Ú s t í n/L. - Lvíčata znovu prohrála. Zápas proti Mladé Boleslavi sice dobře rozehrála, ale do vítězného konce se duel dotáhnout nepodařilo. Domácí letka Hanzl s Harkabusem měla prsty ve všech gólech Ústí.
pá 4. 2. 2011, Zlatopramen Aréna
BK Mladá Boleslav
3:5 1:0, 1:1, 1:4

Branky a nahrávky: 4. Hanzl (Harkabus, Ságer), 29. Habrakus (Hanzl), 44. Vegner (Harkabus) - 39. Kalfiř(Štěpánek, Brandejský), 42. Marek (Bičiště), 47. Ficek (Marek), 54. Marek (Ficek), 60. Marek (Holada). Rozhodčí: Neumann - Mašek, Chochola. Vyloučení: 6:6, navíc "funkcionář" (UNL) OK. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:3, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář - Málek, Rosa, Křepelka, Fojt, Beníšek, Jindřich, M. Hanzl, Topol, Ságer,Bačák, Procházka, Janák, Holeček, Hynek, M. Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

BK Mladá Boleslav: Sejpal (47. Novák) - Buďin, Kalfiřt, Chalupa, Valentík, Teubner, Marek, Brandejský, Kurka, Podsedníček, Rovný, Holada, Ficek, Serbus, Bičiště, Štěpánek, Boček, Šimek, Protivný, Bartoš.

V úvodu zápasu dostali Ústečtí možnost přesilové hry. Když se zdálo, že domácí nic nevymyslí, přišel důležitý moment. Kapitán Hanzl přihrál do míst, kde stál Harkabus a ten poslal Lvíčata do vedení. Hra se pomalu vyrovnávala, oba týmy si připravily několik dobrých šancí jak upravit skóre. Obzvláště nebezpečná byla ústecká letka Hanzl s Harkabusem. Druhý jmenovaný odvedl pořádný kus práce v oslabení, kdy puk zavezl a držel v útočném pásmu. Největší šanci si v první třetině z mladoboleslavského týmu zahodil Brandejský, který tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů vysoko nad branku. Ústí hrálo 68 sekund přesilovou hru 5 na 3. Tu ale trestuhodně nevyužilo. Později se ukázalo, že to byl možná klíčový moment zápasu.

Druhé dějství nabídlo pohledný hokej, který se divákům ve Zlatopramen Aréně musel líbit. Z pohledu trenérů obou celků hra tak líbivá nebyla, protože chvílemi to vypadalo, že se hraje bez obran. V čase 28:10 zvýšili domácí na rozdíl dvou branek. Harkabus přihrál Hanzlovi a ten neomylně poslal puk do místa určení. Hosté se nevzdávali a stále bojovali. Minutu a půl před koncem třetiny se dočkali snížení. Štěpánek adresoval přihrávku Kalfiřtovi a domácí vedli jen o gól. Při této brance bylo jasně vidět, jak je důležité být důrazní před brankou.

Do třetí periody vstoupili lépe Ústečtí, kteří byli aktivnější. Jeden z domácích hráčů si pomohl zákrokem za hranicí pravidel a šel si odpočinout na trestnou lavici. Početní výhodu hosté využili díky Markovi, který vyrovnal na 2:2. Ve 44. minutě vyslal Harkabus do samostatného úniku Vegnera a ten si poradil ve stylu velkých střelců. O necelé dvě minuty bylo znovu vyrovnáno. Ficek propálil gólmana Kováře. Při oslavě tohoto gólu se mezi hostující hráče nechtěně dostal ústecký Poláček. Oba dva – Ficek i Poláček – byli vyloučeni za hrubost. V závěru zápasu měli hosté více štěstí a díky dvěma přesným zásahům Marka vyhrála Mladá Boleslav 5:3. Ladislav Marek si v zápase připsal 3 branky, čili hattrick.