Mladá Boleslav - V rámci 46. kola extraligy staršího dorostu odcestovali svěřenci trenéra Chládka na led desáté Mladé Boleslavi. Již ve třetí minutě střetnutí daroval vedení hostům Martin Hanzl, ale za čtyřicet sekund inkasovali Ústečtí z hole Jakuba Teubnera. Dalšího přesného zásahu se diváci dočkali až ve 33. minutě, kdy se při hře 4 proti 4 prosadil Karel Rosa a už za dalších pět minut zvýšil na 3:1 pro Ústí nad Labem Lukáš Holeček. V 51. minutě ještě snížil na 3:2 Jiří Kurka a na 4:2 upravil skóre na světelné tabuli o necelé tři minuty později Tomáš BENÍŠEK, jenž si kromě branky připsal v zápase i jednu asistenci.
pá 4. 3. 2011, ŠKO-ENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
2:4 1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Teubner, 51. Kurka (Rovný , Štěpánek) - 3. Hanzl (Topol), 33. Rosa (Baránek), 38. Holeček (Beníšek), 54. Beníšek (Vaněk). Rozhodčí: Pavlovič - Horínek, Bejček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 31. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

BK Mladá Boleslav: Sejpal - Budín, Zet, Chalupa, Valentík, Kurka, Serbus, Bartoš - Šír, Teubner, Marek, Podsedníček, Rovný, Kalfiřt, Ficek, Bičiště, Boček, Štěpánek, Šimek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Marek Baránek, J. Trončinský, Holeček, Šimanovský, Rosa, Fojt, Beníšek, Jindřich, M. Hanzl, Topol, Andres, Bačák, Poláček, Bílek, Vegner.

Než se stačilo odehrát cokoli podstatnějšího, už to bylo zásluhou přesné trefy ústeckého Martina Hanzla z pohledu domácích 0:1. Zápas měl, alespoň co se skóre týká, slibný rozjezd. Čtyřicet sekund totiž trvalo Boleslavi, aby vyrovnala. Jakub Teubner se v útočném pásmu ujal puku a v ideální pozici před Kovářem neomylně zakončil. Na přelomu osmé a deváté minuty dostali domácí hokejisté poměrně dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Bídně jí odehráli; v jejím závěru navíc nechal gólman Kovář vyniknout svou lapačku.

Vynikající příležitost pak měl boleslavský střelec Teubner. Octl se sám před soupeřovým brankářem, neměl však příliš času na rozmýšlení, a tak nedal. Ještě v závěru prvé třetiny ujížděli dva Ústečtí na jednoho obránce v bílém. Vegner místo křižného pasu na Rosu volil střelu, jež svůj cíl minula. Do podobné situace se dostali i Bruslaři. Trojice Boček-Štěpánek-Šír si ale nerozuměla a kotouč skončil u nohou ústeckého beka.

V první minutě druhé periody mohl skórovat Ladislav Marek. Dostal se do samostatného úniku, dokázal si muže v masce dokonce položit na led, jen zdařile zakončit se mu nepodařilo. Mladá Boleslav byla ve chvílích následujících aktivnějším mužstvem. Další tutovku spálil Štěpánek – z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Pak udeřili hosté. Nejdříve si v nepřehledné mele v Sejpalově brankovišti nejdůrazněji počínal Karel Rosa. Pět minut na to zvýšil na 1:3 Lukáš Holeček. Boleslav toho ve zbytku třetiny mnoho nepředvedla a tak šla zcela oprávněně do šatny se sklopenými hlavami.

Nebylo žádným překvapením, že to byli domácí hokejisté, kteří se postarali o první pozdvižení v nové třetině. Ladislav Marek se prokličkoval útočným pásmem až mezi kruhy, odkud tváří v tvář Kovářovi minul. Přestože se Boleslavi přesilovky v zápase vůbec nedařily, jednu z nich přeci jen proměnili. Jiří Kurka napřáhl od modré a kotouč se zastavil až o síť za zády Kováře, který měl zřejmě zakrytý výhled.

Vykřesanou jiskřičku naděje uhasil zanedlouho Tomáš Beníšek. Průnik do pásma zakončil střelou z levé strany, přesně do bližšího horního rohu Sejpalovy klece. Na závěrečnou power-play nemohli Mladoboleslavští ani pomyslet, jelikož se v osmapadesáté minutě nechali vyloučit. Ústí nad Labem po právu zvítězilo a mohlo se po neuvěřitelné šňůře patnácti proher v řadě radovat ze tří bodů.