Ú s t í n./L. - Po dokonalém obratu ve třetí části utkání, kdy se o obě branky postarala dvojice Buďa, Dragoun , odcházeli Ústečtí Lvi ze zápasu s Chomutovským rivalem opět, již potřetí v sezoně, jako vítězové. Slovan si tak stále udržuje letošní neporazitelnost a svému dnešnímu soupeři se již přiblížil na jediný bod. Po výhře Berouna v Jihlavě sice stále zůstáva čtvrtý, ale na vedoucí Jihlavu ztrácí pouhé dva body a má před sebou dvě domácí klání s příslibem vylepšení stávajícího umístění.
st 14. 1. 2004
Piráti Chomutov
2:1 0:1, 0:0, 2:0

Branky: 41. Buďa (Drábek, Dragoun) 52. Dragoun (Buďa, Lipina) - 10. Charousek (Boušek, Šíp). Rozhodčí: Hodek - Šilhán, Švejda Vyloučení: 4:6, navíc Šíp (Chomutov) trest ve hře a Hodek (Ústí) TS. Využití: 1:0. Diváci: 4200.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Skuhrovec, Pavlas, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Mrázek, Evan - Hodek,Koudelka, Tvrzník - Buďa, Lipina,Dragoun - Appel, Sýkora, Kudrna - Šulc, Zdráhal, Sedlák

Piráti Chomutov: Fikrt - Révay, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška - Boušek, Šíp, Charousek - Polodna, Koláček, Jíra - Kostourek, Mikšovic, Jeslínek - Vlček, Gergel, Zika - Martenek

Nádherný zážitek si odnesly více než čtyři tisícovky diváků z ústeckého zimního stadionu, kde bylo k vidění severočeské derby s Chomutovem. Hosté přijeli s jasným cílem oplatit Lvům dvě porážky ze základní části, naproti tomu domácí hokejisté chtěli navázat na předešlé úspěšné výsledky a ponechat si všechny body. První dvě třetiny vyzněly lépe pro hosty z Chomutova, kteří šli záhy do vedení. Lehce se dostávali do šancí a celkově měli i více ze hry. Naproti tomu drtivý nástup Lvů do poslední třetiny sebral hostům, kteří dohrávali pouze s pěti obránci, všechny síly a nakonec i body.

První šanci zápasu měli hned ve 2. minutě po chybě Budi hosté, ale hned z protiútoku zahrozili pěknou kombinací Sýkora s Appelem. O 2 minuty později ztratil ve středním pásmu kotouč Boušek. Toho využil domácí kapitán Hodek, ale jeho prudkou střelu vytlačil Fikrt nad branku. V 10. minutě vyrazil Sáblík nepříjemnou střelu hned po vhazování, ale následná rychlá akce hostů odsoudila domácí obranu pouze do role přihlížejících statistů a Sáblík, který ještě stihl vyrazit další střelu Bouška už po dorážce Charouska kapituloval. Asi největší šance domácích v první třetině se zrodila ve 13. minutě, kdy Appel vysunul do brejku Sýkoru, který zkusil prostřelit Fikrta mezi betony, ale ten jeho úmysl vystihl a vložil do střely hůl. O minutu později vyhodil Koláček v pozici ležícího střelce kotouč do středního pásma rukou, kde ho sebral Jeslínek. Hokejisté Slovanu přestali hrát, ale když rozhodčí hru nepřerušil, vydal se za ním Hodek a při jasné šanci mu nezbylo než "zatáhnout za ruční brzdu". Následovat mohlo jedině trestné střílení, ke kterému se postavil sám postižený. Jeho nepříliš povedenou kličku ale Sáblík vystihl a skóre se tak neměnilo. Poté se domácí hokejisté začali trápit a mohli děkovat jen svému vynikajícímu brankáři, který 5 vteřin před sirénou zmařil další velkou Jeslínkovu šanci, že se šlo do kabin pouze za stavu 0:1.

Úvod druhé třetiny vyšel opět o něco lépe hostům. Ve 23. minutě se Vlček proháčkoval až před domácí branku a střelou zápěstím mazácky překonal Sáblíka. Brankáře Slovanu však zachránila horní tyčka. Hosté aktivně napadali domácí rozehrávku a Lvi se na ledě spíše hledali. Teprve až v polovině zápasu se otřepali a zahrozili. Narážečka Tvrzníka s Hodkem skončila v lapačce pozorného Fikrta a Appelovo sólo přes půl kluziště o 2 minuty později na jeho betonech. Hra se postupně vyrovnávala a k vidění byl rychlý hokej s vysokým nasazením a množstvím osobních soubojů. V samém závěru třetiny přišly těsně po sobě dvě obrovské šance Lvů. Nejprve ujel Lipina, který naskočil na led z trestné lavice a vzápětí po něm i Hodek, ale oba dva při svých nájezdech ztroskotali na Fikrtovi.

Přímo raketový měli domácí hokejisté vstup do třetí třetiny. Nejprve hned po 20 vteřinách putoval na trestnou lavici hostující Plaček. Hokejisté Slovanu rozehráli před Fikrtem kolotoč, který zakončil dělovkou od modré Drábek. Fikrt jeho pokus vyrazil a úspěšně zasáhl i proti dorážce Dragouna. Volného kotouče se však zmocnil Buďa, bleskově objel branku a než se brankář Chomutova stačil přemístit ke druhé tyčce, zasunul puk za jeho záda - 1:1. Po vyrovnávací brance hosté trochu přitvrdili v osobních soubojích a hrál se oboustranně velice útočný hokej. V 52. minutě se opět vyznamenal domácí brankář, když s přehledem před dotírajícími útočníky Chomutova zkrotil vysoký puk ala "padající list". Vzápětí vysunul Buďa přesným pasem rozjetého Dragouna, který vystřelil v plné rychlosti Fikrtovi na vyrážečku a nedal mu nejmenší šanci - 2:1. V 56. minutě zamotali hlavu brankáři i celé obraně Buďa s Lipinou, ale nakonec netrefili branku. Hosté se nadechli k poslednímu drtivému náporu necelé 3 minuty před koncem řádné hrací doby. Domácí Lvi se sice snažili udržet kotouč na svých holích a co nejdále od své svatyně, ale hostům se přece jen podařilo půl minuty před sirénou odvolat brankáře a vyžádat si oddechový čas. Zkušení domácí hokejisté je po vhazování před Sáblíkem už ale k ničemu nepustili a za bouřlivých ovací zaplněných tribun těsné vedení udrželi. V čase 60:00 obdržel ještě chomutovský kapitán Šíp za protesty trest ve hře a k příštímu zápasu proti Jihlavě by neměl nastoupit.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): "Myslím, že dnešní hokej měl celkem dobrou úroveň. Šance byly na obou stranách. Škoda, že jsme nezvýšili vedení, do kterého jsme se v první třetině dostali. Může nás hodně mrzet neproměněné trestné střílení i šance na konci třetiny. Utkání jsme odehráli jen se šesti obránci, potom se zranil Révay a dohrávali jsme jen s pěti. Dvě třetiny jsme byli, myslím, o něco lepší, ale zbytečnými chybami ve třetí třetině jsme se připravili o body."

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Musím uznat, že dvě třetiny byl soupeř lepší, dostával se snadno do šancí. Tolik chyb, co jsme vyrobili v těchto dvou třetinách jsme neudělali od začátku roku v obou dvou předchozích zápasech dohromady. Je třeba vidět, že soupeř je stejně kvalitní jako my a je možné, že podobné zápasy, kdy budeme o něco horší uvidíme i v budoucnosti. Cením si toho, že i když jsme zpočátku neměli navrch, tak jsme bojovností a morálkou dokázali v poslední třetině stav otočit a zápas vyhrát."