravovaly střelecké příležitosti. Ve 27. minutě si hosté vytvořili obrovský tlak v útočném pásmu a nechybělo mnoho k jejich vedení o tři branky. Boj o kotouč se odehrával zejména ve středním pásmu. V čase 35:24 min. vyslal Troška střelu, která prolétla Novákovi nad betonem do branky. Nutno poznamenat, že to byla parádní rána od modré čáry. Více zajímavých momentů třetina nepřinesla.

Závěrečná část hry přinesla rychlý hokej, hrálo se ze strany na stranu. Ústečtí svého soupeře nešetřili, ale Zdvořáček si pomohl zákrokem za hranicí pravidel a šel pykat za hrubost. V oslabení se hnali dva domácí na jediného obránce, gólmana Feča kombinace nezaskočila a předvedl pohotový zákrok lapačkou. Přesilovku hosté nevyužili. Poslední minuty se zápas dohrával, o vítězi bylo rozhodnuto. Zápas skončil výhrou hostů 3:0, brankář Fečo si připsal čisté konto.