Havířov - Starší dorost to letos nemá vůbec lehké, což potvrdilo i utkání na dalekém severu Moravy. Lvíčata nestačila na domácí favorizovaný Havířov. Ten měl celý zápas ve své režii. Poprvé skóroval dokonce při vlastním oslabení, posléze přidal další dvě branky. Ústečtí ještě snížili, ale definitvní slovo měl znovu AZ, když v samém závěru přidal v přesilovce čtvrtou branku.
so 15. 1. 2011
AZ Heimstaden Havířov
4:1 2:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 12. Juhász, 14. Juhász (Diviš), 48. Diviš (Vyčesaný), 58. Patrman (Křibík) - 51. Harkabus (Procházka). Rozhodčí: Klapetek - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Střely na branku: 48:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

AZ Heimstaden Havířov: Carbol (Polouček) - Suchý, Szewieczek, Bureš, Deutsch (C), Kostelník, Ryška, Čintala - Křibík, Patrman, Juhász, Vyčesaný, Glos, Diviš, Dýrr, Matějek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář (Novák) - Baránek, Křepelka, Ságer, Procházka, Holeček, Chmel, Zdvořáček, Vaněk - Rosa, Beníšek, Jindřich, Hanzl (C), Patzelt, Bačák, Hynek, Poláček, Harkabus, Bílek, Vegner.

V úvodu utkání byly k vidění ve větší míře jen malé nepodstatné šance. První šance, která stojí za zmínku je z 10. minuty, když hrálo Ústí přesilovku. Ke střele se dostal Karel Rosa, který hned na to mohl ještě dorážet, dnes chytající Carbol ho ale dokázal vychytat. První branku utkání mohli vidět diváci na havířovském zimním stadioně ve 12. minutě. Jakub Juhász se dostal ke střele, kterou se ještě neprosadil, ale z následné dorážky už ano. Celá akce je o to zajímavější, že ji Havířov vymyslel ve vlastním oslabení - 1:0.

Nedlouho na to Čintala poslal puk do jízdy na Patrmana, který puk tečoval ale jen pouze nad brankovou konstrukci. Ve 14. minutě mohl Havířov oslavovat další branku. Jakub Juhász , střelec první branky, znovu udeřil. Naprosto nezjištnou střelou zápěstím přesně trefil skulinku, kterou měl za sebou Kovář a trefil se přesně nad ramena - 2:0. V 16. minutě přihrával Jakub Juhász svému spoluhráči, Jan Diviš ale jen trefil Kováře v brance Lvů. Ve 24. minutě se Diviš rozhodl z dobré pozice ke střelbě ještě přihrát, ale to nebylo dobré řešení. Jan Diviš měl ale šanci na reparát a z podobné pozice už vystřelil, Kovář pokryl. Ve 30. minutě se řítili Matějek a Vyčesaný na jediného obránce Ústí. Celou situaci musel vyřešit zákrokem brankář Kovář.

V rozmezí 34. a 36. minuty se dostal dvakrát do totožné pozice Jan Křibík. Vždy se ocitl skoro sám před brankářem Kovářem, ale ani jednou se nedokázal prosadit. Ve 37. minutě se hra na malou chvíli řerušila pro výpadek osvětlení. Ve 39. minutě se k dorážce dostal Jakub Juhász a jeho střela otřela horní tyčku! Ve 45. minutě se do dobré pozice dral Beníšek, který se dostal i k zakončení,a le brankář Carbol jeho pokus zneškodnil. Ve 47. minutě Zdvořáček vystřelil od modré a jediné co trefil byly betony brankáře Carbola. Ve 47. minutě Hanzl špatně přihrál a puk se dostal přímo na hokejku Juhásze, kterého nakonec dokázali obránci dojet a zatlačit ho až za branku. Ve 48. minutě, opět po hrubé chybě Ústí ve středním pásmu, se ocitl Jan Diviš úplně sám před brankáře Kováře a měl k dispozici spoustu času. S tímto časem naložil skvěle a poslal Havířov do vedení o tři branky - 3:0.

V 51. minutě se hostující Slovan Ústí nad Labme prosadil poprvé. Před brankou se po přihrávce Procházky dostal k puku Tomáš Harkabus a střelou tahem se trefil do poloodkryté branky Carbola - 3:1. V 54. minutě si Ústí vynutilo tlak a vytvořilo velký závar před brankou Havířova. V této spleti hokejek se dostal ke střele jako poslední Beníšek, kterého ale nakonec dokázal Carbol vychytat. V 56. minutě se Ústí dostávalo do velmi výhodné pozice, ale jejich útok byl přerušen pro přihrávku rukou. V 58. minutě hrál Havířov přesilovku a s touto situací naložil parádně. K puku, který byl u branky před Kovářem se prodral Vít Patrman a puk dotlačil za už bezmocného Kováře - 4:1. Ve zbytku času, v poslední minutě, se už nic nestalo a tak dokázal Havířov Ústí porazit 4:1 a připsal si tři body. Ústí nad Labem opět padlo.