Olomouc - V rámci 35. kola zajížděli starší dorostenci na sever Moravy, do Olomouce. Lvíčata bohužel podlehla domácímu celku 5:3. Skóre otevřel dvěma rychlými góly ze šesté minuty olomoucký Ostřanský, jenž v poslední minutě druhé části dokonal hattrick. Tři body nasbíral také ústecký forvard Martin Hanzl, jenž vsítil první gól a na zbylé dva asistoval.
pá 14. 1. 2011, Zimní stadion Olomouc
HC Olomouc
5:3 2:0, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Ostřanský (Škůrek), 6. Ostřanský (Peštuka), 23. Tomiga (Jergl A.), 40. Ostřanský (Škůrek, Jergl A.), 59. Hánl (Škůrek) – 28. Hanzl (Hynek), 39. Procházka (Hanzl), 58. Vegner (Ságer, Hanzl). Rozhodčí: Doležel – Held, Trunečka. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 20:38. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Olomouc: Lukáš – Kebza, Němec, Škůrek, Ziegler, Novotný, Brandýs, Hánl, Paksi, Spěvák, Jergl A., Bauer, Zítka, Rašner, Vondra, Tomiga, Ostřanský, Hradil, Kunce, Peštuka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kovář – Marek Baránek, Rosa, Křepelka, Beníšek, Jindřich, M. Hanzl, Patzelt, Ságer, Bačák, Procházka, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

Hanáci si v úvodu zápasu dokázali během šestnácti vteřin vypracovat dvoubrankový náskok, na kterém měl největší zásluhu Milan Ostřanský, jenž byl autorem obou tref. Nejdříve z otočky doklepl do Kovářovy svatyně odraženou ránu Němce, aby se mohl poté nejlépe zorientovat v chumlu před hostující klecí, ze kterého rozvlnil ústeckou síť podruhé.

Olomouc mohla přidat i třetí gól, při přečíslení tři na jednoho však Novotný svou střelou minul branku. Ústí však také nezahálelo, s Hynkovým projektilem si ale dokázal poradit Lukáš, který hbitě betonem odkopl kotouč do bezpečí.

Od druhé části se hosté zlepšili, přesto to byli opět oni, kdo inkasoval. Z levého kruhu se z otočky prosadil Jakub Tomiga. Ústí se zpátky do zápasu dostalo ve vlastním oslabení, kdy kotouč za Lukášova záda protlačil Martin Hanzl.

Další trefu si Lvi schovali na závěr prostředního dějství. Tvrdá rána Tomáše Procházky od modré zachytila až síť v pravém horním růžku domácí svatyně. Kohouti však stihli odpovědět ještě do druhé přestávky. Za teč Škůrkovy bomby si zkompletoval hattrick Milan Ostřanský.

V poslední třetině se Ústí hnalo za vyrovnáním, jejich kontaktní gól však přišel až v 58. minutě. Tentokrát šibenici Lukášovy klece trefil Zdeněk Vegner. Hanáci však stejně jako v prostřední části stihli zareagovat téměř okamžitě. Nahození Škůrka dopravil do brány Martin Hánl.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Spokojenost je se třemi body, s předvedenou hrou ani ne. Myslím, že za stavu 3:0, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, jsme si utkání sami zkomplikovali, a dali tak příležitost hostům. Po prvním inkasovaném gólu jsme Ústí posadili na koně, takže to potom nebylo nic jednoduchého. Naštěstí jsme však dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.

Karel Chládek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Utekla nám první třetina, od čehož se poté odvíjel zbytek zápasu. Do druhé části jsme vstoupili bojovněji, když jsme však dokázali snížit na 2:3, tak jsme udělali chybu v obranném pásmu, takže se Olomouci podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek. Tento její náskok jsme pak bohužel nedokázali už eliminovat.